|
Prima rundă preliminară |
22.07.2017 | Olimp Comrat - Congaz | 7:0 | |
22.07.2017 | Fortuna Pleșeni - Maiak Chirsova | 4:4 (timpul supl-2:0) | |
22.07.2017 | Sokol Копчак - FC Ceadîr-Lunga | 4:1 | |
22.07.2017 | Slobozia Mare - Prut | 5:1 | |
22.07.2017 | Sireţi - Sparta Mileştii Mici | 0:2 | |
22.07.2017 | Tighina - Anina | 3:1 | |
22.07.2017 | Fîrlădeni - Sinteza | 5:0 | |
22.07.2017 | Fulger - Steaua-57 | 0:0 (timpul supl-0:1) | |
22.07.2017 | Boldurești - Codru Junior | 1:5 | |
22.07.2017 | Bogzești - Floreşti | 2:2 (timpul supl-2:0) | |
22.07.2017 | FCM Ungheni - Maiak Cioropcani | 3:2 | |
22.07.2017 | Cruiz - Intersport | 0:4 | |
22.07.2017 | Rîşcani - Flacara | 10:2 | |
|
Runda a doua preliminară |
25.07.2017 | Tighina - Fîrlădeni | 1:1 (timpul supl-0-0) (penalty-4-3) | |
25.07.2017 | Codru Junior - Bogzești | 0:1 | |
25.07.2017 | Steaua-57 - Cricova | 3:1 | |
25.07.2017 | Slobozia Mare - Sparta Mileştii Mici | 3:2 | |
|
1/32 finală |
12.08.2017 | Speranţa D - Edineţ | 2:1 | |
12.08.2017 | FCM Ungheni - CF Ungheni | 1:3 | |
12.08.2017 | Olimp Comrat - Real-Succes | 4:0 | |
12.08.2017 | Fortuna Pleșeni - Sparta Selemet | 2:3 | |
12.08.2017 | Bogzești - Sîngerei | 1:2 | |
12.08.2017 | Sokol Копчак - Saxan | 3:2 | |
12.08.2017 | Slobozia Mare - Cahul-2005 | 2:5 | |
12.08.2017 | Tighina - Victoria | 0:5 | |
12.08.2017 | Intersport - Iskra | 1:0 | |
12.08.2017 | Rîşcani - Granicerul | 1:2 | |
13.08.2017 | Steaua-57 - Codru Junior | 2:1 | |
|
1/16 finală |
19.09.2017 | Granicerul - Intersport | 3:0 | |
19.09.2017 | Olimp Comrat - Sparta Selemet | 0:3 | |
19.09.2017 | Speranţa D - Spicul | 0:3 | |
19.09.2017 | Cahul-2005 - Sf.Gheorghe | 1:5 | |
03.10.2017 | CF Ungheni - Sîngerei | 1:4 | |
|
1/8 finală |
24.10.2017 | Dacia - Granicerul | 6:1 | |
| Goluri: Punosevac, 20 - 1:0, Bejan, 35 - 2:0, Stenio, 47 - 3:0, Maneacov, 50 - 3:1, Mamaliga, 54 - 4:1, Fortes, 61 - 5:1, Olisaev, 87 - 6:1. |
24.10.2017 | Zaria - Sîngerei | 6:1 | |
| Goluri: Gulceac, 4 - 1:0, Zagynailov, 10 - 1:0, Zagynailov, 14 - 1:0, Mbala, 24 - 1:0, Marcao, 33 - 1:0, Maga, 58 - 6:1, M.Mihaliov, 81 - 1:0. |
24.10.2017 | Steaua-57 - Zimbru | 0:2 | |
| Goluri: Douglas, 79 - 0:1, Stînă, 81 - 0:2. |
24.10.2017 | Sf.Gheorghe - Milsami | 0:2 | |
| Goluri: M.Platica, 12 - 0:1, M.Platica, 38 - 0:2. |
24.10.2017 | Sparta Selemet - Speranţa N | 1:2 | |
| Goluri: Titievschi, 11 - 0:1, Titievschi, 43 - 0:2, Iordachi, 81 - 1:2. |
25.10.2017 | Spicul - Dinamo-Auto | 2:4 | |
| Goluri: A.Bursuc, 20 - 0:1, C.Iavorschi, 45 - 1:1, C.Iavorschi, 48 - 2:1, Bucătaru, 54 - 2:2, Țîbuleac, 61 - 2:3, Bugneac, 69 - 2:4. |
25.10.2017 | Victoria - Sheriff | 1:1 (timpul supl-0:2) | |
| Goluri: Brezovec, 14 - 0:1, Orbu, 87 - 1:1, Balima, 102 - 1:2, Badibanga, 105 - 1:3. |
25.10.2017 | Petrocub - Sokol Копчак | 18:0 | |
| Goluri: I.Ursu, 7 - 1:0, Şumchin, 14 - 2:0, Şumchin, 19 - 3:0, Boldencov, 25 - 4:0, I.Ursu, 33 - 5:0, Pempene, 35 - 6:0, I.Ursu, 37 - 7:0, Şumchin, 44 - 8:0, Urvanțev, 60 - 9:0, A.Rusu, 64 - 10:0, Urvanțev, 65 - 11:0, Pempene, 66 - 12:0, Onana, 68 - 13:0, Onana, 74 - 14:0, Urvanțev, 78 - 15:0, Svinarenco, 84 - 16:0, Şumchin, 88 - 17:0, I.Ursu, 90 - 18:0. |
|
1/4 finală |
18.04.2018 | Petrocub - Speranţa N | 2:0 | |
| Goluri: V.Ivanov, 86 - 1:0, V.Ivanov, 94 - 2:0. |
18.04.2018 | Milsami - Sheriff | 2:0 | |
| Goluri: M.Platica, 47 - 1:0, M.Platica, 54 - 2:0. |
18.04.2018 | Zimbru - Zaria | 0:0 (timpul supl-1:0) | |
| Goluri: I.Damașcan, 120 - 1:0. |
18.04.2018 | Dinamo-Auto - Dacia | 16:00 | |
|
1/2 finală |
09.05.2018 | Zimbru - Dinamo-Auto | 0:0 (penalty-5:4) | |
09.05.2018 | Petrocub - Milsami | 1:1 (timpul supl-1:2) | |
| Goluri: Bugaiov, 13 - 0:1, V.Ambros, 19 (pen) - 1:1, M.Antoniuc, 120 - 1:2. |
|
Finala |
23.05.2018 | Milsami - Zimbru | 0:0 (timpul supl-2:0) | |
| Goluri: M.Antoniuc, 98 - 1:0, M.Antoniuc, 102 - 2:0. |