|
Prima rundă preliminară, tur |
04.07.2013 | Teuta (Albania) - Dacia (Moldova) | 3:1 | |
| Goluri: Xhafaj, 29 - 1:0, Pavlov, 38 - 1:1, Dosti, 68 - 2:1, Mancaku, 73 - 3:1. |
04.07.2013 | FC Tiraspol (Moldova) - Sconto (Letonia) | 0:1 | |
| Goluri: Mingazov, 51 - 0:1. |
04.07.2013 | Milsami (Moldova) - Dudelange (Luxemburg) | 1:0 | |
| Goluri: G.Andronic, 35 - 1:0. |
|
Prima rundă preliminară, retur |
11.07.2013 | Dudelange (Luxemburg) - Milsami (Moldova) | 0:0 | |
11.07.2013 | Sconto (Letonia) - FC Tiraspol (Moldova) | 0:1 (timpul supl-0:1) (penalty-4:2) | |
| Goluri: Zariciniuc, 80 - 0:1. |
11.07.2013 | Dacia (Moldova) - Teuta (Albania) | 2:0 | |
| Goluri: Stoleru, 20 - 1:0, Pavlov, 75 - 2:0. |
|
Runda a doua preliminară, tur |
18.07.2013 | Shahter (Belarus) - Milsami (Moldova) | 1:1 | |
| Goluri: Sitco, 16 - 1:0, Leuca, 56 - 1:1. |
18.07.2013 | Cernomoreţ (Ucraina) - Dacia (Moldova) | 2:0 | |
| Goluri: Gai, 46 - 1:0, Antonov, 94 - 2:0. |
|
Runda a doua preliminară, retur |
25.07.2013 | Milsami (Moldova) - Shahter (Belarus) | 1:1 (timpul supl-1:1) (penalty-4:2) | |
| Goluri: Guilherme, 5 - 1:0, Kashevski, 30 - 1:1. |
26.07.2013 | Dacia (Moldova) - Cernomoreţ (Ucraina) | 2:1 | |
| Goluri: Gai, 26 - 0:1, Orlovschi, 45 - 1:1, G.Orbu, 64 - 2:1. |
|
Runda a treia preliminară, tur |
01.08.2013 | St-Etienne (Franța) - Milsami (Moldova) | 3:0 | |
| Goluri: Brandão, 3 - 1:0, Cohade, 21 - 2:0, Brandão, 82 - 3:0. |
|
Runda a treia preliminară, retur |
08.08.2013 | Milsami (Moldova) - St-Etienne (Franța) | 0:3 | |
| Goluri: Brandão, 28 - 0:1, Hamouma, 39 - 0:2, Nicoliţă, 69 - 0:3. |
|
Runda play-off, tur |
22.08.2013 | Vojvodina (Serbia) - Sheriff (Moldova) | 1:1 | |
| Goluri: Isa, 36 - 0:1, Škuletić, 54 - 1:1. |
|
Runda play-off, retur |
29.08.2013 | Sheriff (Moldova) - Vojvodina (Serbia) | 2:1 | |
| Goluri: Julliam, 59 - 1:0, , 67 - 2:0, Leković, 90 - 2:1. |
Echipe |
M |
V |
E |
Î |
Goluri |
P |
1 |
Tottenham (Anglia) |
6 |
6 |
0 |
0 |
15-2 |
18 |
2 |
Anji (Rusia) |
6 |
2 |
2 |
2 |
4-7 |
8 |
3 |
Sheriff (Moldova) |
6 |
1 |
3 |
2 |
5-6 |
6 |
4 |
Tromse (Norvegia) |
6 |
0 |
1 |
5 |
1-10 |
1 |
| | |
|
|
|
Faza grupelor, 1-й тур |
19.09.2013 | Tottenham (Anglia) - Tromse (Norvegia) | 3:0 | |
19.09.2013 | Sheriff (Moldova) - Anji (Rusia) | 0:0 | |
|
Faza grupelor, 2-й тур |
03.10.2013 | Anji (Rusia) - Tottenham (Anglia) | 0:2 | |
03.10.2013 | Tromse (Norvegia) - Sheriff (Moldova) | 1:1 | |
|
Faza grupelor, 3-й тур |
24.10.2013 | Anji (Rusia) - Tromse (Norvegia) | 1:0 | |
24.10.2013 | Sheriff (Moldova) - Tottenham (Anglia) | 0:2 | |
|
Faza grupelor, 4-й тур |
08.11.2013 | Tromse (Norvegia) - Anji (Rusia) | 0:1 | |
08.11.2013 | Tottenham (Anglia) - Sheriff (Moldova) | 2:1 | |
|
Faza grupelor, 5-й тур |
28.11.2013 | Tromse (Norvegia) - Tottenham (Anglia) | 0:2 | |
28.11.2013 | Anji (Rusia) - Sheriff (Moldova) | 1:1 | |
|
Faza grupelor, 6-й тур |
12.12.2013 | Sheriff (Moldova) - Tromse (Norvegia) | 2:0 | |
12.12.2013 | Tottenham (Anglia) - Anji (Rusia) | 4:1 | |