Все новости
Архив новостей
Конкурс прогнозов - Суперлига 2023/24
Лидеры
1. saniok6
190
2. Крапива Лидер 13 тура
182
3. RACUCADABRA Лидер 4 тура Лидер Ф2-5 тура
179
4. Фартовый
177
5. хаха1 Лидер 1 тура Лидер 4 тура
176
Перейти к конкурсу
��������...
Суперлига, Фаза 2, 5-й тур
14.04, 18:00 Зимбру - Петрокуб
Молодежная сборная Молдовы узнала своих соперников в отборочном цикле Евро-2025
02 февраля 2023, четверг

Молодежная сборная Молдовы узнала своих соперников в отборочном цикле Евро-2025 Сегодня в швейцарском офисе УЕФА в Ньоне состоялась жеребьевка, которая определила соперников сборной Молдовы U-21 в отборочном цикле ЕВРО-2025.

Молодежной сборной Молдовы предстоит сыграть в группе C против сборных Нидерландов, Швеции, Грузии, Северной Македонии и Гибралтара.

Матчи отборочного цикла будут сыграны в следующие даты:

  • 20-28 марта 2023
  • 12-20 июня 2023
  • 4-12 сентября 2023
  • 9-17 октября 2023
  • 13-21 ноября 2023
  • 18-26 марта 2024
  • 2-10 сентября 2024
  • 7-15 октября 2024
Плей-офф матчи запланированы на 11-19 ноября 2024 года.

Победители 9 групп и 3 лучшие команды, занявшие 2-е место, напрямую попадут на Евро-2025 U-21. Остальные 6 команд, занявших вторые места, сыграют по 2 матча плей-офф, чтобы определить последние 3 команды, прошедшие квалификацию. Финальные матчи турнира пройдут в Словакии.

Администрация сайта не несет ответственности за комментарии, оставленные посетителями. В то же время, администрация призывает читателей вести дискуссии в рамках приличия. Сообщения о политике, религии, языках, содержащие оскорбления, флуд, рекламу или написанные заглавными буквами, могут быть удалены, а доступ на сайт их авторам может быть блокирован на неограниченный срок.
Serjo
22:34, 02.02.2023
Цитата Serjo
jucatori moldoveni 2002-2003 care joace peste hotare : vlad blanuta 2002 ( fc u craiova,romania), doru calestru 2002 ( csa steaua,romania), daniel muntean 2003 ( foresta suceava, romania), mihai dolghi 2002 ( viitorul cluj, romania), cristian istrati 2002 ( viitorul cluj, romania), teodor erhan 2003 ( csa steaua,romania), gheorghe gondiu 2002 ( csm sighet, romania), artiom garbatiuc 2003 ( csm pascani,romania), stefan bodisteanu 2003( csa steaua,romania), vadim covalciuc 2003 ( acs kids tampa brasov,romania), cristian ignat 2003 ( fc rapid 1923,romania), enrichi finica 2002 ( acsm poli iasi, romania), andrei motoc 2002 ( siena, italia), cornelius staver 2003 ( pescara, italia), marius cotruta 2002 ( saluzzo, italia), emin yener 2002 ( colorno, italia), artur untura 2002 ( fshm moskau, rusia), daniel vidrascu 2003 ( makkabi Ffm, germania), vladislav ursu 2003 ( wurzburger kickers, germania), calin carp 2003 ( alboraya, spania), vitalie pentelei 2002 ( hospitalitet, spania), iurie iovu 2002 ( nk istra, croatia), lado akhalaia 2002 ( fc swift, luxemburg), vicu bulmaga 2003 ( fk teplice, cehia), stephan negru 2002 ( oxford united, anglia), aurel rosca 2003 ( quarteirense, portugalia), simion figheli 2003 ( fc brunnen, elvetia).
jucatori moldoveni din superliga 2002-2003: adrian hatman 2003 ( fc sheriff), ruslan banzaru 2002, tudor butucel 2003 ( ambii fc petrocub), silviu smalenea 2002, vlad raileanu 2003, catalin cucos 2003, marius curos 2003 ( toti fc zimbru), daniel lisu 2002, ion bors 2002 ( ambii SGS), gabriel holban 2003 ( fc milsami), daniel danu 2002, serghei miscov 2003 ( ambii fc balti), nicu namolovan 2002, daniel dosca 2003, alex gutium 2003, ilie botnari 2003, roman bejan 2003, alex macovei, vasile bitlan 2004 ( toti fc dacia buiucani).
Serjo
22:05, 02.02.2023
Цитата 112911
Faci selectia daca ai din cine, anii 2002 si 2003 au fost foarte slabi in campionat, dar si cam au ramas putini jucatori in fotbal la aceasta virsta. 2004 pare sa aduca sperante mai mari, insa rindul lor le vine la anul
jucatori moldoveni 2002-2003 care joace peste hotare : vlad blanuta 2002 ( fc u craiova,romania), doru calestru 2002 ( csa steaua,romania), daniel muntean 2003 ( foresta suceava, romania), mihai dolghi 2002 ( viitorul cluj, romania), cristian istrati 2002 ( viitorul cluj, romania), teodor erhan 2003 ( csa steaua,romania), gheorghe gondiu 2002 ( csm sighet, romania), artiom garbatiuc 2003 ( csm pascani,romania), stefan bodisteanu 2003( csa steaua,romania), vadim covalciuc 2003 ( acs kids tampa brasov,romania), cristian ignat 2003 ( fc rapid 1923,romania), enrichi finica 2002 ( acsm poli iasi, romania), andrei motoc 2002 ( siena, italia), cornelius staver 2003 ( pescara, italia), marius cotruta 2002 ( saluzzo, italia), emin yener 2002 ( colorno, italia), artur untura 2002 ( fshm moskau, rusia), daniel vidrascu 2003 ( makkabi Ffm, germania), vladislav ursu 2003 ( wurzburger kickers, germania), calin carp 2003 ( alboraya, spania), vitalie pentelei 2002 ( hospitalitet, spania), iurie iovu 2002 ( nk istra, croatia), lado akhalaia 2002 ( fc swift, luxemburg), vicu bulmaga 2003 ( fk teplice, cehia), stephan negru 2002 ( oxford united, anglia), aurel rosca 2003 ( quarteirense, portugalia), simion figheli 2003 ( fc brunnen, elvetia).
Serjo
20:59, 02.02.2023
Sanse la locul 2 este
Werty10
13:54, 02.02.2023
Цитата Outsider
? Doar ca nu la preliminariile trecute.
Trecute... da.
Outsider
12:07, 02.02.2023
Цитата Evga
Locul 3 pentru noi deja nu este surpriza...lam luat la preliminarele trecute :)
?
Doar ca nu la preliminariile trecute.
Outsider
12:04, 02.02.2023
Цитата 112911
Faci selectia daca ai din cine, anii 2002 si 2003 au fost foarte slabi in campionat, dar si cam au ramas putini jucatori in fotbal la aceasta virsta. 2004 pare sa aduca sperante mai mari, insa rindul lor le vine la anul
La preliminariile CE u-21 din 2015 tot nu aveam din cine alege, din spusele multora dar am terminat pe locul 3 la egalitate de puncte cu Finlanda(locul 2) cu 16 puncte la activ, peste Tara Galilor 12 puncte, Lituania 8 puncte si San Marino 4 puncte.
Acum avem o grupa potrivita pentru a repeta acel succes, asa ca hai sa fim optimisti si sa-i sustinem pe tinerii nostri.
Evga
11:59, 02.02.2023
Цитата Outsider
Daca luam locul 2 , atunci va fi sarbatoate! Locul 3 va fi o surpriza.Locul 4 mediocru.Locul 5 sub aşteptari. Locul 6 eşec.La u-21 cam asa stau asteptarile.
Locul 3 pentru noi deja nu este surpriza...lam luat la preliminarele trecute :)
112911
11:23, 02.02.2023
Цитата Outsider
Si tu esti pessimist))) totusi joaca tineretul, care intodeauna au avut rezultate ceva mai bune decat seniorii...suntem una din selectionatele care regreseaza odata cu cresterea varstei, asa ca in aceasta grupa avem la ce spera....desigur daca se va face o selectie buna si antrenorul va da dovada de profesionalism.
Faci selectia daca ai din cine, anii 2002 si 2003 au fost foarte slabi in campionat, dar si cam au ramas putini jucatori in fotbal la aceasta virsta. 2004 pare sa aduca sperante mai mari, insa rindul lor le vine la anul
Outsider
11:11, 02.02.2023
Цитата Pentru 112911
Văd ca ești optimist :)Eu cred ca se vor bucura și pentru locul 5 :)
Si tu esti pessimist))) totusi joaca tineretul, care intodeauna au avut rezultate ceva mai bune decat seniorii...suntem una din selectionatele care regreseaza odata cu cresterea varstei, asa ca in aceasta grupa avem la ce spera....desigur daca se va face o selectie buna si antrenorul va da dovada de profesionalism.
Outsider
11:05, 02.02.2023
Цитата 112911
Daca luam locul 4, va fi sarbatoare
Daca luam locul 2 , atunci va fi sarbatoate!
Locul 3 va fi o surpriza.
Locul 4 mediocru.
Locul 5 sub aşteptari.
Locul 6 eşec.
La u-21 cam asa stau asteptarile.
Pentru 112911
10:58, 02.02.2023
Văd ca ești optimist :)
Eu cred ca se vor bucura și pentru locul 5 :)
112911
10:46, 02.02.2023
Daca luam locul 4, va fi sarbatoare
Задай вопрос редакции Moldfootball.com
Другие конференции
СУПЕРЛИГА 2023/24, ФАЗА 2
Команды
И
В
Н
П
Мячи
О
1.
Петрокуб
4
3
1
0
12-1
10
2.
Шериф
5
2
3
0
8-3
9
3.
Зимбру
4
2
1
1
6-4
7
4.
Милсами
5
1
2
2
4-5
5
5.
ФК Бэлць
5
1
1
3
2-11
4
6.
Дачия Буюкань
5
0
2
3
3-11
2
Бомбардиры
Гынсарь (Милсами)
9 (3)
Талал (Шериф)
8 (2)
В.Амброс (Петрокуб)
8 (2)
Солодовников (ФК Флорешть)
7
Луваннор (Шериф)
7 (1)
М.Платика (Петрокуб)
6
Кэрунту (Зимбру)
5
С.Келе (Спартаний)
5
Жоао Паулиньо (Зимбру)
5
Н.Клещенко (Петрокуб)
5
Анкийе (Шериф)
5
Молочко (ФК Бэлць)
5
Аларибе (Зимбру)
5
Нягу (ФК Бэлць)
5 (1)
Силва (ФК Бэлць)
5 (2)
Ассистенты после 13.04.2024
Рикардиньо (Шериф)
8
Бивол (Дачия Буюкань)
7
Т.Лунгу (Петрокуб)
6
Нягу (ФК Бэлць)
6
В.Амброс (Петрокуб)
5
Дану (ФК Бэлць)
5
Мбекели (Шериф)
5
Ревенко (Петрокуб)
5