RU
MD
Campionate
Divizia Naţională
Divizia A
Divizia Tineret-Rezerve
Cupa Moldovei
Selecţionate
Preliminarii
Liga Naţiunilor
Echipa de tineret
Cupele europene
Liga Campionilor
Europa League
Versiunea mobilă
Conferinţe
Concurs
Servicii Media
Publicitate şi Parteneriat
Știri
31.01.19
Aceasta este versiunea veche a site-ului. Nu uita?i s? accesa?i site-ul actual!
(0)
18.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 va participa la Cupa Dezvolt?rii ?n Republica Belarus
(1)
18.01.19
Maxim Cojocaru s-a transferat la Sheriff
(2)
18.01.19
Presa bosniac?: Rifet Kapic poate fi transferat la SC Paderborn
(1)
18.01.19
Yuri Kendysh: "?n Maldive un gr?nicer m-a recunoscut ?i m-a rugat s? facem o fotografie comun?"
(0)
18.01.19
Nichita Iura?co: ”Sunt a?a gen de persoan?, c? niciodat? nu voi fi mul?umit de mine”
(0)
18.01.19
Andrei Bliznichenko: "S?nt convins, c? al?turi de echipa din Tiraspol, voi avea o etap? frumoas? a carierei mele de juc?tor"
(6)
17.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 a fost ?nvins? de Albania ?n ultimul meci din cadrul “Aegean Cup”
(10)
17.01.19
Arcadie Rusu ?i Corneliu ??buleac s-au transferat la Codru
(4)
17.01.19
Alexandru Ga?can a fost comparat cu el ?nsu?i de acum 10 ani (foto)
(1)
17.01.19
Oleg Reabciuk: "Noi, la Porto B s?ntem cu g?ndul doar la victorii ?i nu la greut??ile pe care le-am dep??it"
(4)
17.01.19
Vasile Ko?elev este noul antrenor de portari al echipei Petrocub
(5)
17.01.19
Alexandru Spiridon r?m?ne la c?rma echipei na?ionale de fotbal a Republicii Moldova
(13)
16.01.19
Petrocub a mai transferat doi juc?tori
(3)
16.01.19
Doi fotbali?ti moldoveni s-au transferat la clubul italian Corticella
(8)
16.01.19
Clubul Cozenza din Serie B este interesat ?n arenda lui Vitalie Dama?can
(2)
16.01.19
Vladimir Ghinaitis se afl? ?n probe la gruparea rus? Tom Tomsk
(5)
16.01.19
Oficial! Na?ionala Moldovei va sus?ine un amical cu Kazahstan
(12)
16.01.19
Arcadie Rusu: “Sunt m?ndru c? am evoluat la Petrocub! Sigur, ?mi voi continua cariera ?n Divizia Na?ional?”
(4)
16.01.19
Andrei Ciofu a reziliat contractul cu Vereya din Bulgaria
(1)
16.01.19
Alexei Ciopa: ”Cel mai memorabil moment al anului trecut a fost golul de debut marcat de ziua mea de na?tere”
(1)
15.01.19
Mihai Apostol a semnat un contract cu Codru
(3)
15.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 a fost ?nvins? de Anglia ?n cadrul “Aegean Cup” (video)
(15)
15.01.19
Petrocub a revenit din vacan??
(2)
15.01.19
Cristian Dros poate continua cariera la FC Poli Timi?oara
(5)
15.01.19
Iano? Br?nz? a devenit juc?torul clubului Petrolul Polie?ti
(0)
15.01.19
Dan Sp?taru se afl? ?n probe la Shakhter Karagandy
(4)
14.01.19
Gerson Rodrigues s-a transferat la un club din liga suprioar? a Japoniei
(15)
14.01.19
Selec?ionata Moldovei U-17 a fost ?nvins? ?n primul meci la “Aegean Cup” (video)
(16)
14.01.19
Vladislav Kraev a p?r?sit Dinamo-Auto ?i a revenit la clubul Metallist-1925
(0)
13.01.19
Rifet Kapic poate p?r?si Sheriff ?n acest intersezon
(11)
13.01.19
Konrado a plecat de la Zaria ?i a semnat un contract cu Khon Kaen United din Tailanda
(29)
12.01.19
Radu G?nsari a marcat pentru Hapoel Haifa ?n liga superioar? din Israel (video)
(3)
Arhiva știrilor
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
Stashion
246
2
viv
245
3
fsablya
243
4
jas
237
5
Dancik
232
Înapoi la concurs
Se încarcă...
Divizia A 2011/2012
Arhiva sezoanelor ▼
Divizia A 2016/2017
Divizia A 2015/2016
Divizia A 2014/2015
Divizia A 2013/2014
Divizia A 2012/2013
Divizia A 2011/2012
Divizia A 2010/2011
Divizia A 2009/2010
Divizia A 2008/2009
Divizia A 2007/2008
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1
Sheriff-2
30
21
6
3
75-27
69
2
Speranţa
30
20
6
4
52-23
66
3
Dacia-2 Buiucani
30
19
5
6
65-28
62
4
Intersport-Aroma
30
16
5
9
54-41
53
5
Saxan
30
14
8
8
49-25
50
6
Zimbru-2
30
15
4
11
54-37
49
7
Dinamo-Auto
30
13
7
10
52-32
46
8
Olimpia-2
30
12
6
12
37-35
42
9
FcC Gagauzia
30
11
6
13
43-54
39
10
CSCA-Rapid-2
30
11
6
13
31-45
39
11
Locomotiv
30
11
5
14
42-59
38
12
Tighina
30
10
5
15
43-53
35
13
Lilcora
30
6
8
16
36-56
26
14
Milsami-2 Ursidos
30
7
5
18
31-60
26
15
Mipan-Voran
30
6
5
19
27-62
23
16
Sf.Gheorghe-2
30
2
5
23
22-76
11
Etapa 30
30.05.2012
Zimbru-2 - Mipan-Voran
4:1
30.05.2012
Speranţa - Locomotiv
3:0
30.05.2012
FcC Gagauzia - Dacia-2 Buiucani
1:5
30.05.2012
CSCA-Rapid-2 - Milsami-2 Ursidos
1:1
30.05.2012
Lilcora - Saxan
2:3
30.05.2012
Olimpia-2 - Dinamo-Auto
0:4
30.05.2012
Intersport-Aroma - Tighina
3:2
30.05.2012
Sf.Gheorghe-2 - Sheriff-2
1:4
Etapa 29
26.05.2012
Tighina - Olimpia-2
0:0
26.05.2012
Sheriff-2 - Intersport-Aroma
5:0
26.05.2012
Dinamo-Auto - Lilcora
2:0
26.05.2012
Milsami-2 Ursidos - FcC Gagauzia
5:4
26.05.2012
Saxan - CSCA-Rapid-2
2:0
26.05.2012
Dacia-2 Buiucani - Speranţa
5:1
26.05.2012
Locomotiv - Zimbru-2
2:1
26.05.2012
Mipan-Voran - Sf.Gheorghe-2
3:3
Etapa 28
20.05.2012
FcC Gagauzia - Saxan
0:3
20.05.2012
Zimbru-2 - Dacia-2 Buiucani
0:3
20.05.2012
CSCA-Rapid-2 - Dinamo-Auto
0:3
20.05.2012
Lilcora - Tighina
4:1
20.05.2012
Sf.Gheorghe-2 - Intersport-Aroma
0:3
20.05.2012
Mipan-Voran - Locomotiv
1:0
20.05.2012
Speranţa - Milsami-2 Ursidos
3:0
20.05.2012
Olimpia-2 - Sheriff-2
0:2
Etapa 27
13.05.2012
Dinamo-Auto - FcC Gagauzia
3:0
13.05.2012
Locomotiv - Sf.Gheorghe-2
4:1
13.05.2012
Saxan - Speranţa
1:0
13.05.2012
Milsami-2 Ursidos - Zimbru-2
1:0
13.05.2012
Tighina - CSCA-Rapid-2
2:0
13.05.2012
Sheriff-2 - Lilcora
1:0
13.05.2012
Intersport-Aroma - Olimpia-2
2:1
13.05.2012
Dacia-2 Buiucani - Mipan-Voran
5:0
Etapa 26
09.05.2012
Zimbru-2 - Saxan
2:1
09.05.2012
Lilcora - Intersport-Aroma
0:4
09.05.2012
FcC Gagauzia - Tighina
2:1
09.05.2012
Sf.Gheorghe-2 - Olimpia-2
1:2
09.05.2012
CSCA-Rapid-2 - Sheriff-2
1:5
09.05.2012
Mipan-Voran - Milsami-2 Ursidos
2:2
09.05.2012
Locomotiv - Dacia-2 Buiucani
0:2
09.05.2012
Speranţa - Dinamo-Auto
1:0
Etapa 25
05.05.2012
Tighina - Speranţa
1:1
05.05.2012
Intersport-Aroma - CSCA-Rapid-2
1:2
05.05.2012
Olimpia-2 - Lilcora
1:0
05.05.2012
Sheriff-2 - FcC Gagauzia
3:0
05.05.2012
Dinamo-Auto - Zimbru-2
3:0
05.05.2012
Saxan - Mipan-Voran
2:1
05.05.2012
Milsami-2 Ursidos - Locomotiv
0:1
05.05.2012
Dacia-2 Buiucani - Sf.Gheorghe-2
4:1
Etapa 24
29.04.2012
Dacia-2 Buiucani - Milsami-2 Ursidos
3:0
29.04.2012
Locomotiv - Saxan
2:3
29.04.2012
Mipan-Voran - Dinamo-Auto
0:2
29.04.2012
Zimbru-2 - Tighina
2:1
29.04.2012
Speranţa - Sheriff-2
2:0
29.04.2012
FcC Gagauzia - Intersport-Aroma
2:0
29.04.2012
Sf.Gheorghe-2 - Lilcora
2:0
16.05.2012
CSCA-Rapid-2 - Olimpia-2
0:0
Etapa 23
25.04.2012
Milsami-2 Ursidos - Sf.Gheorghe-2
4:0
25.04.2012
Tighina - Mipan-Voran
3:2
25.04.2012
Lilcora - CSCA-Rapid-2
0:1
25.04.2012
Saxan - Dacia-2 Buiucani
1:3
25.04.2012
Sheriff-2 - Zimbru-2
0:1
25.04.2012
Olimpia-2 - FcC Gagauzia
2:1
25.04.2012
Intersport-Aroma - Speranţa
0:2
25.04.2012
Dinamo-Auto - Locomotiv
6:0
Etapa 22
20.04.2012
FcC Gagauzia - Lilcora
2:2
20.04.2012
Sf.Gheorghe-2 - CSCA-Rapid-2
2:2
20.04.2012
Dacia-2 Buiucani - Dinamo-Auto
0:2
20.04.2012
Zimbru-2 - Intersport-Aroma
3:3
20.04.2012
Speranţa - Olimpia-2
1:0
20.04.2012
Milsami-2 Ursidos - Saxan
0:2
16.05.2012
Mipan-Voran - Sheriff-2
0:5
16.05.2012
Locomotiv - Tighina
2:0
Etapa 21
13.04.2012
Sheriff-2 - Locomotiv
3:0
13.04.2012
Intersport-Aroma - Mipan-Voran
1:0
13.04.2012
Dinamo-Auto - Milsami-2 Ursidos
4:0
13.04.2012
Lilcora - Speranţa
1:2
13.04.2012
CSCA-Rapid-2 - FcC Gagauzia
2:1
13.04.2012
Saxan - Sf.Gheorghe-2
4:0
13.04.2012
Tighina - Dacia-2 Buiucani
2:1
13.04.2012
Olimpia-2 - Zimbru-2
2:1
Etapa 20
08.04.2012
Dacia-2 Buiucani - Sheriff-2
2:1
08.04.2012
Mipan-Voran - Olimpia-2
0:3
08.04.2012
Sf.Gheorghe-2 - FcC Gagauzia
0:2
08.04.2012
Speranţa - CSCA-Rapid-2
3:1
08.04.2012
Locomotiv - Intersport-Aroma
2:1
08.04.2012
Saxan - Dinamo-Auto
0:0
08.04.2012
Zimbru-2 - Lilcora
7:1
08.04.2012
Milsami-2 Ursidos - Tighina
1:1
Etapa 19
05.04.2012
Lilcora - Mipan-Voran
1:0
05.04.2012
FcC Gagauzia - Speranţa
0:1
05.04.2012
Olimpia-2 - Locomotiv
0:0
05.04.2012
Tighina - Saxan
1:0
05.04.2012
Intersport-Aroma - Dacia-2 Buiucani
1:0
05.04.2012
CSCA-Rapid-2 - Zimbru-2
2:1
05.04.2012
Dinamo-Auto - Sf.Gheorghe-2
1:0
05.04.2012
Sheriff-2 - Milsami-2 Ursidos
2:1
Etapa 18
31.03.2012
Milsami-2 Ursidos - Intersport-Aroma
0:2
31.03.2012
Locomotiv - Lilcora
1:0
31.03.2012
Sf.Gheorghe-2 - Speranţa
1:3
31.03.2012
Dinamo-Auto - Tighina
0:1
31.03.2012
Mipan-Voran - CSCA-Rapid-2
0:2
31.03.2012
Saxan - Sheriff-2
2:2
31.03.2012
Dacia-2 Buiucani - Olimpia-2
1:0
31.03.2012
Zimbru-2 - FcC Gagauzia
4:0
Etapa 17
24.03.2012
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
2:1
24.03.2012
Intersport-Aroma - Saxan
1:1
24.03.2012
Olimpia-2 - Milsami-2 Ursidos
0:2
24.03.2012
Speranţa - Zimbru-2
2:1
24.03.2012
FcC Gagauzia - Mipan-Voran
4:2
24.03.2012
Lilcora - Dacia-2 Buiucani
0:0
24.03.2012
CSCA-Rapid-2 - Locomotiv
2:0
24.03.2012
Tighina - Sf.Gheorghe-2
2:0
Etapa 16
18.03.2012
Sf.Gheorghe-2 - Zimbru-2
3:1
18.03.2012
Mipan-Voran - Speranţa
0:0
18.03.2012
Locomotiv - FcC Gagauzia
2:2
18.03.2012
Saxan - Olimpia-2
0:0
18.03.2012
Tighina - Sheriff-2
1:2
18.03.2012
Dacia-2 Buiucani - CSCA-Rapid-2
6:2
18.03.2012
Dinamo-Auto - Intersport-Aroma
1:1
19.03.2012
Milsami-2 Ursidos - Lilcora
2:2
Etapa 15
08.11.2011
Milsami-2 Ursidos - CSCA-Rapid-2
1:4
13.11.2011
Locomotiv - Speranţa
2:2
15.11.2011
Mipan-Voran - Zimbru-2
1:4
17.11.2011
Tighina - Intersport-Aroma
2:7
20.11.2011
Dacia-2 Buiucani - FcC Gagauzia
1:2
20.11.2011
Saxan - Lilcora
4:1
20.11.2011
Dinamo-Auto - Olimpia-2
3:1
20.11.2011
Sheriff-2 - Sf.Gheorghe-2
3:1
Etapa 14
04.11.2011
Intersport-Aroma - Sheriff-2
2:2
04.11.2011
Olimpia-2 - Tighina
3:1
04.11.2011
Lilcora - Dinamo-Auto
0:1
04.11.2011
CSCA-Rapid-2 - Saxan
0:0
04.11.2011
FcC Gagauzia - Milsami-2 Ursidos
0:1
04.11.2011
Speranţa - Dacia-2 Buiucani
1:1
04.11.2011
Zimbru-2 - Locomotiv
3:1
04.11.2011
Sf.Gheorghe-2 - Mipan-Voran
1:1
Etapa 13
29.10.2011
Intersport-Aroma - Sf.Gheorghe-2
3:1
29.10.2011
Tighina - Lilcora
4:5
29.10.2011
Sheriff-2 - Olimpia-2
3:1
29.10.2011
Milsami-2 Ursidos - Speranţa
0:3
29.10.2011
Dinamo-Auto - CSCA-Rapid-2
1:1
29.10.2011
Dacia-2 Buiucani - Zimbru-2
2:0
29.10.2011
Locomotiv - Mipan-Voran
2:1
29.10.2011
Saxan - FcC Gagauzia
2:2
Etapa 12
21.10.2011
Olimpia-2 - Intersport-Aroma
3:2
21.10.2011
CSCA-Rapid-2 - Tighina
1:0
21.10.2011
FcC Gagauzia - Dinamo-Auto
2:0
21.10.2011
Speranţa - Saxan
1:0
21.10.2011
Zimbru-2 - Milsami-2 Ursidos
0:1
21.10.2011
Sf.Gheorghe-2 - Locomotiv
0:0
25.10.2011
Mipan-Voran - Dacia-2 Buiucani
1:2
28.11.2011
Lilcora - Sheriff-2
2:3
Etapa 11
16.10.2011
Milsami-2 Ursidos - Mipan-Voran
0:2
16.10.2011
Saxan - Zimbru-2
0:1
16.10.2011
Tighina - FcC Gagauzia
2:3
16.10.2011
Intersport-Aroma - Lilcora
1:1
16.10.2011
Olimpia-2 - Sf.Gheorghe-2
6:0
17.10.2011
Dinamo-Auto - Speranţa
1:3
25.10.2011
Sheriff-2 - CSCA-Rapid-2
0:0
29.11.2011
Dacia-2 Buiucani - Locomotiv
3:2
Etapa 10
09.10.2011
Speranţa - Tighina
0:0
09.10.2011
Mipan-Voran - Saxan
0:2
09.10.2011
Sf.Gheorghe-2 - Dacia-2 Buiucani
0:2
09.10.2011
Zimbru-2 - Dinamo-Auto
2:0
09.10.2011
FcC Gagauzia - Sheriff-2
2:2
09.10.2011
CSCA-Rapid-2 - Intersport-Aroma
0:4
09.10.2011
Locomotiv - Milsami-2 Ursidos
3:1
09.10.2011
Lilcora - Olimpia-2
1:3
Etapa 9
02.10.2011
Saxan - Locomotiv
5:0
02.10.2011
Tighina - Zimbru-2
1:2
02.10.2011
Lilcora - Sf.Gheorghe-2
3:0
02.10.2011
Milsami-2 Ursidos - Dacia-2 Buiucani
1:3
02.10.2011
Dinamo-Auto - Mipan-Voran
0:2
02.10.2011
Sheriff-2 - Speranţa
2:0
02.10.2011
Intersport-Aroma - FcC Gagauzia
3:1
02.10.2011
Olimpia-2 - CSCA-Rapid-2
1:0
Etapa 8
28.09.2011
CSCA-Rapid-2 - Lilcora
2:0
28.09.2011
Locomotiv - Dinamo-Auto
3:2
28.09.2011
Mipan-Voran - Tighina
2:0
28.09.2011
Zimbru-2 - Sheriff-2
1:1
28.09.2011
Speranţa - Intersport-Aroma
3:1
28.09.2011
Dacia-2 Buiucani - Saxan
2:1
28.09.2011
FcC Gagauzia - Olimpia-2
2:1
28.09.2011
Sf.Gheorghe-2 - Milsami-2 Ursidos
1:4
Etapa 7
24.09.2011
Dinamo-Auto - Dacia-2 Buiucani
4:4
24.09.2011
Tighina - Locomotiv
3:1
24.09.2011
Saxan - Milsami-2 Ursidos
2:0
24.09.2011
Sheriff-2 - Mipan-Voran
4:0
24.09.2011
Intersport-Aroma - Zimbru-2
1:0
24.09.2011
Olimpia-2 - Speranţa
0:3
24.09.2011
Lilcora - FcC Gagauzia
1:1
24.09.2011
CSCA-Rapid-2 - Sf.Gheorghe-2
2:1
Etapa 6
19.09.2011
Mipan-Voran - Intersport-Aroma
1:2
19.09.2011
Dacia-2 Buiucani - Tighina
1:1
19.09.2011
Sf.Gheorghe-2 - Saxan
0:3
19.09.2011
Milsami-2 Ursidos - Dinamo-Auto
0:0
19.09.2011
Speranţa - Lilcora
1:1
19.09.2011
Zimbru-2 - Olimpia-2
2:1
19.09.2011
FcC Gagauzia - CSCA-Rapid-2
1:0
19.09.2011
Locomotiv - Sheriff-2
3:6
Etapa 5
11.09.2011
Tighina - Milsami-2 Ursidos
3:1
11.09.2011
Dinamo-Auto - Saxan
1:1
11.09.2011
Olimpia-2 - Mipan-Voran
0:1
11.09.2011
Intersport-Aroma - Locomotiv
2:0
11.09.2011
Lilcora - Zimbru-2
1:1
11.09.2011
CSCA-Rapid-2 - Speranţa
0:2
11.09.2011
FcC Gagauzia - Sf.Gheorghe-2
2:1
13.10.2011
Sheriff-2 - Dacia-2 Buiucani
0:0
Etapa 4
03.09.2011
Saxan - Tighina
3:0
03.09.2011
Dacia-2 Buiucani - Intersport-Aroma
1:0
03.09.2011
Milsami-2 Ursidos - Sheriff-2
0:4
03.09.2011
Sf.Gheorghe-2 - Dinamo-Auto
1:1
03.09.2011
Locomotiv - Olimpia-2
1:1
03.09.2011
Mipan-Voran - Lilcora
0:0
03.09.2011
Speranţa - FcC Gagauzia
1:0
03.09.2011
Zimbru-2 - CSCA-Rapid-2
3:1
Etapa 3
28.08.2011
Tighina - Dinamo-Auto
4:1
28.08.2011
Lilcora - Locomotiv
3:5
28.08.2011
Intersport-Aroma - Milsami-2 Ursidos
2:1
28.08.2011
FcC Gagauzia - Zimbru-2
1:1
28.08.2011
CSCA-Rapid-2 - Mipan-Voran
2:0
28.08.2011
Speranţa - Sf.Gheorghe-2
2:0
28.08.2011
Sheriff-2 - Saxan
2:1
28.08.2011
Olimpia-2 - Dacia-2 Buiucani
2:1
Etapa 2
21.08.2011
Milsami-2 Ursidos - Olimpia-2
0:3
21.08.2011
Mipan-Voran - FcC Gagauzia
2:1
21.08.2011
Zimbru-2 - Speranţa
3:0
21.08.2011
Locomotiv - CSCA-Rapid-2
2:0
21.08.2011
Dacia-2 Buiucani - Lilcora
0:1
21.08.2011
Saxan - Intersport-Aroma
0:1
21.08.2011
Dinamo-Auto - Sheriff-2
1:3
21.08.2011
Sf.Gheorghe-2 - Tighina
0:2
Etapa 1
12.08.2011
Intersport-Aroma - Dinamo-Auto
0:4
13.08.2011
Olimpia-2 - Saxan
0:0
13.08.2011
CSCA-Rapid-2 - Dacia-2 Buiucani
0:2
13.08.2011
Speranţa - Mipan-Voran
5:1
13.08.2011
Sheriff-2 - Tighina
3:1
13.08.2011
FcC Gagauzia - Locomotiv
2:1
13.08.2011
Zimbru-2 - Sf.Gheorghe-2
3:0
13.08.2011
Lilcora - Milsami-2 Ursidos
3:1
ЛИГА НАЦИЙ
2018
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1
Belarus
6
4
2
0
10-0
14
2
Luxemburg
6
3
1
2
11-4
10
3
Moldova
6
2
3
1
4-5
9
4
San-Marino
6
0
0
6
0-16
0
Golgheteri
Dragun (Belarus)
5
Sinani (Luxemburg)
3
Gînsari (Moldova)
3 (1)
Saroka (Belarus)
3 (1)
V.Damașcan (Moldova)
1
Stasevich (Belarus)
1
Kovalev (Belarus)
1
Malget (Luxemburg)
1
O.Thill (Luxemburg)
1
C.Martins (Luxemburg)
1
Chanot (Luxemburg)
1
Joachim (Luxemburg)
1
Turpel (Luxemburg)
1
V.Thill (Luxemburg)
1
Bensi (Luxemburg)
1