RU
MD
Campionate
Divizia Naţională
Divizia A
Divizia Tineret-Rezerve
Cupa Moldovei
Selecţionate
Preliminarii
Liga Naţiunilor
Echipa de tineret
Cupele europene
Liga Campionilor
Europa League
Versiunea mobilă
Conferinţe
Concurs
Servicii Media
Publicitate şi Parteneriat
Știri
31.01.19
Aceasta este versiunea veche a site-ului. Nu uita?i s? accesa?i site-ul actual!
(0)
18.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 va participa la Cupa Dezvolt?rii ?n Republica Belarus
(1)
18.01.19
Maxim Cojocaru s-a transferat la Sheriff
(2)
18.01.19
Presa bosniac?: Rifet Kapic poate fi transferat la SC Paderborn
(1)
18.01.19
Yuri Kendysh: "?n Maldive un gr?nicer m-a recunoscut ?i m-a rugat s? facem o fotografie comun?"
(0)
18.01.19
Nichita Iura?co: ”Sunt a?a gen de persoan?, c? niciodat? nu voi fi mul?umit de mine”
(0)
18.01.19
Andrei Bliznichenko: "S?nt convins, c? al?turi de echipa din Tiraspol, voi avea o etap? frumoas? a carierei mele de juc?tor"
(6)
17.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 a fost ?nvins? de Albania ?n ultimul meci din cadrul “Aegean Cup”
(10)
17.01.19
Arcadie Rusu ?i Corneliu ??buleac s-au transferat la Codru
(4)
17.01.19
Alexandru Ga?can a fost comparat cu el ?nsu?i de acum 10 ani (foto)
(1)
17.01.19
Oleg Reabciuk: "Noi, la Porto B s?ntem cu g?ndul doar la victorii ?i nu la greut??ile pe care le-am dep??it"
(4)
17.01.19
Vasile Ko?elev este noul antrenor de portari al echipei Petrocub
(5)
17.01.19
Alexandru Spiridon r?m?ne la c?rma echipei na?ionale de fotbal a Republicii Moldova
(13)
16.01.19
Petrocub a mai transferat doi juc?tori
(3)
16.01.19
Doi fotbali?ti moldoveni s-au transferat la clubul italian Corticella
(8)
16.01.19
Clubul Cozenza din Serie B este interesat ?n arenda lui Vitalie Dama?can
(2)
16.01.19
Vladimir Ghinaitis se afl? ?n probe la gruparea rus? Tom Tomsk
(5)
16.01.19
Oficial! Na?ionala Moldovei va sus?ine un amical cu Kazahstan
(12)
16.01.19
Arcadie Rusu: “Sunt m?ndru c? am evoluat la Petrocub! Sigur, ?mi voi continua cariera ?n Divizia Na?ional?”
(4)
16.01.19
Andrei Ciofu a reziliat contractul cu Vereya din Bulgaria
(1)
16.01.19
Alexei Ciopa: ”Cel mai memorabil moment al anului trecut a fost golul de debut marcat de ziua mea de na?tere”
(1)
15.01.19
Mihai Apostol a semnat un contract cu Codru
(3)
15.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 a fost ?nvins? de Anglia ?n cadrul “Aegean Cup” (video)
(15)
15.01.19
Petrocub a revenit din vacan??
(2)
15.01.19
Cristian Dros poate continua cariera la FC Poli Timi?oara
(5)
15.01.19
Iano? Br?nz? a devenit juc?torul clubului Petrolul Polie?ti
(0)
15.01.19
Dan Sp?taru se afl? ?n probe la Shakhter Karagandy
(4)
14.01.19
Gerson Rodrigues s-a transferat la un club din liga suprioar? a Japoniei
(15)
14.01.19
Selec?ionata Moldovei U-17 a fost ?nvins? ?n primul meci la “Aegean Cup” (video)
(16)
14.01.19
Vladislav Kraev a p?r?sit Dinamo-Auto ?i a revenit la clubul Metallist-1925
(0)
13.01.19
Rifet Kapic poate p?r?si Sheriff ?n acest intersezon
(11)
13.01.19
Konrado a plecat de la Zaria ?i a semnat un contract cu Khon Kaen United din Tailanda
(29)
12.01.19
Radu G?nsari a marcat pentru Hapoel Haifa ?n liga superioar? din Israel (video)
(3)
Arhiva știrilor
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
Stashion
246
2
viv
245
3
fsablya
243
4
jas
237
5
Dancik
232
Înapoi la concurs
Se încarcă...
Divizia A 2012/2013
Arhiva sezoanelor ▼
Divizia A 2016/2017
Divizia A 2015/2016
Divizia A 2014/2015
Divizia A 2013/2014
Divizia A 2012/2013
Divizia A 2011/2012
Divizia A 2010/2011
Divizia A 2009/2010
Divizia A 2008/2009
Divizia A 2007/2008
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1
Veris
28
24
2
2
103-5
74
2
Sheriff-2
28
20
4
4
79-21
64
3
Dinamo-Auto
28
17
5
6
51-23
56
4
Saxan
28
16
5
7
55-27
53
5
Dacia-2 Buiucani
28
15
5
8
54-27
50
6
Intersport-Aroma
28
14
3
11
41-31
45
7
Zimbru-2
28
11
9
8
48-26
42
8
Sf.Gheorghe
28
12
4
12
38-51
40
9
Locomotiv
28
11
4
13
54-57
37
10
Victoria
28
10
5
13
33-46
35
11
Gagauzia
28
10
3
15
37-59
33
12
Edineţ
28
5
7
16
30-65
22
13
Tighina
28
6
2
20
35-90
20
14
Real-Succes
28
4
4
20
26-67
16
15
Maiak
28
3
2
23
34-123
11
Etapa 30
01.06.2013
Gagauzia - Maiak
4:1
01.06.2013
Dacia-2 Buiucani - Real-Succes
2:0
01.06.2013
Intersport-Aroma - Veris
0:0
01.06.2013
Zimbru-2 - Locomotiv
1:1
01.06.2013
Tighina - Saxan
0:3
01.06.2013
Edineţ - Victoria
2:2
01.06.2013
Dinamo-Auto - Sf.Gheorghe
2:0
Etapa 29
29.05.2013
Real-Succes - Intersport-Aroma
4:1
29.05.2013
Sheriff-2 - Dacia-2 Buiucani
2:0
29.05.2013
Locomotiv - Gagauzia
3:0
29.05.2013
Saxan - Edineţ
8:3
29.05.2013
Victoria - Zimbru-2
0:3
29.05.2013
Sf.Gheorghe - Tighina
4:2
29.05.2013
Veris - Dinamo-Auto
0:1
Etapa 28
21.05.2013
Veris - Real-Succes
1:0
24.05.2013
Dinamo-Auto - Tighina
2:1
24.05.2013
Dacia-2 Buiucani - Maiak
7:1
24.05.2013
Intersport-Aroma - Sheriff-2
0:1
24.05.2013
Edineţ - Sf.Gheorghe
1:1
24.05.2013
Gagauzia - Victoria
1:1
24.05.2013
Zimbru-2 - Saxan
1:0
Etapa 27
18.05.2013
Sf.Gheorghe - Zimbru-2
0:2
18.05.2013
Sheriff-2 - Veris
2:2
18.05.2013
Maiak - Intersport-Aroma
0:2
18.05.2013
Saxan - Gagauzia
2:0
18.05.2013
Real-Succes - Dinamo-Auto
0:0
18.05.2013
Tighina - Edineţ
2:2
18.05.2013
Locomotiv - Dacia-2 Buiucani
1:3
Etapa 26
14.05.2013
Veris - Maiak
17:0
14.05.2013
Real-Succes - Sheriff-2
0:0
14.05.2013
Dacia-2 Buiucani - Victoria
1:1
14.05.2013
Gagauzia - Sf.Gheorghe
3:1
14.05.2013
Intersport-Aroma - Locomotiv
1:0
14.05.2013
Dinamo-Auto - Edineţ
4:0
14.05.2013
Zimbru-2 - Tighina
8:0
Etapa 25
10.05.2013
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
1:0
10.05.2013
Locomotiv - Veris
0:5
10.05.2013
Edineţ - Zimbru-2
1:1
10.05.2013
Maiak - Real-Succes
2:2
10.05.2013
Tighina - Gagauzia
3:2
10.05.2013
Victoria - Intersport-Aroma
3:1
10.05.2013
Saxan - Dacia-2 Buiucani
1:1
Etapa 24
02.05.2013
Dacia-2 Buiucani - Sf.Gheorghe
3:0
03.05.2013
Veris - Victoria
2:0
03.05.2013
Real-Succes - Locomotiv
5:4
04.05.2013
Gagauzia - Edineţ
1:0
04.05.2013
Intersport-Aroma - Saxan
1:2
04.05.2013
Sheriff-2 - Maiak
5:0
04.05.2013
Dinamo-Auto - Zimbru-2
2:0
Etapa 23
28.04.2013
Locomotiv - Sheriff-2
0:2
28.04.2013
Maiak - Dinamo-Auto
0:5
28.04.2013
Tighina - Dacia-2 Buiucani
0:1
28.04.2013
Victoria - Real-Succes
1:2
28.04.2013
Sf.Gheorghe - Intersport-Aroma
1:2
28.04.2013
Saxan - Veris
0:2
28.04.2013
Zimbru-2 - Gagauzia
0:1
Etapa 22
24.04.2013
Sheriff-2 - Victoria
4:0
24.04.2013
Dacia-2 Buiucani - Edineţ
4:2
24.04.2013
Real-Succes - Saxan
0:1
24.04.2013
Veris - Sf.Gheorghe
8:0
24.04.2013
Maiak - Locomotiv
7:4
24.04.2013
Dinamo-Auto - Gagauzia
1:0
24.04.2013
Intersport-Aroma - Tighina
3:1
Etapa 21
20.04.2013
Zimbru-2 - Dacia-2 Buiucani
0:0
20.04.2013
Edineţ - Intersport-Aroma
0:1
20.04.2013
Tighina - Veris
0:4
20.04.2013
Sf.Gheorghe - Real-Succes
2:2
20.04.2013
Saxan - Sheriff-2
1:0
20.04.2013
Victoria - Maiak
2:3
20.04.2013
Locomotiv - Dinamo-Auto
2:1
Etapa 20
11.04.2013
Veris - Edineţ
8:0
13.04.2013
Locomotiv - Victoria
0:1
13.04.2013
Dacia-2 Buiucani - Gagauzia
0:1
13.04.2013
Maiak - Saxan
0:1
13.04.2013
Real-Succes - Tighina
3:4
14.04.2013
Sheriff-2 - Sf.Gheorghe
3:0
15.04.2013
Intersport-Aroma - Zimbru-2
0:0
Etapa 19
07.04.2013
Sf.Gheorghe - Maiak
3:1
07.04.2013
Gagauzia - Intersport-Aroma
0:1
07.04.2013
Tighina - Sheriff-2
1:3
07.04.2013
Zimbru-2 - Veris
0:4
07.04.2013
Edineţ - Real-Succes
2:1
07.04.2013
Saxan - Locomotiv
4:1
07.04.2013
Victoria - Dinamo-Auto
2:0
Etapa 18
30.03.2013
Veris - Gagauzia
3:0
30.03.2013
Victoria - Saxan
1:3
30.03.2013
Maiak - Tighina
1:1
31.03.2013
Real-Succes - Zimbru-2
0:1
31.03.2013
Dinamo-Auto - Dacia-2 Buiucani
1:3
31.03.2013
Locomotiv - Sf.Gheorghe
4:0
01.04.2013
Sheriff-2 - Edineţ
4:0
Etapa 17
17.03.2013
Sf.Gheorghe - Victoria
0:0
17.03.2013
Saxan - Dinamo-Auto
2:0
17.03.2013
Tighina - Locomotiv
3:2
17.03.2013
Dacia-2 Buiucani - Intersport-Aroma
2:0
17.03.2013
Gagauzia - Real-Succes
3:2
17.03.2013
Zimbru-2 - Sheriff-2
0:0
24.03.2013
Edineţ - Maiak
3:4
Etapa 16
09.03.2013
Locomotiv - Edineţ
1:1
09.03.2013
Veris - Dacia-2 Buiucani
0:1
10.03.2013
Sheriff-2 - Gagauzia
5:0
10.03.2013
Dinamo-Auto - Intersport-Aroma
2:0
10.03.2013
Saxan - Sf.Gheorghe
3:0
10.03.2013
Maiak - Zimbru-2
0:4
10.03.2013
Victoria - Tighina
4:0
Etapa 15
25.11.2012
Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto
1:1
25.11.2012
Maiak - Gagauzia
0:4
25.11.2012
Victoria - Edineţ
1:0
25.11.2012
Locomotiv - Zimbru-2
2:1
25.11.2012
Veris - Intersport-Aroma
1:0
25.11.2012
Saxan - Tighina
6:0
25.11.2012
Real-Succes - Dacia-2 Buiucani
1:5
Etapa 14
17.11.2012
Tighina - Sf.Gheorghe
2:5
17.11.2012
Dinamo-Auto - Veris
0:3
17.11.2012
Gagauzia - Locomotiv
2:1
17.11.2012
Dacia-2 Buiucani - Sheriff-2
0:1
17.11.2012
Intersport-Aroma - Real-Succes
1:0
17.11.2012
Edineţ - Saxan
0:3
18.11.2012
Zimbru-2 - Victoria
2:0
Etapa 13
08.11.2012
Victoria - Gagauzia
1:0
08.11.2012
Saxan - Zimbru-2
1:1
09.11.2012
Maiak - Dacia-2 Buiucani
2:3
09.11.2012
Tighina - Dinamo-Auto
0:3
09.11.2012
Sf.Gheorghe - Edineţ
1:0
09.11.2012
Real-Succes - Veris
0:4
09.11.2012
Sheriff-2 - Intersport-Aroma
3:1
Etapa 12
03.11.2012
Gagauzia - Saxan
2:2
03.11.2012
Intersport-Aroma - Maiak
2:0
03.11.2012
Edineţ - Tighina
3:2
03.11.2012
Dacia-2 Buiucani - Locomotiv
0:1
04.11.2012
Dinamo-Auto - Real-Succes
6:0
04.11.2012
Zimbru-2 - Sf.Gheorghe
1:3
05.11.2012
Veris - Sheriff-2
3:1
Etapa 11
25.10.2012
Sheriff-2 - Real-Succes
10:0
25.10.2012
Maiak - Veris
0:7
25.10.2012
Locomotiv - Intersport-Aroma
3:1
25.10.2012
Victoria - Dacia-2 Buiucani
0:1
25.10.2012
Tighina - Zimbru-2
1:3
25.10.2012
Edineţ - Dinamo-Auto
0:1
25.10.2012
Sf.Gheorghe - Gagauzia
5:3
Etapa 10
10.10.2012
Intersport-Aroma - Victoria
2:2
20.10.2012
Zimbru-2 - Edineţ
1:1
20.10.2012
Dinamo-Auto - Sheriff-2
1:1
20.10.2012
Dacia-2 Buiucani - Saxan
3:1
21.10.2012
Veris - Locomotiv
6:0
21.10.2012
Gagauzia - Tighina
2:3
21.10.2012
Real-Succes - Maiak
3:0
Etapa 9
04.10.2012
Victoria - Veris
0:6
04.10.2012
Edineţ - Gagauzia
5:0
04.10.2012
Zimbru-2 - Dinamo-Auto
0:1
04.10.2012
Sf.Gheorghe - Dacia-2 Buiucani
3:1
04.10.2012
Maiak - Sheriff-2
2:9
04.10.2012
Locomotiv - Real-Succes
2:0
05.10.2012
Saxan - Intersport-Aroma
1:2
Etapa 8
30.09.2012
Intersport-Aroma - Sf.Gheorghe
1:0
30.09.2012
Gagauzia - Zimbru-2
1:1
30.09.2012
Dinamo-Auto - Maiak
7:2
30.09.2012
Dacia-2 Buiucani - Tighina
6:0
30.09.2012
Sheriff-2 - Locomotiv
3:1
30.09.2012
Veris - Saxan
1:0
30.09.2012
Real-Succes - Victoria
0:1
Etapa 7
20.09.2012
Edineţ - Dacia-2 Buiucani
0:0
20.09.2012
Sf.Gheorghe - Veris
0:4
20.09.2012
Victoria - Sheriff-2
0:2
20.09.2012
Gagauzia - Dinamo-Auto
1:2
20.09.2012
Locomotiv - Maiak
7:3
20.09.2012
Tighina - Intersport-Aroma
1:4
23.09.2012
Saxan - Real-Succes
3:0
Etapa 6
14.09.2012
Dacia-2 Buiucani - Zimbru-2
1:1
15.09.2012
Dinamo-Auto - Locomotiv
2:2
15.09.2012
Intersport-Aroma - Edineţ
6:0
15.09.2012
Real-Succes - Sf.Gheorghe
0:1
15.09.2012
Veris - Tighina
2:0
15.09.2012
Maiak - Victoria
2:4
16.09.2012
Sheriff-2 - Saxan
3:1
Etapa 5
31.08.2012
Sf.Gheorghe - Sheriff-2
1:0
31.08.2012
Gagauzia - Dacia-2 Buiucani
1:5
31.08.2012
Edineţ - Veris
0:2
31.08.2012
Zimbru-2 - Intersport-Aroma
1:0
01.09.2012
Saxan - Maiak
3:2
02.09.2012
Victoria - Locomotiv
1:3
02.09.2012
Tighina - Real-Succes
2:0
Etapa 4
24.08.2012
Dinamo-Auto - Victoria
3:1
25.08.2012
Locomotiv - Saxan
1:1
26.08.2012
Real-Succes - Edineţ
1:2
26.08.2012
Intersport-Aroma - Gagauzia
6:1
26.08.2012
Sheriff-2 - Tighina
5:2
26.08.2012
Maiak - Sf.Gheorghe
0:2
27.08.2012
Veris - Zimbru-2
1:0
Etapa 3
18.08.2012
Sf.Gheorghe - Locomotiv
1:0
18.08.2012
Tighina - Maiak
2:1
18.08.2012
Edineţ - Sheriff-2
0:3
18.08.2012
Zimbru-2 - Real-Succes
5:0
18.08.2012
Gagauzia - Veris
0:4
18.08.2012
Dacia-2 Buiucani - Dinamo-Auto
0:1
19.08.2012
Saxan - Victoria
0:1
Etapa 2
10.08.2012
Intersport-Aroma - Dacia-2 Buiucani
2:1
10.08.2012
Sheriff-2 - Zimbru-2
5:2
12.08.2012
Victoria - Sf.Gheorghe
1:3
12.08.2012
Dinamo-Auto - Saxan
1:1
12.08.2012
Real-Succes - Gagauzia
0:1
12.08.2012
Maiak - Edineţ
0:2
13.10.2012
Locomotiv - Tighina
6:2
Etapa 1
04.08.2012
Intersport-Aroma - Dinamo-Auto
0:1
04.08.2012
Sf.Gheorghe - Saxan
0:1
04.08.2012
Edineţ - Locomotiv
0:2
04.08.2012
Zimbru-2 - Maiak
8:0
04.08.2012
Dacia-2 Buiucani - Veris
0:3
05.08.2012
Gagauzia - Sheriff-2
3:1
25.09.2012
Tighina - Victoria
0:2
ЛИГА НАЦИЙ
2018
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1
Belarus
6
4
2
0
10-0
14
2
Luxemburg
6
3
1
2
11-4
10
3
Moldova
6
2
3
1
4-5
9
4
San-Marino
6
0
0
6
0-16
0
Golgheteri
Dragun (Belarus)
5
Sinani (Luxemburg)
3
Gînsari (Moldova)
3 (1)
Saroka (Belarus)
3 (1)
V.Damașcan (Moldova)
1
Stasevich (Belarus)
1
Kovalev (Belarus)
1
Malget (Luxemburg)
1
O.Thill (Luxemburg)
1
C.Martins (Luxemburg)
1
Chanot (Luxemburg)
1
Joachim (Luxemburg)
1
Turpel (Luxemburg)
1
V.Thill (Luxemburg)
1
Bensi (Luxemburg)
1