RU
MD
Campionate
Divizia Naţională
Divizia A
Divizia Tineret-Rezerve
Cupa Moldovei
Selecţionate
Preliminarii
Liga Naţiunilor
Echipa de tineret
Cupele europene
Liga Campionilor
Europa League
Versiunea mobilă
Conferinţe
Concurs
Servicii Media
Publicitate şi Parteneriat
Știri
31.01.19
Aceasta este versiunea veche a site-ului. Nu uita?i s? accesa?i site-ul actual!
(0)
18.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 va participa la Cupa Dezvolt?rii ?n Republica Belarus
(1)
18.01.19
Maxim Cojocaru s-a transferat la Sheriff
(2)
18.01.19
Presa bosniac?: Rifet Kapic poate fi transferat la SC Paderborn
(1)
18.01.19
Yuri Kendysh: "?n Maldive un gr?nicer m-a recunoscut ?i m-a rugat s? facem o fotografie comun?"
(0)
18.01.19
Nichita Iura?co: ”Sunt a?a gen de persoan?, c? niciodat? nu voi fi mul?umit de mine”
(0)
18.01.19
Andrei Bliznichenko: "S?nt convins, c? al?turi de echipa din Tiraspol, voi avea o etap? frumoas? a carierei mele de juc?tor"
(6)
17.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 a fost ?nvins? de Albania ?n ultimul meci din cadrul “Aegean Cup”
(10)
17.01.19
Arcadie Rusu ?i Corneliu ??buleac s-au transferat la Codru
(4)
17.01.19
Alexandru Ga?can a fost comparat cu el ?nsu?i de acum 10 ani (foto)
(1)
17.01.19
Oleg Reabciuk: "Noi, la Porto B s?ntem cu g?ndul doar la victorii ?i nu la greut??ile pe care le-am dep??it"
(4)
17.01.19
Vasile Ko?elev este noul antrenor de portari al echipei Petrocub
(5)
17.01.19
Alexandru Spiridon r?m?ne la c?rma echipei na?ionale de fotbal a Republicii Moldova
(13)
16.01.19
Petrocub a mai transferat doi juc?tori
(3)
16.01.19
Doi fotbali?ti moldoveni s-au transferat la clubul italian Corticella
(8)
16.01.19
Clubul Cozenza din Serie B este interesat ?n arenda lui Vitalie Dama?can
(2)
16.01.19
Vladimir Ghinaitis se afl? ?n probe la gruparea rus? Tom Tomsk
(5)
16.01.19
Oficial! Na?ionala Moldovei va sus?ine un amical cu Kazahstan
(12)
16.01.19
Arcadie Rusu: “Sunt m?ndru c? am evoluat la Petrocub! Sigur, ?mi voi continua cariera ?n Divizia Na?ional?”
(4)
16.01.19
Andrei Ciofu a reziliat contractul cu Vereya din Bulgaria
(1)
16.01.19
Alexei Ciopa: ”Cel mai memorabil moment al anului trecut a fost golul de debut marcat de ziua mea de na?tere”
(1)
15.01.19
Mihai Apostol a semnat un contract cu Codru
(3)
15.01.19
Na?ionala Moldovei U-17 a fost ?nvins? de Anglia ?n cadrul “Aegean Cup” (video)
(15)
15.01.19
Petrocub a revenit din vacan??
(2)
15.01.19
Cristian Dros poate continua cariera la FC Poli Timi?oara
(5)
15.01.19
Iano? Br?nz? a devenit juc?torul clubului Petrolul Polie?ti
(0)
15.01.19
Dan Sp?taru se afl? ?n probe la Shakhter Karagandy
(4)
14.01.19
Gerson Rodrigues s-a transferat la un club din liga suprioar? a Japoniei
(15)
14.01.19
Selec?ionata Moldovei U-17 a fost ?nvins? ?n primul meci la “Aegean Cup” (video)
(16)
14.01.19
Vladislav Kraev a p?r?sit Dinamo-Auto ?i a revenit la clubul Metallist-1925
(0)
13.01.19
Rifet Kapic poate p?r?si Sheriff ?n acest intersezon
(11)
13.01.19
Konrado a plecat de la Zaria ?i a semnat un contract cu Khon Kaen United din Tailanda
(29)
12.01.19
Radu G?nsari a marcat pentru Hapoel Haifa ?n liga superioar? din Israel (video)
(3)
Arhiva știrilor
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
Stashion
246
2
viv
245
3
fsablya
243
4
jas
237
5
Dancik
232
Înapoi la concurs
Se încarcă...
Divizia A 2016/2017
Arhiva sezoanelor ▼
Divizia A 2016/2017
Divizia A 2015/2016
Divizia A 2014/2015
Divizia A 2013/2014
Divizia A 2012/2013
Divizia A 2011/2012
Divizia A 2010/2011
Divizia A 2009/2010
Divizia A 2008/2009
Divizia A 2007/2008
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1
Sheriff-2
28
22
2
4
94-19
68
2
Sf.Gheorghe
28
21
3
4
79-23
66
3
Spicul
28
21
3
4
62-22
66
4
Victoria
28
20
4
4
78-26
64
5
Zimbru-2
28
13
5
10
57-38
44
6
Sparta
28
13
2
13
51-61
41
7
FC Sîngerei
28
13
1
14
48-53
40
8
Edineţ
28
11
3
14
55-57
36
9
Iskra
28
10
5
13
39-50
35
10
Dacia-2 Buiucani
28
10
4
14
39-45
34
11
Real-Succes
28
9
2
17
37-54
29
12
Găgăuzia-Oguzsport
28
9
2
17
51-74
29
13
Codru
28
8
3
17
48-81
27
14
Intersport-Aroma
28
6
4
18
20-50
22
15
Prut
28
2
1
25
19-124
7
Etapa 30
30.05.2017
Real-Succes - Sparta
2:3
30.05.2017
Edineţ - Găgăuzia-Oguzsport
6:0
30.05.2017
Sf.Gheorghe - Victoria
1:0
30.05.2017
Prut - Codru
2:3
30.05.2017
Intersport-Aroma - Spicul
0:2
31.05.2017
Dacia-2 Buiucani - Zimbru-2
1:2
31.05.2017
FC Sîngerei - Iskra
3:1
Etapa 29
22.05.2017
Spicul - Prut
9:1
26.05.2017
Iskra - Sheriff-2
2:1
26.05.2017
Sparta - FC Sîngerei
0:1
26.05.2017
Victoria - Edineţ
2:1
26.05.2017
Codru - Sf.Gheorghe
3:5
27.05.2017
Găgăuzia-Oguzsport - Dacia-2 Buiucani
0:2
29.05.2017
Zimbru-2 - Real-Succes
3:0
Etapa 28
17.05.2017
Dacia-2 Buiucani - Victoria
1:5
18.05.2017
Sf.Gheorghe - Spicul
3:0
21.05.2017
Prut - Intersport-Aroma
2:0
21.05.2017
Edineţ - Codru
3:0
21.05.2017
Real-Succes - Găgăuzia-Oguzsport
6:0
21.05.2017
FC Sîngerei - Zimbru-2
2:1
21.05.2017
Sheriff-2 - Sparta
15:0
Etapa 27
12.05.2017
Spicul - Edineţ
2:0
12.05.2017
Codru - Dacia-2 Buiucani
1:2
12.05.2017
Victoria - Real-Succes
2:3
12.05.2017
Găgăuzia-Oguzsport - FC Sîngerei
0:1
12.05.2017
Zimbru-2 - Sheriff-2
0:3
12.05.2017
Sparta - Iskra
2:1
29.05.2017
Intersport-Aroma - Sf.Gheorghe
0:1
Etapa 26
10.05.2017
Sf.Gheorghe - Prut
8:0
10.05.2017
Edineţ - Intersport-Aroma
2:0
10.05.2017
Codru - Real-Succes
3:6
10.05.2017
FC Sîngerei - Victoria
0:2
10.05.2017
Sheriff-2 - Găgăuzia-Oguzsport
9:1
10.05.2017
Iskra - Zimbru-2
4:3
10.05.2017
Dacia-2 Buiucani - Spicul
0:2
Etapa 25
04.05.2017
Spicul - Real-Succes
1:0
04.05.2017
Zimbru-2 - Sparta
4:3
04.05.2017
Găgăuzia-Oguzsport - Iskra
1:0
04.05.2017
Prut - Edineţ
1:5
04.05.2017
Codru - FC Sîngerei
3:1
04.05.2017
Victoria - Sheriff-2
2:0
04.05.2017
Intersport-Aroma - Dacia-2 Buiucani
1:0
Etapa 24
28.04.2017
Real-Succes - Intersport-Aroma
1:3
28.04.2017
FC Sîngerei - Spicul
0:3
28.04.2017
Sparta - Găgăuzia-Oguzsport
4:1
28.04.2017
Dacia-2 Buiucani - Prut
9:1
28.04.2017
Sheriff-2 - Codru
9:0
28.04.2017
Edineţ - Sf.Gheorghe
1:2
28.04.2017
Iskra - Victoria
2:3
Etapa 23
19.04.2017
Spicul - Sheriff-2
2:1
19.04.2017
Sf.Gheorghe - Dacia-2 Buiucani
2:1
21.04.2017
Codru - Iskra
2:3
21.04.2017
Victoria - Sparta
4:1
21.04.2017
Zimbru-2 - Găgăuzia-Oguzsport
4:1
15.05.2017
Prut - Real-Succes
1:2
17.05.2017
Intersport-Aroma - FC Sîngerei
1:0
Etapa 22
12.04.2017
Dacia-2 Buiucani - Edineţ
4:2
12.04.2017
Zimbru-2 - Victoria
0:2
13.04.2017
Sparta - Codru
2:0
13.04.2017
Sheriff-2 - Intersport-Aroma
1:0
13.04.2017
FC Sîngerei - Prut
6:1
13.04.2017
Real-Succes - Sf.Gheorghe
0:3
13.04.2017
Iskra - Spicul
0:1
Etapa 21
06.04.2017
Codru - Zimbru-2
2:6
06.04.2017
Victoria - Găgăuzia-Oguzsport
4:0
07.04.2017
Edineţ - Real-Succes
3:0
07.04.2017
Sf.Gheorghe - FC Sîngerei
4:0
07.04.2017
Prut - Sheriff-2
0:1
07.04.2017
Intersport-Aroma - Iskra
0:0
07.04.2017
Spicul - Sparta
3:3
Etapa 20
07.04.2017
Real-Succes - Dacia-2 Buiucani
1:3
07.04.2017
FC Sîngerei - Edineţ
2:0
07.04.2017
Sheriff-2 - Sf.Gheorghe
1:0
07.04.2017
Sparta - Intersport-Aroma
5:2
07.04.2017
Zimbru-2 - Spicul
1:4
07.04.2017
Găgăuzia-Oguzsport - Codru
2:0
07.04.2017
Iskra - Prut
5:0
Etapa 19
28.03.2017
Dacia-2 Buiucani - FC Sîngerei
4:3
28.03.2017
Prut - Sparta
0:3
29.03.2017
Sf.Gheorghe - Iskra
4:0
29.03.2017
Spicul - Găgăuzia-Oguzsport
4:0
29.03.2017
Edineţ - Sheriff-2
1:4
29.03.2017
Codru - Victoria
0:1
29.03.2017
Intersport-Aroma - Zimbru-2
0:3
Etapa 18
24.03.2017
FC Sîngerei - Real-Succes
2:1
24.03.2017
Sheriff-2 - Dacia-2 Buiucani
4:0
24.03.2017
Iskra - Edineţ
4:2
24.03.2017
Sparta - Sf.Gheorghe
0:1
24.03.2017
Zimbru-2 - Prut
6:0
24.03.2017
Găgăuzia-Oguzsport - Intersport-Aroma
3:0
24.03.2017
Victoria - Spicul
3:2
Etapa 17
20.03.2017
Real-Succes - Sheriff-2
0:3
20.03.2017
Dacia-2 Buiucani - Iskra
1:1
20.03.2017
Edineţ - Sparta
1:2
20.03.2017
Sf.Gheorghe - Zimbru-2
2:0
20.03.2017
Prut - Găgăuzia-Oguzsport
0:8
20.03.2017
Intersport-Aroma - Victoria
0:1
20.03.2017
Spicul - Codru
0:0
Etapa 16
14.03.2017
Codru - Intersport-Aroma
1:0
14.03.2017
Găgăuzia-Oguzsport - Sf.Gheorghe
0:7
14.03.2017
Zimbru-2 - Edineţ
3:2
15.03.2017
Victoria - Prut
7:1
15.03.2017
Sparta - Dacia-2 Buiucani
0:1
15.03.2017
Iskra - Real-Succes
0:1
15.03.2017
Sheriff-2 - FC Sîngerei
4:0
Etapa 15
10.11.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Edineţ
1:1
01.12.2016
Sparta - Real-Succes
1:1
01.12.2016
Victoria - Sf.Gheorghe
2:2
01.12.2016
Spicul - Intersport-Aroma
2:1
01.12.2016
Zimbru-2 - Dacia-2 Buiucani
0:0
01.12.2016
Codru - Prut
8:1
01.12.2016
Iskra - FC Sîngerei
4:1
Etapa 14
09.11.2016
Sf.Gheorghe - Codru
2:3
24.11.2016
Prut - Spicul
1:2
25.11.2016
Dacia-2 Buiucani - Găgăuzia-Oguzsport
2:1
25.11.2016
Sheriff-2 - Iskra
4:1
25.11.2016
FC Sîngerei - Sparta
1:4
25.11.2016
Edineţ - Victoria
1:1
25.11.2016
Real-Succes - Zimbru-2
1:0
Etapa 13
18.11.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Real-Succes
4:0
18.11.2016
Zimbru-2 - FC Sîngerei
0:0
18.11.2016
Intersport-Aroma - Prut
3:1
18.11.2016
Spicul - Sf.Gheorghe
0:1
18.11.2016
Codru - Edineţ
4:1
18.11.2016
Victoria - Dacia-2 Buiucani
1:1
18.11.2016
Sparta - Sheriff-2
0:3
Etapa 12
03.11.2016
Iskra - Sparta
0:1
03.11.2016
Edineţ - Spicul
1:4
03.11.2016
FC Sîngerei - Găgăuzia-Oguzsport
3:2
03.11.2016
Sheriff-2 - Zimbru-2
2:1
03.11.2016
Sf.Gheorghe - Intersport-Aroma
4:1
03.11.2016
Real-Succes - Victoria
0:4
03.11.2016
Dacia-2 Buiucani - Codru
2:0
Etapa 11
29.10.2016
Prut - Sf.Gheorghe
1:5
29.10.2016
Intersport-Aroma - Edineţ
1:2
29.10.2016
Spicul - Dacia-2 Buiucani
1:0
29.10.2016
Real-Succes - Codru
2:3
29.10.2016
Victoria - FC Sîngerei
5:0
29.10.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Sheriff-2
3:6
29.10.2016
Zimbru-2 - Iskra
4:0
Etapa 10
20.10.2016
Sparta - Zimbru-2
2:0
20.10.2016
Dacia-2 Buiucani - Intersport-Aroma
3:0
20.10.2016
Real-Succes - Spicul
0:1
20.10.2016
Iskra - Găgăuzia-Oguzsport
0:4
20.10.2016
Edineţ - Prut
5:1
20.10.2016
FC Sîngerei - Codru
5:2
23.10.2016
Sheriff-2 - Victoria
3:2
Etapa 9
01.10.2016
Spicul - FC Sîngerei
2:1
01.10.2016
Prut - Dacia-2 Buiucani
1:0
01.10.2016
Intersport-Aroma - Real-Succes
1:0
01.10.2016
Victoria - Iskra
4:1
02.10.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Sparta
1:3
02.10.2016
Sf.Gheorghe - Edineţ
4:0
12.10.2016
Codru - Sheriff-2
0:6
Etapa 8
24.09.2016
Iskra - Codru
2:1
24.09.2016
Sparta - Victoria
0:2
25.09.2016
Sheriff-2 - Spicul
2:0
25.09.2016
FC Sîngerei - Intersport-Aroma
2:0
25.09.2016
Real-Succes - Prut
3:1
26.09.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Zimbru-2
2:4
29.10.2016
Dacia-2 Buiucani - Sf.Gheorghe
0:6
Etapa 7
15.09.2016
Spicul - Iskra
3:0
16.09.2016
Codru - Sparta
3:2
16.09.2016
Intersport-Aroma - Sheriff-2
0:0
16.09.2016
Prut - FC Sîngerei
1:7
16.09.2016
Sf.Gheorghe - Real-Succes
3:0
16.09.2016
Edineţ - Dacia-2 Buiucani
4:1
16.09.2016
Victoria - Zimbru-2
1:1
Etapa 6
09.09.2016
FC Sîngerei - Sf.Gheorghe
1:2
09.09.2016
Iskra - Intersport-Aroma
1:1
09.09.2016
Sparta - Spicul
1:5
09.09.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Victoria
1:2
10.09.2016
Zimbru-2 - Codru
4:0
11.09.2016
Real-Succes - Edineţ
2:3
11.09.2016
Sheriff-2 - Prut
3:1
Etapa 5
26.08.2016
Sf.Gheorghe - Sheriff-2
0:0
26.08.2016
Dacia-2 Buiucani - Real-Succes
0:0
27.08.2016
Spicul - Zimbru-2
0:0
28.08.2016
Codru - Găgăuzia-Oguzsport
2:2
28.08.2016
Intersport-Aroma - Sparta
2:1
28.08.2016
Prut - Iskra
0:0
09.10.2016
Edineţ - FC Sîngerei
1:3
Etapa 4
23.08.2016
Sheriff-2 - Edineţ
5:0
23.08.2016
Zimbru-2 - Intersport-Aroma
2:0
23.08.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Spicul
1:2
23.08.2016
FC Sîngerei - Dacia-2 Buiucani
2:0
23.08.2016
Victoria - Codru
5:2
23.08.2016
Iskra - Sf.Gheorghe
2:1
23.08.2016
Sparta - Prut
4:0
Etapa 3
16.08.2016
Sf.Gheorghe - Sparta
3:1
19.08.2016
Edineţ - Iskra
1:1
19.08.2016
Dacia-2 Buiucani - Sheriff-2
1:2
19.08.2016
Prut - Zimbru-2
0:2
19.08.2016
Intersport-Aroma - Găgăuzia-Oguzsport
1:3
19.08.2016
Spicul - Victoria
1:0
19.08.2016
Real-Succes - FC Sîngerei
3:0
Etapa 2
12.08.2016
Sheriff-2 - Real-Succes
0:1
12.08.2016
Iskra - Dacia-2 Buiucani
1:0
12.08.2016
Găgăuzia-Oguzsport - Prut
5:0
12.08.2016
Codru - Spicul
1:4
12.08.2016
Victoria - Intersport-Aroma
6:1
12.08.2016
Sparta - Edineţ
2:4
12.08.2016
Zimbru-2 - Sf.Gheorghe
2:2
Etapa 1
05.08.2016
Intersport-Aroma - Codru
1:1
05.08.2016
Sf.Gheorghe - Găgăuzia-Oguzsport
1:4
05.08.2016
Edineţ - Zimbru-2
2:1
05.08.2016
Dacia-2 Buiucani - Sparta
0:1
05.08.2016
Real-Succes - Iskra
1:3
05.08.2016
FC Sîngerei - Sheriff-2
1:2
05.08.2016
Prut - Victoria
0:5
ЛИГА НАЦИЙ
2018
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1
Belarus
6
4
2
0
10-0
14
2
Luxemburg
6
3
1
2
11-4
10
3
Moldova
6
2
3
1
4-5
9
4
San-Marino
6
0
0
6
0-16
0
Golgheteri
Dragun (Belarus)
5
Sinani (Luxemburg)
3
Gînsari (Moldova)
3 (1)
Saroka (Belarus)
3 (1)
V.Damașcan (Moldova)
1
Stasevich (Belarus)
1
Kovalev (Belarus)
1
Malget (Luxemburg)
1
O.Thill (Luxemburg)
1
C.Martins (Luxemburg)
1
Chanot (Luxemburg)
1
Joachim (Luxemburg)
1
Turpel (Luxemburg)
1
V.Thill (Luxemburg)
1
Bensi (Luxemburg)
1