178
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

19.04.2024 Farul - CFR Cluj deschide runda din play-off » Echipele probabile + cote

18.04.2024 Dorinel Munteanu, anunț de impact după calificarea Oțelului în finala Cupei României Betano: „Suntem pregătiți!”

18.04.2024 Alexandru Chipciu, discurs în stilu-i caracteristic, după eliminarea din Cupa României: „La Galați se mai permite!”

18.04.2024 Se redeschide o polemică istorică! „«Regele» fotbalului românesc a fost Dobrin, nu Hagi! Prietenii îl influențează foarte mult”. VOTEAZĂ ÎN SONDAJ!

18.04.2024 UTA a împlinit 79 de ani! Clubul a dedicat sărbătoarea copiilor

19.04.2024 Nicolae Dică a ales! Patronul din România care i-a dat cele mai mari bătăi de cap: „Trebuie să-i explici mereu”

18.04.2024 Săpunaru, detalii din vestiarul Rapidului: „Bergodi n-a venit să-și ia rămas bun”

18.04.2024 Dezamăgit de alegerea lui Florinel Coman » De ce ar fi fost ignorat de scouterii cluburilor europene

18.04.2024 Rămâne Bogdan Lobonț la Rapid dacă prinde Europa? Șucu i-a promis, Angelescu nu e atât de sigur: „Cel puțin în acest final de sezon”

18.04.2024 Antrenorul-revelație explică de ce a refuzat-o pe Dinamo și de ce nu vrea la FCSB: „Nu sunt obișnuit cu asta” » Ce plan are

19.04.2024 10 lucruri pe care să le urmărim în etapa din acest weekend » Coman vs Rrahmani, revenirea lui Gâlcă + două superdueluri de supraviețuire

18.04.2024 Moment incredibil în Lille - Aston Villa » Emiliano Martinez a văzut al 2-lea galben la loviturile de departajare, dar a rămas pe teren și a apărat execuția decisivă! De ce nu a fost eliminat

18.04.2024 AS Roma a anunțat antrenorul pentru sezonul viitor: „Suntem încântați”

18.04.2024 Au demarat oficial negocierile cu Valentin Mihăilă: „Vrea să evolueze din nou în Serie A!”

18.04.2024 Nu-i liniște în vestiarul Barcelonei! Araujo i-a răspuns lui Gundogan: „Eu asta prefer”

18.04.2024 Carragher, Richards și Abdo cer o schimbare importantă în Liga Campionilor: „Facem plângere oficială către UEFA?!” » Fanii ar fi în extaz

19.04.2024 Răzvan Lucescu, eliminat în „sferturile” Conference League » Cum arată tabloul semifinalelor

19.04.2024 GSP, la PAOK - Brugge » Ovidiu Ioanițoaia a transmis ce s-a întâmplat la Salonic, imediat după fluierul final: „La noi s-ar fi scandat «Demisia, Demisia!»”

18.04.2024 A transformat penalty-ul decisiv și a contribuit la ratarea unui adversar + Incredibil: ambii antrenori au pus să tragă câte un jucător care nu mai executase nicio lovitură de la 11 metri în întreaga carieră!

18.04.2024 Curg ironiile către Manchester City și Arsenal, după ce au fost eliminate din Champions League » Cele mai tari meme-uri

18.04.2024 Detaliul care a influențat penalty-ul lui Bernardo Silva » Fanii lui Manchester City au găsit un vinovat-surpriză

18.04.2024 Momente de cumpănă pentru Dejan Stankovic, fostul coleg al lui Chivu. Motivul pentru care a plecat de urgență din Ungaria

Super Liga, Faza 2, Etapa 6
20.04, 18:00 FC Bălți - Petrocub
21.04, 15:00 Sheriff - Dacia Buiucani
21.04, 18:00 Zimbru - Milsami
Gînsari a debutat în Grecia, iar Rebenja în Malta, Gondiu de 19 ani a fost titular la CFR Cluj, Rață aduce victoria pentru Voluntari: evoluția fotbaliștilor moldoveni peste hotare
27 septembrie 2021, luni

Gînsari a debutat în Grecia, iar Rebenja în Malta, Gondiu de 19 ani a fost titular la CFR Cluj, Rață aduce victoria pentru Voluntari: evoluția fotbaliștilor moldoveni peste hotare Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre duminică spre luni, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

20.09 - 26.09

ALBANIA

Maliqi - Kukësi 0:0 Albanian Cup. Puntus (K) a lipsit din raportul de joc.

ARMENIA

Ararat-Armenia - Urartu 3:0. Spătaru (AA) a rămas rezervă.

Van - Noah 1:2. Paireli (N) și-a făcut apariția în teren în a două repriză și a marcat un gol.

AZERBAIDJAN

Kesla - Qarabag. Namașco (K) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

BELARUS

Gomel - Dynamo Brest 0:0. Costrov (G) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 76.

FC Minsk - Slutsk 2:1. M.Focșa (S) a rămas pe banca de rezerve.

BELGIA

Mouscron - Westerlo 1:2. Postolachi (M) a lipsit din raportul de joc.

BULGARIA

Rodopa - Lokomotiv Plovdiv 0:4. Cupa Bulgariei. Craciun (L) a lipsit din raportul de joc, echipa sa a acces în 1/8 de finală a Cupei Bulgariei.

Lokomotiv Plovdiv - Botev Plovdiv 1:1. Craciun (L) și-a făcut apariția în teren în minutul 70 și a încasat un cartonaș galben.

CAMBODJIA

NagaWorld - Svay Rieng 1:2. Leuca (N) a început meciul în formația de start.

NagaWorld - Visakha 0:1. Leuca (N) a început meciul în formația de start.

CROAȚIA

Karlovac - Slaven Belupo 0:2. Cupa Croației. Caimacov (S) și-a făcut apariția în teren în minutul 46. Echipa sa a acces în 1/8 de finală a Cupei Croației.

Slaven Belupo - Dynamo Zagreb 1:4. Caimacov (S) a început meciul în formația de start, a încasat un cartonaș galben și a fost înlocuit în minutul 46.

GEORGIA

Dila Gori - Saburtalo 0:0. D.Mandrîcenco (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 59. Mudrac (S) a lipsit din raportul de joc.

Saburtalo - Shukura 2:1. D.Mandrîcenco (S) și-a făcut apariția în teren în minutul 72, Mudrac (S) a lipsit din raportul de joc.

GRECIA

Olympiacos - Smyrnis 4:1. Reabciuk (O) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 67.

Asteras Tripolis - Olympiacos 0:2. Reabciuk (O) a fost integralist.

Ionikos - PAS Giannina 0:0. Milinceanu (P) și-a făcut apariția în teren în minutul 46.

D2. Karaiskakis - Xanthi 0:2. 1/64 de finală Cupei Creciei. Gînsari (X) și-a făcut apariția în teren în minutul 59, debutînd pentru noul său club.

JAPONIA

Jubilo Iwata - Ryukyu 2:0. Koșelev (J) a lipsit din raportul de joc.

ITALIA

D2. Benevento - Cittadella - 4:1. Ionița (B) a jucat tot meciul.

Como - Benevento 1:1. Ionița (B) a jucat tot meciul.

Cagliari U-19 - Monza U-19 4:0 Cupa Primavera, 1/32 de finală. Iovu (C) a fost înlocuit în minutul 46.

Spal U-19 - Cagliari U-19 1:1. Iovu (C) a jucat tot meciul.

Pescara U-19 - Spezia U-19 3:2 Cupa Primavera, 1/32 de finală. Blanuța (P) a jucat tot meciul și a marcat un gol. Staver (P) a fost integralist.

Torino U-19 - Entella U-19 3:0 Cupa Primavera, 1/32 de finală. Akhalaia (Т) a jucat tot meciul și a marcat un gol.

Torino U-19 - Empoli U-19 1:2. Akhalaia (Т) și-a făcut apariția în teren în minutul 64.

KAZAKHSTAN

Kaspij - Astana 0:1. Cupa Kazahstanului. Ciuperca (А) și-a făcut apariția în teren în minutul 46, a primit un cartonaș roșu în minutul 106. Echipa sa a acces în semifinala Cupei Kazahstanului.

MALTA

Floriana - Hamrun 1:2. Rebenja (F) și-a făcut apariția în teren în minutul 65. Acesta a fost meciul său de debut pentru noua sa echipă în campionatul Maltei.

ROMÂNIA

Farul - Sepsi 0:1 Cupa României, 1/16 de finală. V.Damașcan (S) a lipsit din raportul de joc.

Șomuz Fălticeni - Voluntari 1:4. Cupa României, 1/16 de finală. Armaș (V) a jucat tot meciul. Rață (V) și-a făcut apariția în teren în minutul 46.

Universitatea Craiova - CFR Cluj 1:0. Cupa României, 1/16 de finală. D.Rusu (U) a lipsit din raportul de joc, Gondiu (C) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46.

Rapid București - Voluntari 0:1. Armaș (V) a jucat tot meciul. Rață (V) a început meciul în formația de start, a marcat un gol și a fost înlocuit în minutul 94.

RUSIA, D2

Akron - Torpedo 1:0. Nihaev (A) a lipsit din raportul de joc.

SLOVACIA

Komarno - DAC 1904 1:0 (4:3 după lovituri de departajare). Cupa Slovaciei. Nicolaescu (D) și-a făcut apariția în teren în minutul 75, echipa sa a ratat accederea în 1/16 de finală a Cupei Slovaciei.

DAC 1904 - Trnava 0:3. Nicolaescu (D) a rămas rezervă.

SLOVENIA

Maribor - Celje 2:0. Marandici (C) a evoluat în campionat pentru prima oară în ultimul an. Jucătorul și-a făcut apariția în teren în minutul 79.

SUEDIA, D2

Vasalunds - Akropolis 0:1. Mîțu (S) a jucat tot meciul.

TURCIA

Gaziantep - Istanbul Basaksehir 1:0. A.Epureanu (I) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 63.

Istanbul Basaksehir - Rizespor 3:0. A.Epureanu (I) a lipsit din raportul de joc.

D2. Kocaelispor - Tuzlaspor 1:0. Posmac (T) a jucat tot meciul.

UCRAINA

Obolon - Veres 0:1. Cupa Ucrainei. Ghecev (V) a început meciul în formația de start și a fost eliminat în minutul 45+3. Echipa saa acces în 1/8 de finală a Cupei Ucrainei.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.