Noutăți
Arhiva noutăților
Joma-sport.md - Concursul Pronosticurilor
Lideri ai
1. бывалый
367
2. viv Liderul 5 etape Liderul 8 etape
357
3. Slava Liderul 23 etape
355
4. uidjir Liderul 2 etape Liderul 18 etape Liderul 21 etape Liderul 27 etape
353
4. Copywriter
353
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

06.05.2021 CSA Steaua, fără petrecere de 7 mai! De ce nu pot „militarii” sărbători de 35 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni: „Cel mai probabil va fi în iulie”

06.05.2021 EXCLUSIV VIDEO Povestea incredibilă a unui jucător de națională: ”Eram frustrat și voiam să mă las! Soția, prietenii și Dumnezeu nu m-au lăsat să renunț”

06.05.2021 Sepsi se teme, după ce s-a înțeles cu vedeta Craiovei: „Să nu pățim ca în cazul lui Vukusic!”

06.05.2021 Daminuță, dezvăluire incredibilă: „Am cheltuit 1 milion de euro cu fanii, că nu aveam prieteni! Eram prost și înconjurat de oameni incompetenți”

06.05.2021 Victor Pițurcă și-a stabilit marele obiectiv al carierei: „Visul meu e să duc România la un Campionat Mondial”

06.05.2021 Craiova a luat decizia: sezon ca și încheiat pentru Koljic

06.05.2021 „Românii sunt înapoiați în gândire! Mi se pare o prostie” » Cristian Daminuță a răbufnit, după o carieră ratată: „Voi știți cât bea Maicon?”

06.05.2021 FC Argeș - FC Voluntari » Ilfovenii, în pericol iminent! Echipe probabile + cote

06.05.2021 A rămas doar 27% din FCSB! Echipa lui Toni Petrea a ajuns într-o situație extremă

06.05.2021 NOTE GSP: jucătorul reinventat de Uhrin, încă un meci excelent pentru Dinamo! Cine a fost omul meciului la Iași

06.05.2021 Dinamo, primă importantă pentru victoria de la Iași! Câți bani primesc jucătorii din partea fanilor

06.05.2021 Coincidență uluitoare pentru Chelsea: ce s-a întâmplat în toate cele 3 sezoane în care a ajuns în finala Ligii Campionilor + Recordul lui Thomas Tuchel

06.05.2021 Zidane recunoaște superioritatea lui Chelsea după înfrângerea din Ligă: „Ne-a fost greu! Trebuie felicitată”

06.05.2021 Hazard, moment incredibil după eliminarea lui Real Madrid din Ligă! Ce a făcut starul belgian

05.05.2021 Nicolae Stanciu, spre event cu Slavia: calificat în finala Cupei! Florin Niță a fost doar rezervă la Sparta

05.05.2021 Momente de spaimă în Spania: Iker Casillas a ajuns iar la spital!

05.05.2021 A căzut în picioare: Mourinho își păstrează salariul de la Tottenham

05.05.2021 Nota 3! Neymar, pus la zid: „Vorbește prea mult, nu face diferența, nu e un lider!”

05.05.2021 Scandal imens în Ligă! PSG îl acuză frontal pe Kuipers: „Ne-a înjurat. Ne-a zis F**k off!”

05.05.2021 Maestrul Guardiola! Pep e la un pas de un top select: „Ce rezultat enorm!”

05.05.2021 33 de secunde de electroșocuri și urme de bocanci pe frunte: detalii oribile despre moartea violentă a fostului star din Premier League

05.05.2021 Recordurile bătute de Manchester City după calificarea în ultimul act al Ligii Campionilor

Europa League
6.05, 22:00 Arsenal - Villareal
6.05, 22:00 Roma - Mancester United
Divizia Națională, Etapa 31
07.05, 16:00 Dinamo-Auto - Speranța
07.05, 16:00 FC Florești - Dacia Buiucani
07.05, 18:00 Petrocub - Codru
08.05, 16:00 Zimbru - Sheriff
08.05, 18:00 Milsami - Sf.Gheorghe
Funcții vacante

Portalul Moldfootball.com a fost fondat în anul 2000, fiind cel mai longeviv și accesat site sportiv din Moldova. Avem drept scop reflectarea cît mai operativă a tuturor evenimentelor din fotbalul moldovenesc.

Vom analiza CV-urile candidaților pentru următoarele poziții.

1) Redactor de știri (cu funcția de operator video) / full-time

Cerințe față de candidat:

- Să fie domiciliat în Chișinău
- Să cunoască la perfecție limba rusă, să înțeleagă și să traducă în rusă din limba română
- Să poată întocmi texte și să formuleze corect ideile de bază
- Să aibă idee despre fotbalul moldovenesc
- Să fie responsabil, serios, atent, să dea dovadă de inițiativă

2) Operator video / part-time

- Să dețină propria cameră video
- Să fie domiciliat în localitățile în care se dispută meciurile Diviziei Naționale sau Diviziei A.
- Să fie responsabil, serios, atent, să dea dovadă de inițiativă.

3) Manager marketing / part-time

Atribuții: colaborarea cu agențiile de publicitate, atragerea sponsorilor, partenerilor pentru desfășurarea promoțiilor sau concursurilor.

Veți fi angajat oficial, salariul îl primiți stabil și fără întîrzieri, puteți beneficia de un orar flexibil de muncă - în oficiu și uneori la domicliu. Expediați CV-urile la adresa de e-mail: lavrentii@moldfootball.com.
DIVIZIA NAȚIONALĂ 2020/21
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff
30
27
2
1
97-6
83
2.
Petrocub
30
21
7
2
73-16
70
3.