45
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

01.09.2024 Viorel Moldovan a anunțat două reveniri importante la Rapid: „Intră de săptămâna viitoare”

01.09.2024 Vladimir Screciu, revenit după o pauză de șase luni, se gândește la echipa națională: „Sper și eu să mă întorc”

01.09.2024 Rotaru a intrat la TV după miezul nopții: „Sunt negru de supărare, am pierdut 3 puncte cu Rapid și Dinamo!” + Ce transferuri îi promite lui Gâlcă

01.09.2024 Alexandru Pașcanu, declarație care va enerva suporterii Rapidului: „Orice punct în deplasare e bun”

01.09.2024 Andrei Ivan s-a resemnat că nu pleacă de la Universitatea Craiova: „Mai am încă trei ani aici”

01.09.2024 Marius Șumudică, după ce Rapid a remizat cu Universitatea Craiova: „Suntem departe de ce vreau” + Ce spune despre transferuri

01.09.2024 Costel Gâlcă, la finalul remizei cu Rapid: „Nu știu ce s-a întâmplat”

31.08.2024 A REFUZAT convocarea lui Mircea Lucescu și a fost înlocuit în lot!

31.08.2024 Mitriță, după 1-1 cu Rapid și convocarea la națională: „Am dominat total!” + „Să revin la națională este tot ce-mi doream”

31.08.2024 Universitatea Craiova - Rapid 1-1, X-ul nimănui în Bănie » Gâlcă și Șumudică au dat-o „la pace”

31.08.2024 Apariție rară pe „Oblemenco” » Mihai Rotaru, cu soția la stadion: imaginile surprinse de GSP

01.09.2024 Prăbușire SF în Premier League: aveau 2-0 în minutul 86:40 și au PIERDUT!

01.09.2024 Andrei Rațiu, integralist pentru prima dată în noul sezon din La Liga » Nota primită de „Sonic”

01.09.2024 Remiză spectaculoasă în Lazio - AC Milan » Răsturnare de scor și o egalare dramatică în a doua repriză

01.09.2024 „Furtuna” Erling Haaland: încă un hat-trick și recorduri incredibile stabilite în Premier League!

01.09.2024 Înfrângere dramatică pentru Parma în meciul cu Napoli » Eroarea comisă de portar i-a costat victoria pe „cruciați”

01.09.2024 Rrahmani face spectacol în Cehia, a marcat din nou pentru Sparta Praga

01.09.2024 Barcelona - Real Valladolid 7-0 » MAGIE blaugrana, catalanii defilează în La Liga: Raphinha, la primul hat-trick al carierei!

01.09.2024 Bayer Leverkusen a pierdut pentru prima dată după mai bine de 1 an și 3 luni în Bundesliga!

31.08.2024 Intrare inconștientă sub ochii lui Man și Mihăilă » Portarul Parmei a văzut cartonașul roșu

31.08.2024 Christoph Daum nu a fost uitat de fanii lui Fenerbahce » Gestul făcut în memoria fostului selecționer al României

31.08.2024 Sven-Goran Eriksson, omagiat de fanii lui Lazio înaintea duelului cu AC Milan: „Deasupra lumii, unde te afli tu”

Super Liga, Faza 1, etapa 5
01.09, 17:00 FC Florești - FC Bălți
01.09, 19:00 Petrocub - Spartanii
Damașcan înscrie golul de debut în Elveția, Nicolaescu rămâne rezervă în Țările de Jos, Marandici a revenit după o accedintare, Mandrîcenco este eliminat în Lituania: evoluția internaționalilor moldoveni
02 aprilie 2024, marti

Damașcan înscrie golul de debut în Elveția, Nicolaescu rămâne rezervă în Țările de Jos, Marandici a revenit după o accedintare, Mandrîcenco este eliminat în Lituania: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

26.03 - 01.04

ALBANIA

Egnatia - Kukesi 1:0. Solodovnicov (K) a fost integralist.

ARMENIA

Noah - Pyunik 1:1. Cociuc (P) a lipsit din raportul de joc.

AZERBAIDJAN

Sabail - Turan-Tovuz 1:1. Marandici (T) a fost integralist după trei meciuri ratate din cauza accidintării.

Sumqayit - Araz Naxcivan 1:0. Avram (A) a fost integralist.

BELARUS

Gomel - Neman 2:3. Costrov (N) a rămas rezervă.

Vitebsk - Slavia 2:3. Dros (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 43, iar în minutul 31 a încasat un cartonaș galben.

Isloch - Shakhtyor Soligorsk 0:0. Bulmaga (I) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 64.

Torpedo BelAZ - Slutsk 1:0. Cobeț (T) a fost lăsat în teren în minutul 61.

CROAȚIA

Istra 1961 - Lokomotiov Zagreb 1:0. Iovu (I) a rămas rezervă.

Slaven Belupo - Osijek 0:1. Caimacov (S) a rămas rezervă.

ELVEȚIA

Stade Lausanne Ouchy - Lugano 1:3. V.Damașcan (S) și-a făcut apariția în teren în minutul 75, iar în minutul 90 a marcat primul său gol în Elveția, transformînd un penalty.

FRANȚA

D2. Grenoble - Guingamp 0:0. Postolachi (G) a lipsit din raportul de joc.

GRECIA

Aris - PAS Lamia 1964 3:1. Koșelev (P) a fost integralist.

D2. AEK B - AEL Larisa 3:3. Stînă (A) a lipsit din raportul de joc.

ITALIA

D2. Lecco - Cittadella 1:1. Ionița (L) a fost lăsat în teren în minutul 65.

KAZAKHSTAN

Șahtior Karagandî - Turan 0:2. Mostovei (Ș) a rămas rezervă.

LETONIA

Grobinas - Auda 1:1. Rozgoniuc (G) a fost integralist și a încasat un cartonaș galben.

LITUANIA

Suduva - Dainava 0:1. D.Mandrîcenco (D) a început meciul în formația de start și a fost eliminat în minutul 53 pentru cumul de cartonașe.

LUXEMBURG

Swift Hesperange - Mondercange 1:1. Akhalaia (S) a lipsit din raportul de joc.

POLONIA

Puszcza Niepolomice - Radomiak 1:1. Craciun (P) a fost integralist, Revenco (P) a lipsit din raportul de joc.

ROMÂNIA

Voluntari - FC Hermannstadt 1:0. Armaș (V) și Rață (V) au fost integraliști.

U Craiova 1948 - Oțelul 1:2. V.Jardan (O) a fost lăsat în teren în minutul 56.

Dinamo București - Petrolul. Railean (D) și Neagu (D) au rămas rezervă.

RUSIA

Spartak - Ural 0:0. Reabciuk (S) a rămas rezervă.

Fakel - Orenburg 0:0. Moțpan (F) a fost lăsat în teren în minutul 79.

ȚĂRILE DE JOS

Waalwijk - Heerenveen 1:1. Nicolaescu (H) a rămas rezervă.

UCRAINA

Kolos - Dnipro-1 0:2. Cucoș (K) a rămas rezervă.

D2. Karpaty - Poltava 2:1. Baboglo (K) a lipsit din raportul de joc fiind la selecționata Moldovei.

D2. Karpaty - Viktoria 1:0. Baboglo (K) a fost integralist.

UZBEKISTAN

Olympic - Neftchi Ferghana 1:0. Carp (N) a fost integralist.

LIGA 2 (ROMÂNIA)

Viitorul Tîrgu-Jiu - Steaua 0:2. Boiciuc (S) și-a făcut apariția în teren în minutul 65.

Reșița - Unirea Dej 1:1. Dolghi (R) a început meciul în formația de start.

Ceahlăul - Metaloglobus 1:2. Jalbă (C) a jucat tot meciul și a reușit să înscrie un gol în minutul 73.

Tunari - Chindia 2:3. Cojocaru (C) și-a făcut apariția în teren în minutul 46, Bogaciuc (C) a fost integralist.

Unirea Slobozia - Mioveni 1:0. Rusu (U) a jucat tot meciul, Cojocari (U) și-a făcut apariția în teren în minutul 77, Cărăruș (M) a fost integralist.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.
jeka
20:00, 02.04.2024
Răspuns pentru jeka
Счёт матча в Казахстане объявите пожалуйста. Спасибо.
Пардон, Узбекистан имел ввиду :)
jeka
10:05, 02.04.2024
Dkdk
00:30, 02.04.2024
Admin, Revenco nu a fost inclus în lot din cauza la Roșu, avea 3 meciuri ban, astfel a fost ultimul meci când trebuia să l stea :)