16.04.2024 Șucu anunță că A GĂSIT antrenor, dacă Rapid prinde Europa! „Are Coverciano” » Reacția lui Șumudică la auzul veștii: „Așa îi doream și lui Bergodi”

16.04.2024 Marius Șumudică a intrat în direct, după demiterea lui Bergodi: „Discut cu două echipe din Turcia, dar Rapid este tot ceea ce îmi doresc în lume!”

16.04.2024 Anomaliile lui Cristiano Bergodi la Rapid » Cum au eșuat giuleștenii în sezonul cu investiții uriașe

16.04.2024 „Jucătorii strâini împotriva celor români” » Cum a pierdut Bergodi vestiarul

16.04.2024 Fostul angajator al lui Bergodi, surprins total de italian: „La mine nu a ridicat niciodată vocea”

16.04.2024 Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”

16.04.2024 „Șucu se întâlnește cu Șumudică” » Primele negocieri după plecarea lui Bergodi de la Rapid

16.04.2024 Acționarul Rapidului, prima reacție după plecarea lui Bergodi: „Șumudică poate fi o soluție” » Cine va pregăti echipa până la finalul sezonului

16.04.2024 Cristiano Bergodi, dat afară de Șucu de la Rapid » Anunțul clubului

16.04.2024 Ionel Ganea trage semnalul de alarmă pentru Rapid, chiar după ce Bergodi a fost demis: „Nu are logică”

16.04.2024 Noi informații despre starea lui Luca Mihai » Fotbalistul de la Poli Iași e stabil și nu are nevoie de operație

16.04.2024 Andy Murray i-a dat peste nas colegului din circuit. Chelsea a declanșat totul: „Ce trist!”

16.04.2024 Cel mai slab sezon de Ligă din ultimele sale 7 la PSG. Se dezlănțuie Kylian Mbappe diseară, pe Montjuic?

16.04.2024 S-au răzbunat cu aceeași monedă, înainte de Barcelona - PSG

16.04.2024 4 absențe pentru Barcelona la returul cu PSG » Lipsește jucătorul care a adus victoria pe Parc des Princes

16.04.2024 O fostă câștigătoare a Ligii Campionilor, out trei ani din Europa! Cum poate scăpa de efectuarea suspendării

16.04.2024 Stanciu și Drăgușin au fost la un pas de Bundesliga: „Vă spun în premieră: cluburile bătuseră palma”

16.04.2024 Ghinioane în lanț! A ratat un penalty și apoi și-a rupt coastele

16.04.2024 A murit un fost campion mondial care a reușit un gol pe cât de straniu, pe atât de dureros pentru Dinamo!

16.04.2024 Bergodi e mic copil! Cum și-au pierdut mințile Trapattoni, Gattuso sau Malesani la conferințe: „Toți sunteți încrezuți, ironici, să mă f*t!”

16.04.2024 Scoțianul Lewis Ferguson, de la Bologna, va rata şi Euro 2024

16.04.2024 Cel mai bun fundaș marcator din campionat. Are de două ori mai multe goluri decât căpitanul naționalei!

Super Liga, Faza 2, Etapa 6
20.04, 18:00 FC Bălți - Petrocub
21.04, 15:00 Sheriff - Dacia Buiucani
21.04, 18:00 Zimbru - Milsami
Reabciuk este din nou integralist, Mudrac debutează pentru Saburtalo, Marandici, Gațcan și Graur continuă să se restabilească: evoluția jucătorilor noștri peste hotare
26 aprilie 2021, luni

Reabciuk este din nou integralist, Mudrac debutează pentru Saburtalo, Marandici, Gațcan și Graur continuă să se restabilească: evoluția jucătorilor noștri peste hotare Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre duminică spre luni, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

ARMENIA

Alashkert - Noah 1:1. Cupa Armeniei. În primul meci din semifinala Cupei Armeniei Paireli (N) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 80.

Ararat Yerevan - Ararat-Armenia 2:0. Cupa Armeniei. În primul meci din semifinala Cupei Armeniei Spătaru (AA) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 37.

Urartu - Ararat-Armenia 0:0. Spătaru (AA) a lipsit din raportul de joc.

AZERBAIDJAN

Kesla - Zira 1:2. În primul meci din semifinala Cupei Azerbaidjanului Namașco (K) a lipsit din raportul de joc. Cociuc (K) a fost lăsat în teren în minutul 40, dar apoi a fost înlocuit în minutul 81.

Kesla - Sabail 1:0. Namașco (K) a revenit în teren după patru etape ratate din cauza unei accidentări. Portarul a încasat un cartonaș galebn în minutul 92. Cociuc (K) a lipsit din raportul de joc.

BELARUS

Gomel - Zhodino 1:1. Costrov (G) a început meciul titular și a fost înlocuit în minutul 66.

DANEMARCA

Kolding - Vendsyssel 1:1. Postolachi (V) și-a făcut apariția în teren în minutul 72.

GEORGIA

Spaei - Saburtalo 0:1. Cupa Georgiei. D.Mandrîcenco (Sa) a fost integralist, marcînd golul victoriei pentru echipa sa. Mudrac (S) a debutat pentru echipa, bifînd și el 90 de minute de joc.

Locomotiv Tbiilisi - Saburtalo 0:1. D.Mandrîcenco (S) și Mudrac (S) au evoluat toate cele 90 de minute de joc.

GRECIA

Lamia - AEL Larissa 0:0. D.Graur (A) nu va evolua pînă la finalul sezonului din cauza unei accidentări grave suferite recent.

AEL Larissa - OFI Crete 0:1. D.Graur (A) a lipsit din raportul de joc din cauza unei accidentări

Olympiacos - Asteras 1:0. Reabciuk (O) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

PAS Giannina - Panetolikos 0:1. Milinceanu (P) a lipsit din raportul de joc din cauza unei accidentări.

Olympiacos - AEK Atena 2:0. Reabciuk (O) a evoluat toate cele 90 de minute de joc și a încasat un cartonaș galben în minutul 83.

JAPONIA

Jubilo Iwata - Omiya Ardija 3:2. Koșelev (J) s-a alăturat deja noii sale echipe, dar nu a fost încă inclus în raportul de joc.

Montedio Yamagata - Jubilo Iwata 0:1. Koșelev (J) a lipsit din raportul de joc

ITALIA

Genoa - Benevento 2:2. Ionița (B) a fost înlocuit în minutul 78.

Benevento - Udinese 2:4. Ionița (B) și-a făcut apariția în teren în minutul 56.

Bologna U-19 - Genoa U-19 0:0. Dumbrăvanu (G) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

Cagliari U-19 - Bologna U-19 0:1. Iovu (C) și-a făcut apariția în teren în minutul 46.

Inter U-19 - Cagliari U-19 2:0. Akhalaia (I) a rămas rezervă, Iovu (C) a evoluat toate cele 90 de minute de joc și a încasat un cartonaș galben.

Frosinone U-19 - Pescara U-19 1:1. Blanuța (P) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 60, Staver (P) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

KAZAKHSTAN

Shakhtar Karagandy - Astana 0:1. Ciuperca (А) a marcat unicul gol al partidei. În repriza secundă a încasat un cartonaș galben și a fost înlocuit în minutul 82.

LETONIA

Valmiera - Spartaks 2:0. Dros (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit după pauză. Prepeliță (S) a rămas rezervă.

Noah - Spartaks 0:5. Dros (S) a rămas rezervă. Prepeliță (S) a lipsit din raportul de joc

ROMÂNIA

Poli Iași - Voluntari 0:1. Brînză (P) a rămas rezervă. Armaș (V) a bifat toate cele 90 de minute de joc.

FC Argeș - Chindia 0:1. Rață (C) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

Chindia - Poli Iași 2:0. Rață (C) a bifat toate cele 90 de minute de meci.

Academica - FCSB 0:2. E.Cebotaru (A) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 75.

FC Botoșani - Academica 2:1. E.Cebotaru (A) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 73.

RUSIA

Tambov - Lokomotiv Moscova 2:5. Carp (T) a fost înlocuit în minutul 70.

Akhmat - Krylia Sovetov 0:0 (pen 1:4). Gațcan (K) a lipsit din raportul de joc din cauza unei accidentări, iar echipa sa a acces în finala Cupei Rusiei.

Shinnik - Krylia Sovetov 2:2. Gațcan (K) ratează din cauza unei traume al 9-lea meci al echiepi sale.

Veles - Omsk 2:1. Iosipoi (V) și-a făcut apariția în teren în minutul 77.

Akron - Alania 1:2. Nihaev (Ak) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46.

SKA-Khabarovsk - Tom 1:1. Oancea (S) a jucat pentru prima oară din luna noiembrie a anului trecut, fiind lăsat în teren în minutul 79.

Baltika - Dinamo Bryansk 2:0. Plopa (B) a fost schimbat în minutul 70.

SLOVACIA

ViOn - DAC 1904 0:1. Nicolaescu (D) a rămas pe banca de rezerve.

SLOVENIA

Celje - Aluminij 0:1. Marandici (C) nu evoluează din cauza traumei.

Domzale - Celje 3:1. Marandici (C) nu este încă inclus în raportul de joc al echipei sale.

Olimpija Ljubljana - Koper 6:2. Caimacov (K) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 72.

Koper - Gorica 0:0. Caimacov (K) a început meciul în formația de start, a încasat un cartonaș galben și a fost înlocuit în minutul 68.

TADJIKISTAN

CSKA Dushanbe - Dushanbe-83 3:1. S.Ivanov (D) și-a făcut apariția în teren în minutul 75. I.Arabadji (D) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

ȚĂRILE de JOS

Willem II - Waalwijk 1:0. V.Damașcan (V) și-a făcut apariția în teren în minutul 83.

TURCIA

Kasimpasa - Istanbul Basaksehir 0:1. A.Epureanu (I) a fost integralist.

Istanbul Basaksehir - Alanyaspor 0:0. A.Epureanu (I) a bifat toate cele 90 de minute de meci. Echipa sa continuă să fie la un pas de zona retrogradării cu 5 etape înainte de finalul campionatului.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.
Sfintul
12:37, 27.04.2021
Campionatul greciei e bun , se fac învestii enorme comparind cu cel românesc...nu poți compara campionatele, nivelul e C.greciei e mult peste. La ei se cîștiga salarii mari, sunt jucători cu peste un milion salariu, primele 5 din Grecia au bugete mari de tot.
In liga 2 Ro e de dus, e nivel clar mai bun bun ca la noi , și salarii mai bune și condiții de pregătire.
Zikos
16:08, 26.04.2021
AEK, dacă tu spui că campionatul Greciei e cu mult mai bun decât campionatul României, atunci de ce l-au fugarit pe Graur care joacă acum în Grecia? După mine nici Milinceanu nu ar fi jucător de bază nici la ultima clasată Poli Iași care la fel joacă majoritatea meciurilor de bază în Grecia
AEK
14:50, 26.04.2021
Zikos, lui i s-a dat sa se odihneasca, dupa meciurile selectionatei , ca a jucat 3 meciuri intregi intr-o saptamina, care a jucat fotbal stie ce ii asta, plus el joaca la echipa de top din Grecia,campionatul nu face parte din top 5 dar cred ca in primele 15 intra, ceia ce ii mult peste camionatul nostru sau chiar al Romaniei!!!
Zikos
13:37, 26.04.2021
Pentru Starsky, Outsider, în primul rînd jucătorii moldoveni nu sînt constanți în jocul lor. Două jocuri pot să joace Bine, trei nici nu observă prezența lor pe teren. În concluzie, jucătorii moldoveni au o șansă și norocul de Liga 2 a României.Numai aici pot să mai mănînce o bucată de pîine. Exemple avem multe: Anton, frații Macritchi, Damascan, Rusu,Cebotari etc.
Starsky
12:28, 26.04.2021
Outsider
La fel de multe ori ma gandeam si eu de ce lui Nicolaescu asa putin timp i se ofera de a demonstra valoarea lui.
Cand in cupele europene el a intrat asa de minunat pe teren si practic i-a adus echipei sale calificarea, ma gandeam ca succesul e garantat si va fi considerat un lider in atac, dar lui ii dau voie uneori cate 3-5 minute la sfarsit sa alerge. De parca ar avea 17 ani si antrenorii se gandesc sa-i dea si lui un pic sa guste din jocul cu maturii.
Foarte trist pentru el. Sper la vara sa plece de acolo. De dorit undeva prin Olanda, Belgia, Franta, etc.
Zikos
10:18, 26.04.2021
AEK, cum poate fi Reabciuk cel mai Stabil? Înainte de aceste 2 meciuri, el a fost rezerva și nu a eșit pe teren deloc. Campionatul Greciei un campionat mediu în care Olimpiacos e ca Sheriff în Moldova care domină prin jucători, arbitri, federație etc. Mii interesant dacă Reabciuk ar fi acum într-un campionat mai puternic precum Rusia, Belgia, Italia etc , dacă ar juca? Deoarece în ultimele meciuri de la selecționată și unele meciuri din campionatul Greciei m-a pus pe gînduri valoarea lui...
RealMadrid2019
07:54, 26.04.2021
Cociuc o intrat în min 40 și l-au schimbat în min.81

Mda...
Outsider
06:22, 26.04.2021
Nu inteleg care-i treaba cu Niculaescu, joaca bine marcheaza, chiar daca nu i se da timp destul... este ceva la mijloc, de ce este tinut pe banca? Ori isi fac interesele slovacii cu jucatorii lor? Sa vazut inca dupa meciul de debut al lui Niculaescu, unde in cupele europene marcase o dubla iar in urmatoarele meciuri de campionat a fost tinut mai mult rezerva...nustiu dar parerea mea este ca ar trebui sa plece pentru ca bate pasul pe loc. Sunt increzut ca deja este peste rezervele de la DAK si in continuare are un potential bun de crestere.
AEK
05:12, 26.04.2021
Reabchiuk cel mai stabil, a jucat bine ambele meciuri, si dupa meciul cu Asters a fost inclus de unele site-uri in echipa etapei!!!