Concursul Pronosticurilor - Superliga 2023/24
5. Фартовый
191
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

26.04.2024 Un patron din Superligă râde de FCSB: „Au jucat bine doar 10-15 minute. Am demontat un mit contra lor”

26.04.2024 Claudiu Keșeru îi răspunde ironic lui Rednic în problema banilor: „E amuzant nea Mircea”

26.04.2024 Omul din preajma lui Șucu aruncă „bomba”: „Daniel Niculae era deja mutat. Vine noul președinte, tandem de vis cu Șumudică!”

26.04.2024 Când poate reveni Florinel Coman » Cei de la FCSB au făcut anunțul

26.04.2024 Clauza secretă din contractul lui Vlad Chiricheș cu FCSB » Ce se întâmplă la vară

26.04.2024 Dan Șucu ia în calcul o variantă radicală, după problemele cu legea din cazul lui Daniel Niculae: „Cei din club sunt mulțumiți cum merg lucrurile, eu nu sunt!”

26.04.2024 Conflict deschis în lupta pentru promovare: „Să ne ajute și pe noi financiar, ca să simtă gustul performanței!"

26.04.2024 Ziua exactă când FCSB va primit trofeul de campioană » Cât mai au de așteptat roș-albaștrii

26.04.2024 Strică Farul sărbătoarea FCSB-ului? Gică Hagi: „Avem oxigen. Jucătorii sunt foarte conectați”

26.04.2024 Tachtsidis vs Mutu e doar vârful » 3 cazuri, toate distructive, au ruinat obiectivele cluburilor în acest sezon

26.04.2024 Daniel Niculae riscă închisoarea » Ce spune legea: perioada pe care poate fi încarcerat

26.04.2024 Prima țară reticentă la folosirea VAR. Cine este contra tehnologizării fotbalului și reacția președintelui federal

26.04.2024 Barcelona își blindează viitorul » Ce supercontract noului mare talent promovat în 2024 din La Masia

26.04.2024 Îl mai recunoașteți? Reconvertit profesional de la fotbal, starul argentinian este campion la Miami!

26.04.2024 Doi jucători ai Gironei au ajuns de la antrenament la spital. Episodul horror și consecințele accidentărilor!

26.04.2024 Anunț de mare impact în Premier League! Măsura care schimbă fotbalul englez! Ce coeficient se va aplica

26.04.2024 O bombă din al Doilea Război Mondial a fost descoperită în apropierea stadionului echipei Mainz

26.04.2024 Decizie șocantă. Un jucător retras prematur din cauza deselor accidentări dă în judecată două companii producătoare ale vaccinului anti-Covid-19!

26.04.2024 „Suntem nebunește de buni”. Și antrenorul e uimit de performanța nemaipomenită a lui PSV Eindhoven, prima din Europa care a depășit suta!

26.04.2024 Lionel Messi, pus la colț: „Nu mai avea foame” » Confesiunile unui fost coleg de la Barcelona: „Putea fi cel mai bun fundaș stânga din istorie”

26.04.2024 Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Jurgen Klopp » Antrenorul anunță: „Pas mare în carieră”

26.04.2024 Edi Iordănescu, în top 10 cei mai sexi selecționeri de la EURO. Pe ce loc l-a pus tehnologia + Tot el e cel mai prost plătit

Super Liga, etapa 7
27.04, 18:00 Milsami - FC Bălți
27.04, 20:00 Zimbru - Dacia Buiucani
28.04, 18:00 Petrocub - Sheriff
Turneu de Dezvoltare UEFA
28.04, 13:00 Armenia U16 - Moldova U16
Nicolaescu a cucerit Cupa în Israel, Armaș ratează un penalty în barajul pentru Conference League, Cobeț reușește o pasă de gol: evoluția internaționalilor moldoveni
30 mai 2023, marti

Nicolaescu a cucerit Cupa în Israel, Armaș ratează un penalty în barajul pentru Conference League, Cobeț reușește o pasă de gol: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

23.05 - 29.05

ARMENIA

BKMA - Pyunik 1:1. Cociuc (P) a lipsit din raportul de joc.

AZERBAIDJAN

Qarabaq - Turan-Tovuz 3:1. Marandici (T) a fost integralist. Acesta a fost ultimul meci din campionatul din Azerbaidjan. Clubul jucătorului nostru a încheiat sezonul pe locul 6.

BELARUS

BATE - Slavia 1:1. Cobeț (S) a jucat tot meciul și s-a remarcat cu o pasă de gol. Costrov (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit pe Dros (S) în minutul 77.

Naftan - Isloch 0:1. Bulmaga (I) a rămas rezervă.

Energetik-BGU - Dinamo Brest 1:0. Litveacov (D) a jucat tot meciul.

BULGARIA

Beroe - Spartak Varna 1:1. Belousov (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 66.

CIPRU

AEL - Omonia 0:1. Cupa Ciprului, finala. Milinceanu (A) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 82, clubul său nu a reușit să câștige trofeul.

AEL - Doxa 1:1. Milinceanu (A) a fost înlocuit în minutul 46. Acesta a fost ultimul meci din acest sezon competițional, pe care AEL l-a încheiat pe locul 9.

CROAȚIA

Istra 1961 - Slaven Belupo 1:1. Iovu (I) a rămas rezervă.

GEORGIA

Dila Gori - Gagra 1:0. Fratea (G) și-a făcut apariția în teren în minutul 87.

Gagra - Samtredia 0:1. Fratea (G) și-a făcut apariția în teren în minutul 75.

GRECIA

D2. Iraklis - Panserraikos 2:0. Stînă (P) a fost lăsat în teren în minutul 61.

ISRAEL

Maccabi Netanya - Beitar Ierusalim 0:3. Finala Cupei Israelului. Nicolaescu (B) a deschis scorul în această confruntare și a fost înlocuit în minutul 64. A devenit cu Beitar deținătorul Cupei.

KAZAKHSTAN

Kaisar - Aktobe 0:1. Sicaci (K) a fost integralist. Ghinaitis (K) a rămas rezervă.

LETONIA

Tukums 2000 - Super Nova 3:2. Holodov (T) a rămas rezervă.

ROMÂNIA

U Craiova 1948 - Voluntari 3:3 (5:4 pen). Play-off-ul ligii. Armaș (V) a jucat tot meciul și a ratat penalty în serie de lovituri de departajare. Rață (V) a fost schimbat în minutul 62, V.Damașcan (V) a fost schimbat în minutul 70. Voluntari au ratat accederea în Conference League. Blanuța (U) a rămas rezervă.

Gloria Buzau - UTA Arad 0:0. Meciurile de baraj, tur. Postolachi (U) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 68. Boiciuc (G) și D.Rusu (G) au jucat tot meciul.

RUSIA

D2. Neftekhimik - Ufa 2:0. Carp (U) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 82.

D2. Kuban - Yenisey 0:2. Ciuperca (K) a lipsit din raportul de joc.

UCRAINA

Inhulets - Metalist 1925 0:0. D.Mandrîcenco (I) a lipsit din raportul de joc.

Lviv - Inhulets 0:2. D.Mandrîcenco (I) a lipsit din raportul de joc.

Minaj - Rukh 0:0. Ghecev (M) și-a făcut apariția în teren în minutul 83.

Metalist Kharkiv - Minaj 1:2. Ghecev (Min) și-a făcut apariția în teren în minutul 40, a încasat un cartonaș galben la mijlocul reprizei secunde.

Veres - Oleksandriya 2:2. Baboglo (O) a fost integralist.

Oleksandriya - Zorya Luhansk 0:2. Baboglo (O) a fost integralist.