Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

27.07.2024 Interviu cu Diego Zivulic, golgeterul care a îngenuncheat FCSB: „La Oțelul, te supui, altfel pleci acasă!”

27.07.2024 Helmut Duckadam dă de pământ cu jucătorii de la FCSB: „Lot pentru Champions League? ... Să fim serioși”

27.07.2024 „Nivelul e foarte slab!” » Ioan Ovidiu Sabău, discurs dur după meciurile echipelor românești din Europa: „Se vede clar”

27.07.2024 Dinamo transferă doi jucători străini » Unul dintre ei a jucat la Copa America în această vară

27.07.2024 Andrei Nicolescu știe problema lui Cătălin Cîrjan: „Trebuie să îl potolim un pic”

27.07.2024 Neil Lennon, primele clarificări despre situația lui Cristi Săpunaru + Ce se întâmplă cu transferul fundașului Alexandru Pașcanu

27.07.2024 După partida cu Sepsi, Dinamo va oficializa un nou transfer: „Îl vom anunța duminică sau luni”

27.07.2024 „Mie îmi arde de grijile lui?” » Becali a dezvăluit oferta pentru Radunovic: „I-am dat 200.000 la semnătură, dar știți ce mi-a spus că vrea?”

27.07.2024 După FCSB - Oțelul 0-2, Andrei Vlad își toarnă cenușă în cap: „Problema este la noi, ne asumăm”

27.07.2024 Basarab Panduru a numit cel mai slab jucător de la FCSB în meciul cu Oțelul: „Rar vezi așa ceva” + „A părut o echipă de retrogradare”

27.07.2024 Sepsi - Dinamo se anunță sold-out la Sfântu Gheorghe » Echipele probabile + cele mai tari cote

27.07.2024 Endrick, noul puști-minune din Brazilia, prezentat în lacrimi la Real Madrid: „Nu am cuvinte”

27.07.2024 Răsturnare de situație în transferul lui Răzvan Sava în Serie A » Cât a oferit Udinese, ce vrea CFR Cluj

27.07.2024 Schimbă echipa după ce a fost cu România la Euro 2024 » Anunțul italienilor

27.07.2024 Robin Le Normand a semnat cu noua echipă! Campionul european, coleg cu un român

27.07.2024 Curățenie de vară la Chelsea! 12 fotbaliști puși pe listă de Enzo Maresca

27.07.2024 Ionuț Radu, noul urmaș al lui Ciprian Tătărușanu?! Ultima ofertă de transfer

27.07.2024 Fabrizio Romano dezvăluie » Pep Guardiola intră la negocieri de prelungire cu Manchester City: „Vreau să fiu sigur că este decizia corectă”

26.07.2024 David de Gea și-a găsit echipă » Contract pe doi ani

26.07.2024 Mats Hummels poate juca în ediția următoare de Liga Campionilor! Are oferta pe masă, mai trebuie semnătura

26.07.2024 Un fost campion mondial le închiriază casa suporterilor » 21 de euro pentru o experiență „de neuitat”

26.07.2024 Campioana FCSB este 99% CALIFICATĂ în grupele unei competiții europene

01.08, 18:00 Ararat-Armenia (Armenia) - Zimbru
Postolachi și Ionița înscriu goluri de debut, Akhalaia marchează în Luxemburg, iar Boiciuc - în Cupa României: evoluția internaționalilor moldoveni
03 octombrie 2023, marti

Postolachi și Ionița înscriu goluri de debut, Akhalaia marchează în Luxemburg, iar Boiciuc - în Cupa României: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

26.09 - 2.10

AZERBAIDJAN

Turan-Tovuz - Neftchi Baku 0:1. Marandici (T) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 84.

Araz Naxcivan - Zire. Avram (A) a jucat tot meciul.

BELARUS

Isloch - Slutsk 0:0. Bulmaga (I) a fost lăsat în teren în minutul 70.

Dinamo Brest - Shakhtyor Soligorsk 3:3. Litveacov (D) a lipsit din raportul de joc.

CROAȚIA

Zagora - Istra 1961 0:2. Cupa Croației, 1/16 de finală. Iovu (I) a fost lăsat în teren în minutul 75.

Istra 1961 - Lokomotiv Zagreb 0:4. Iovu (I) a rămas rezervă.

Slaven Belupo - Osijek 1:0. Caimacov (S) a lipsit din raportul de joc.

FRANȚA

D2. Caen - Grenoble 1:2. Postolachi (G) a fost lăsat în teren în minutul 68, iar peste cinci minute a încasat un cartonaș galben.

D2. Grenoble - Bordeaux 2:0. Postolachi (G) a început meciul în formația de start, în minutul 30 a marcat primul său gol într-un meci oficial pentru Grenoble, iar în minutul 72 a fost înlocuit.

GRECIA

Kifisiais - PAS Lamia 1964 1:1. Koșelev (P) a jucat tot meciul.

PAS Lamia 1964 - Panetolikos 1:0. Koșelev (PAS) a fost integralist.

Panserraikos - Giannina 3:2. Stînă (P) a lipsit din raportul de joc.

ITALIA

D2. Lecco - FeralpiSalo 1:2. Ionița (L) a fost înlocuit în minutul 68.

D2. Cittadella - Lecco 2:1. Ionița (L) a jucat tot meciul, iar în minutul 20 a marcat primul său gol pentru Lecco.

KAZAKHSTAN

Aksu - Kaisar 2:0. Sicaci (K) a fost integralist. Ghinaitis (K) a rămas rezervă.

LITUANIA

Kauno Zalgiris - Dainava 1:1. D.Mandrîcenco (D) a lipsit din raportul de joc.

LUXEMBURG

Mondercange - Swift Hesperange 0:6. Akhalaia (S) a marcat primul său gol în acest sezon pentru echipa din Luxemburg și a reușit o pasă de gol. În minutul 74 a fost înlocuit.

POLONIA

Motor - Puszcza Niepolomice 0:1. 1/32 de finală a Cupei Poloniei. Craciun (P) a fost integralist.

Puszcza Niepolomice - Ruch Chorzow. Craciun (P) a lipsit din raportul de joc.

ROMÂNIA

Voluntari - Farul 2:0. Cupa României, faza grupelor. Armaș (V) a rămas rezervă, Rață (V) a fost înlocuit în minutul 62, iar zece minute anterior a încasat un cartonaș galben.

Hermannstadt - Sepsi 1:1. Cupa României, faza grupelor. V.Damașcan (S) a jucat primele 68 de minute de joc.

Farul - Sepsi 2:1. V.Damașcan (S) a fost înlocuit în minutul 62.

Gloria Buzău - UTA Arad 1:2. Cupa Româiei, faza grupelor. Carp (U) a lipsit din raportul de joc.

UTA Arad - Voluntari 0:0. Carp (U) a lipsit din raportul de joc din cauza suspendării. Armaș (V) a rămas rezervă, Rață (V) a jucat tot meciul.

SCM Zalău - Oțelul 1:4. Cupa României, faza grupelor. A.Patraș (Z) a fost înlocuit în minutul 69, V.Jardan (O) a jucat primele 70 de minute de joc și a reușit două pase de gol.

Oțelul - Dinamo București 1:0. V.Jardan (О) a fost lăsat în teren în minutul 56, a primit un cartonaș galben.

Dinamo București - U Craiova 1948 1:1. Cupa României, faza grupelor. Blanuța (U) a fost înlocuit după pauză.

CFR Cluj - U Craiova 1948 2:0. Blanuța (U) a fost lăsat în teren în minutul 77.

RUSIA

Krylya Sovetov - Spartak 4:0. Reabciuk (S) a fost lăsat în teren în minutul 60.

Fakel - Sochi 2:0. Moțpan (F) a fost lăsat în teren în minutul 69.

D2. Amkar - Kuban 1:1 (4:2 pen). Cupa Rusiei, faza regiunilor. Ciuperca (K) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46. Clubul său a fost eliminat din turneu.

D2. SKA Khabarovsk- Kuban 2:0. Ciuperca (K) a fost înlocuit în minutul 64.

ȚĂRILE DE JOS

Twente - Heerenveen 1:0. Nicolaescu (H) a fost lăsat în teren în minutul 82.

TURCIA

D2. Erzurumspor - Boluspor 1:0. Posmac (B) a rămas rezervă.

UCRAINA

Viktoria - Minaj 1:0. Cupa Ucrainei, 1/8 de finală. Ghecev (M) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 62, clubul său a ratat accederea în 1/4 de finală.

Minaj - Obolon 0:1. Ghecev (M) a fost lăsat în teren în minutul 80.

D2. Khust - Karpaty 0:3. Baboglo (Kar.) a fost integralist.

UZBEKISTAN

Neftchi Fargona - Buxoro 3:0. Nihaev (B) a fost integralist.

LIGA 2 (ROMÂNIA)

Steaua - U Cluj 1:3. Cupa României, faza grupelor. Boiciuc (S) a fost lăsat în teren în minutul 59, iar peste 6 minute a macat un gol.

Gloria - Steaua 4:4. Boiciuc (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 70.

Alexandria - CFR Cluj 1:3. Cupa României, faza grupelor. Brînză (А) a fost integralist.

Unirea Slobozia - Alexandria 1:0. Rusu (U) a fost integralist, iar Cojocari (U) a fost înlocuit în minutul 39. Brînză (А) a rămas rezervă.

Reșița - Viiitorul Tîrgu Jiu 1:1. Dolghi (R) început meciul pe banca de rezerve.

Ceahlăul - Unirea Dej 1:0. Jalbă (C) a lipsit din raportul de joc.

Hunedoara - Mioveni 0:2. Cărăruș (M) a fost integralist și a marcat al doilea gol al echipei sale în minutul 90+2.

Hunedoaara - Chindia 2:0. Cupa Româiei, faza grupelor. Railean (C) a lipsit din raportul de joc. Cojocaru (C) a jucat tot meciul, Bogaciuc (C) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 87.

FC Miercurea Ciuc - Chindia 1:0. Railean (C) a jucat tot meciul, Cojocaru (C) a fost lăsat în teren în minutul 59, Bogaciuc (C) a rămas rezervă.

Tunari - Universitatea Craiova 1:1. Cupa Româiei, faza grupelor. Rogac (T) a lipsit din raportul de joc.

Progresul Spartak - Tunari 1:2. Rogac (T) a lipsit din raportul de joc.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.