Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

06.10.2024 FCSB, prim „11” inedit cu Gloria Buzău + Doi titulari pot rata derby-ul cu Dinamo

06.10.2024 FC Botoșani - Rapid, în etapa a 12-a a Superligii » Rapid este condusă în Moldova

06.10.2024 FCSB - Gloria Buzău, în etapa 12 din Superliga » Echipele de start + primele imagini de la stadion

06.10.2024 Nu l-a recunoscut pe Gigi Becali și i-a cerut 50 de lei » Reacția patronului FCSB

06.10.2024 Florin Niță a anunțat când ia în calcul să se retragă: „Abia atunci voi vedea”

06.10.2024 Măldărășanu, după ce Hermannstadt a primit 8 goluri în ultimele două meciuri: „Suntem groggy! O echipă mică”

06.10.2024 Hermannstadt - Sepsi 0-4 » Umilință pentru sibieni! Covăsnenii se apropie de play-off | Clasamentul ACUM

06.10.2024 Alertă la Dinamo! Al doilea jucător trimis acasă de la națională din cauza accidentării

06.10.2024 Viitoarea „perlă” a fotbalului românesc?! ”Beleaua mică” de pe lista lui Dinamo și FCSB: ”Tata mi-a atras atenția să nu păcălesc fotbalul și nu mi-a zis niciodată un «bravo»” + Gestul amuzant după ce a dat mâna cu Hagi

06.10.2024 Vito Kopic a marcat 3 goluri chiar sub ochii tatălui său » Cum a trăit meciul antrenorul lui Dinamo

06.10.2024 Dorinel Munteanu a răbufnit! Discurs vehement: „Sunt luat de prost de cei care trebuie să spună ceva ca să ia un bănuț! Spune, mă, că sunt cel mai idiot și cel mai tâmpit antrenor”

06.10.2024 Deportivo Alaves - Barcelona 0-3 » Victorie categorică pentru formația blaugrana

06.10.2024 Notele primite de Man și Mihăilă după meciul cu Bologna: „Ne-a obișnuit cu un alt fel de meciuri”

06.10.2024 Brighton - Tottenham, confruntare din etapa a 7-a în Premier League » Cu Drăgușin doar pe bancă, oaspeții sunt în avantaj

06.10.2024 Aston Villa - Manchester United 0-0 » Remiză „albă” pentru trupa lui Erik ten Hag la Birmingham

06.10.2024 Parma a rezistat eroic în 10 oameni. Cum s-au descurcat Dennis Man și Valentin Mihăilă

06.10.2024 Răzvan Marin, prima reacție după ce a înscris cu Juventus: „Toți mă fluierau”

06.10.2024 Nicolae Stanciu i-a trimis un mesaj CLAR lui Darius Olaru, după eliminarea din meciul cu PAOK: „Eu pot să îmi dau cu părerea”

06.10.2024 „Sânge rece!” » Italienii se înclină în fața lui Răzvan Marin după golul cu Juventus » Nota primită de român

06.10.2024 Răzvan Marin, GOL DECISIV împotriva lui Juventus! Premieră în Serie A după reușita românului

06.10.2024 Decizia lui Florentino Perez după accidentarea gravă suferită de Dani Carvajal » Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid

06.10.2024 Frenkie de Jong e la cuțite cu șefii Bacelonei. Clubul i-a dat un ultimatum!

Litveacov a devenit campion în Liban, Mandrîcenco a pasat decisiv de trei ori, Cobeț a obținut un penalty, Dros a jucat ultimul meci la Slavia: evoluția internaționalilor moldoveni
09 iulie 2024, marti

Litveacov a devenit campion în Liban, Mandrîcenco a pasat decisiv de trei ori, Cobeț a obținut un penalty, Dros a jucat ultimul meci la Slavia: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămânii. Din cauza faptului că majoritatea campionatelor sunt în vacanță vă prezentăm evoluția stranierilor noștri din ultimele trei săptămâni.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

18.06 - 08.07

BELARUS

22.06. Naftan - Slavia 0:1. Dros (S) a fost integralist și a primit un cartonaș galben.

28.06. Slavia - Gomel 0:0. Dros (S) a fost integralist. A fost ultimul meci jucat de mijlocașul moldovean la Slavia, el se transferă la echipa albaneză Elbasani.

18.06. Lokomotiv Gomel - Isloch 0:5. Cupa Belarus. 1/16 de finală. Bulmaga (I) a fost schimbat în minutul 64.

30.06. Isloch - Dnepr Mogilev 1:1. Bulmaga (I) a fost schimbat în minutul 46.

06.07. Vitebsk - Isloch 0:1. Bulmaga (I) a lipsit din raportul de joc.

18.06. Molodechno - Torpedo BelAZ 0:2. Cupa Belarus. 1/16 de finală. Cobeț (T) a intrat pe teren în minutul 70.

23.06. Torpedo BelAZ - Isloch 1:0. Cobeț (T) a intrat pe teren în minutul 78, iar Bulmaga (I) a fost schimbat în minutul 63.

29.06. Shakhtyor Soligorsk - Torpedo BelAZ 1:0. Cobeț (T) a intrat pe teren în minutul 85.

05.07. Torpedo BelAZ - Slavia 3:0. Cobeț (T) a fost integralist și a obținut un penalty în minutul 11.

19.06. Uni Minsk - Neman 0:2 în prelungiri. Cupa Belarus. 1/16 de finală. Costrov (N) a intrat pe teren în minutul 61.

23.06. Dinamo Minsk - Neman 2:1. Costrov (N) a rămas pe banca de rezerve.

29.06. Neman - Smorgon 2:1. Costrov (N) a rămas pe banca de rezerve.

07.07. FC Minsk - Neman 0:2. Costrov (N) a lipsit din raportul de joc.

KAZAKHSTAN

23.06. Aktobe - Șahtior Karagandî 1:0. Mostovei (Ș) nu a fost inclus în fișa de joc.

29.06. Kyzylzhar - Șahtior Karagandî 2:0. Mostovei (Ș) nu a fost inclus în fișa de joc.

LIBAN

20.06. Nejmeh - Al Ahed 1:0. Litveacov (N) a fost integralist.

30.06. Nejmeh - Al Ansar 2:1. Litveacov (N) a jucat tot meciul, iar echipa lui a devenit campioană națională.

LITUANIA

19.06. Transinvest - Panevezys 3:0. Tîmbur (P) n-a fost legitimat pentru acest meci.

22.06. Panevezys - Dainava 2:0. Tîmbur (P) a debutat pentru Panevezys, jucînd toate cele 90 de minute. D.Mandrîcenco (D) la fel a fost integralist și a primit un cartonaș galben.

26.06. Suduva - Panevezys 1:3. Tîmbur (P) a jucat tot meciul.

29.06. Panevezys - Banga 0:1. Tîmbur (P) a jucat tot meciul.

04.07. Panevezys - Hegelmann 0:1. Tîmbur (P) a rămas rezervă.

18.06. Dainava - Siauliai FA 2:2. D.Mandrîcenco (D) a fost schimbat în minutul 87 și a pasat decisiv la golul marcat în minutul 39.

26.06. Dainava - Dziugas Telsiai 3:1. D.Mandrîcenco (Dai.) a intrat pe teren în minutul 68, iar peste 10 minute a pasat decisiv la golul 3 al echipei sale și a fost avertizat în minutul 89.

30.06. Transinvest - Dainava 2:1. D.Mandrîcenco (D) a fost schimbat în minutul 79 și a pasat decisiv la golul marcat în minutul 7.

07.07. Suduva - Dainava 0:0. D.Mandrîcenco (D) nu a fost inclus în raportul de joc.

UZBEKISTAN

20.06. Nasaf Qarshi - Neftchi Ferghana 1:0. Carp (Nef.) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 55.

27.06. Neftchi Ferghana - Lokomotiv Tashkent 1:1. Carp (N) și-a făcut apariția în teren în minutul 55.

01.07. Neftchi Ferghana - Pakhtakor 0:2. Carp (N) a rămas pe banca de rezerve.

06.07. Sogdiana - Neftchi Ferghana 1:0. Cupa Uzbekistanului, 1/8 de finală. Carp (N) a început meciul în formația de start, clubul său a ratat accederea în 1/4 de finală.

LIGA 2 (ROMÂNIA)

FCSB - Corvinul Hunedoara 3:0. Supercupa României. Cărăruș (C) a intrat în teren în minutul 83.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.