21.05.2024 Gigi Becali a luat decizia finală în cazul lui Luis Phelipe
21.05.2024 Încă un transfer pentru FCSB! Și-a luat la revedere de la fosta echipă: „A venit momentul”
21.05.2024 Florin Talpan continuă să îl amenințe pe Gigi Becali: „Îi cer și alte daune!”
21.05.2024 Dani Coman și Nicolae Dică, la un pas să semneze cu noul club: „Mutările vor fi anunțate joi!”
21.05.2024 AC Milan s-a despărțit de unul dintre cei mai importanți jucători din ultimii 4 ani
21.05.2024 Surpriză: Iker Casillas a împlinit 43 de ani și-a făcut o schimbare radicală de look
21.05.2024 A murit o legendă a lui AC Milan » De ce era supranumit „Volkswagen”
21.05.2024 Kylian Mbappe, megapetrecere la despărțirea de PSG » Mama superstarului: „Cred că știi unde merge”
V? prezent?m lista meciurilor amicale ale echipelor din Divizia Na?ional? ?n acest intersezon. Lista va fi actualizat? permanent pe m?sur? ce noi informa?ii ?i rezultate vor fi disponibile.
9 ianuarie
Iskra-Stal - Rapid 4:2
Goluri: Porfireanu, Chilichevici, Suciu (2) - Livandivschi (2)
11 ianuarie
Costuleni - Iskra-Stal 0:0
14 ianuarie
Zimbru - Dacia 2:2
15 ianuarie
Olimpia - Sf?ntul Gheorghe 3:1
Goluri: Ovseannicov (2), Somide - Railean
Costuleni - Academia-UTM 4:1
Goluri: M.?oimu (2), D.Calincov, R.Muntean - G?nsari.
17 ianuarie
Zimbru - Spartak (Nalchik, Rusia) 3:1
Goluri: Nosenco, Agoci, O.Andronic - Pughin.
18 ianuarie
Dacia - Spartak (Moscova, Rusia) 1:1
Goluri: Corgalidze, 13 (d/p) - 1:0, Dziuba, 54 - 1:1.
19 ianuarie
Milsami - Metalurg-Enisei (Krasnoiasrk, Rusia) 0:0
Sheriff - Dnestr (Ovidiopol, Ucraina) 1:0
Goluri: Gheorghiev, 7 - 1:0.
FC Tiraspol - Costuleni 0:3
Goluri: Ciuico, ?, ?.
Academia-UTM - Dinamo 3:0
Goluri: Ciuperca, 40 - 1:0, G?nsari, 60 - 2:0, G?nsari, 86 - 3:0.
20 ianuarie
Zimbru - Tavriya (Symferopol, Ucraina) 1:1
Goluri: Agoci, 30 - 1:0, ?inder, 43 - 1:1.
Olimpia - Rapid 0:1
Goluri: Bugneac, 55 - 0:1.
21 ianuarie
Milsami - Irtysh (Pavlodar, Kazahstan) 2:0
Sf?ntul Gheorghe - Dinamo 2:0
Goluri: Railean, ?.
Sf?ntul Gheorghe - Ursidos 3:0
22 ianuarie
Dacia - Dinamo (Moscova, Rusia) 1:0
Goluri: Neciaev, 64 - 1:0.
FC Tiraspol - Dnestr (Ovidiopol, Ucraina) 1:1
Goluri: Vorni?el, 56 - 1:0, Cos?rin, 1:1.
Academia-UTM - Lilcora 4:2
Goluri: Galearschi, Ca?caval, Marina, Chiciuc - Turcu,Guja.
23 ianuarie
Sheriff - Dinamo (Bender) 9:0
Zimbru - Amkar (Perm, Rusia) 0:2
Milsami - SKA-Energiya (Habarovsk, Rusia) 0:2
Costuleni - Rapid 2:2
Goluri: Ciuico, Calincov - Bugneac, A.Grosu-sr.
Sheriff-2 - Sf?ntul Gheorghe 0:2
Goluri: Cricimari (2).
24 ianuarie
Dacia - Jemciujina Sochi (Sochi, Rusia) 0:1
Olimpia - Ursidos 0:0
25 ianuarie
Milsami - Khimki (Khimki, Rusia) - meciul a fost am?nat.
26 ianuarie
Dacia - Ried (Ried, Austria) 1:2
Golul \"Daciei\": Sakey, 75.
Academia-UTM - Rapid 1:1
Goluri: Ciuperca - Livandovschi.
FC Tiraspol - Dinamo (Bender) 3:1
27 ianuarie
Milsami - Astra (Ploie?ti, Rom?nia) 1:1
Zimbru - Taraz (Kazahstan) 2:3
Costuleni - Gagauzia 0:0
28 ianuarie
Dacia - Rapid (Vienna, Austria) 3:1
Goluri: Katzer, 3 – 1:0, Gh. Orbu, 50 (pen) - 1:1, Sakey, 55 - 2:1, Molla, 57 - 3:1.
Rapid - Nistru 4:0
29 ianuarie
FC Tiraspol - Sf.Gheorghe 3:1
Goluri: Vorni?el, 29 - 1:0, ?, 43 - 2:0, Railean, 65 - 2:1, ?, 77 - 3:1.
Iskra-Stal - Gelios (Harkov, Ucraina) 1:2
Pentru \"Iskra-Stal\" a marcat: Suciu.
Milsami - Gomel (Gomel, Belarus) 1:3
Pentru \"Milsami\" a marcat: Boghiu.
Academia-UTM - Gagauzia 1:1
30 ianuarie
Zimbru - Astra (Ploie?ti, Rom?nia) 2:2
Goluri: Paulinho, 5 - 0:1, ?, 44 - 1:1, ?, 51 - 1:2, Agoci, 62 - 2:2.
Olimpia - Aktobe (Aktobe, Kazahstan) 0:1
31 ianuarie
Milsami - Vorskla (Poltava, Ucraina) 1:0
Gol: Ademar.
Sheriff - Steaua (Bucure?ti, Rom?nia) 1:4
Goluri: Dic?, 20 - 0:1, Galamaz, 37 - 0:2, Dic?, 65 - 0:3, Dic?, 66 - 0:4, Fransa, 75 - 1:4.
Dacia - Wolfsburg-2 (Germania) 2:4
Pentru \"Dacia\" au marcat: Collins, Gh.Orbu.
1 februarie
Olimpia - Gazovic (Orenburg, Rusia) 0:5
Dacia - Istra (Croa?ia) 2:1
Iskra-Stal - Agrocapital (Ucraina) 1:0
2 februarie
Milsami - Aktobe (Kazakhstan) 0:3
Olimpia - Gurnik (Polonia) 0:4
Zimbru - Jagelonia (Polonia) 0:1
Rapid - ?ahtior (Belarus) 0:2
Dacia - Dinamo (Bucure?ti) 0:4
Sf?ntul Gheorghe - Costuleni 0:6
4 februarie
Sheriff - Tomi (Tomsk, Rusia) 0:0
Iskra-Stal - Jemciujina (Ucraina) 0:0
Sheriff - Varajdin (Croatia) 1:0
Gol: Cheptine.
Rapid - Locomotiv-2 (Moscova) 2:1
Pentru \"Rapid\" au marcat: A.Maximov, Manaliu.
5 februarie
FC Tiraspol - Academia-UTM 1:0
Olimpia - Zenit-2 1:3
Pentru \"Olimpia\" a marcat: Kouroma.
6 februarie
Rapid - Vityaz (Podolsk, Rusia) 0:0
7 februarie
Costuleni - Ursidos 1:0
Gol: Tama?cov.
Olimpia - Atyrau (Kazakhstan) 0:0
8 februarie
Sheriff - Vaslui (Vaslui, Rom?nia) 0:2
Dacia - Gagauzia 2:0
Goluri: Gucia?vili (2).
Sf.Gheorge - Milsami 0:2
Goluri: Gh.Boghiu (2).
Rapid - Delemon (Elve?ia)
9 februarie
Zimbru - Dinamo 4:1
Goluri: Agochi (2), O. Andronic (2) – Iastrebov.
FC Tiraspol - Dnestr (Ovidiopol, Ucraina) 1:1
Olimpia - Inter (Baku, Azerbaidjan) 0:0
Academia-UTM - CSCA-Buiucani 1:0
10 februarie
Dacia - Sf.Gheorghe 4:1
Goluri: G.Orbu, 32 – 1:0, Gamezarda?vili, 45 – 2:0, Gorceac, 58 – 3:0, R?ilean, 79 – 3:1, Gucea?vili, 88 – 4:1.
Costuleni - Nistru 3:0
Goluri: M.?oimu (2), Vrabie.
Rapid - Snagov (Rom?nia)
12 februarie
Zimbru - Sf?ntul Georghe 4:2
Goluri: O. Andronic, 8 - 1:0, O. Andronic, 14 - 2:0, Al. R?ilian, 48 - 2:1, P. Ojog, 56 - 2:2, Agochi, 67 - 3:2, Covalevschi, 83 - 4:2.
Olimpia - Gagauzia 6:0