Noutăți
Arhiva noutăților
Joma-sport.md - Concursul Pronosticurilor
Lideri ai
1. Slava
39
2. Болельщик
36
3. Juventus1985 Liderul 2 etape
35
3. h264
35
3. Marcel
35
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

04.08.2021 Transfer pe ultimii metri » Fotbalistul Craiovei e așteptat azi cu noul club

04.08.2021 Ondrasek, mesaj la plecarea de la FCSB: „Am atâtea de spus, dar voi fi scurt”

04.08.2021 Povestea noului titular de la Dinamo: „A vrut să se lase de fotbal”

04.08.2021 Becali i-a mai cerut un fotbalist lui Rotaru: „I-am spus că nu e disponibil”

04.08.2021 Mihai Rotaru ia în calcul retragerea de la CSU Craiova: „Voi lăsa Știința sănătoasă, nu ca Dinamo”

04.08.2021 Dat afară de la Dinamo! DDB i-a trimis preavizul + prima reacție: „Nicolae Badea vrea să mă păstreze”

04.08.2021 Incredibil! Rotaru a spus TOT! Ce plan avea cu Andrei Vlad: „Luam 1,5 milioane de euro” + Becali a răspuns imediat: „Ce, credea că sunt prost?”

04.08.2021 Fotbalistul care „i-a luat ochii” lui Dragomir, după primele 3 etape: „Are tehnică de 10 milioane de euro și plămâni de 20!”

04.08.2021 Fotbalistul care l-a uimit pe Șumudică în CFR Cluj - Young Boys: „Nu am văzut în viața mea așa ceva! Rupea brazda sub el”

04.08.2021 Marius Șumudică, nervos la conferință: „Am crezut că a murit unul!” + „Cred că trăsese o «ștampă» ceva”

04.08.2021 Joaca îl costă o avere! Cât a cheltuit Gigi Becali pe „trialurile” organizate la FCSB

04.08.2021 Se face Grealish! Cel mai scump transfer din istoria Premier League

04.08.2021 De ce n-a jucat Ianis Hagi » Gerrard a dezvăluit ce s-a întâmplat

04.08.2021 Țipete de maimuță la Praga! Fanii Spartei lui Florin Niță sunt iar acuzați de rasism! „Suntem dezgustați și furioși”

04.08.2021 Haos în Liga Campionilor! Ciocnire violentă între cele două galerii: „Horror! A fost ca un Armageddon"

04.08.2021 CFR CLUJ -YOUNG BOYS 1-1. Cei 3 fotbaliști care au dezamăgit aseară în Gruia + Sfat pentru retur

04.08.2021 Dumitru Dragomir, după CFR - Young Boys: „Diferența de valoare e de la cer la pământ!”

03.08.2021 Răzvan Lucescu a pierdut primul meci oficial de la revenirea la PAOK! 1-2 cu locul 4 din Irlanda: „Rezultatul e nedrept”

03.08.2021 Le-au ascuns mingea! Cifrele pe care Marius Șumudică nu va dori să le vadă: cum arată statisticile meciului

04.08.2021 Ilie Dumitrescu a analizat meciul dintre CFR Cluj și Young Boys » Unde au greșit ardelenii + situația lui Alex Chipciu, explicată de Victor Becali

03.08.2021 Nu aruncă prosopul! Căpitanul face anunțul: „Cu acest gând mergem la Berna” + Ce a declarat Manea

03.08.2021 Răbufnirea lui Marius Șumudică: „Ce să le fac jucătorilor, să-i injectez, să-i clonez?” + Unde a clacat CFR-ul: „3 erori într-un minut”

Divizia Națională, etapa a 5-a
07.08, 20:00 FC Bălți - Petrocub
08.08, 20:00 Sheriff - Dinamo-Auto
08.08, 18:00 Milsami - FC Florești
07.08, 18:00 Sf.Gheorghe - Zimbru
Liga Campionilor, a 3-a rundă preliminară
10.08, 20:00 Sheriff - Crvena Zvezda (Serbia)
Divizia Tineret-Rezerve 2019
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff (tr)
28
25
2
1
116-15
77
2.
Zimbru (tr)
28
17
7
4
100-26
58
3.
Speranţa (tr)
28
18
2
8
67-43
56
4.
Codru (tr)
28
13
1
14
61-67
40
5.
Sf.Gheorghe (tr)
28
12
3
13
49-53
39
6.
Dinamo-Auto (tr)
28
10
0
18
50-99
30
7.
Petrocub (tr)
28
8
1
19
52-87
25
8.
Milsami (tr)
28
1
0
27
13-118
3
Golgheteri
I.Ciumacenco (Sheriff (tr))
23 (1)
M.Calincov (Sf.Gheorghe (tr))
16 (2)
Gliga (Sheriff (tr))
14
Barabaș (Zimbru (tr))
14
Cobeț (Dinamo-Auto (tr))
14
Postică (Zimbru (tr))
14 (1)
Covcenco (Sheriff (tr))
14 (3)
Solodovnicov (Dinamo-Auto (tr))
12
A.Drab (Codru (tr))
11
Nazar (Milsami (tr) / Codru (tr))
10
Etapa 1
18.03.2019
Dinamo-Auto (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Suciu, 24 - 0:1, Trifonov, 54 - 0:2, D.Adam, 82 - 0:3
18.03.2019
Milsami (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: N.Cebotari, 71 - 0:1, M.Calincov, 84 - 0:2
17.03.2019
Zimbru (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Gulceac, 6 - 0:1, R.Scoarță, 34 - 1:1, R.Scoarță, 58 - 2:1, Ghicavîi, 92 - 3:1
17.03.2019
Sheriff (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Ghecev, 18 - 1:0, Covcenco, 23 - 2:0, Covali, 51 - 3:0, E.Berco, 65 - 4:0, Gradinar, 82 - 5:0, Gradinar, 84 - 6:0, Grecul, 88 - 7:0, Gradinar, 92 - 8:0
Etapa 2
31.03.2019
Petrocub (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Cobeț, 43 - 0:1, Cobeț, 56 - 0:2, Coșcodan, 64 (pen) - 1:2, Cobeț, 74 - 1:3, Mocon, 81 - 1:4, Piatcovschi, 92 - 1:5
31.03.2019
Codru (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: Nazar, 12 - 1:0, Nazar, 25 - 2:0, A.Drab, 52 - 3:0, A.Drab, 52 - 4:0
30.03.2019
Speranţa (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Iavorschi, 17 (pen) - 1:0, I.Arabadji, 35 (autogol) - 1:1, Cănănău, 37 - 1:2
30.03.2019
Sheriff (tr) - Zimbru (tr)
Marcator: I.Ciumacenco, 41 - 1:0
Etapa 3
04.04.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Izăreanu, 18 - 1:0, Bivol, 53 - 2:0, Zabun, 57 - 2:1
04.04.2019
Dinamo-Auto (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Gradinar, 68 - 0:1, Conohov, 85 - 0:2
04.04.2019
Milsami (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Onana, 5 - 0:1, Coșcodan, 8 - 0:2, Bînzaru, 61 - 0:3, O.Martin, 67 - 1:3, A.Ambros, 86 - 1:4
03.04.2019
Zimbru (tr) - Speranţa (tr)
Etapa 4
08.04.2019
Petrocub (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcator: Munteanu, 22 - 1:0
08.04.2019
Sheriff (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: M.Cojocaru, 10 - 1:0, I.Ciumacenco, 57 - 2:0, I.Ciumacenco, 59 - 3:0, I.Ciumacenco, 65 - 4:0, Covcenco, 69 - 5:0, Ojehovschi, 77 - 6:0, Gliga, 82 - 7:0, Conohov, 84 - 8:0
07.04.2019
Speranţa (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Titievschi, 15 - 1:0, Yusuf, 30 - 2:0, A.Drab, 82 - 2:1, Iavorschi, 92 - 3:1
07.04.2019
Zimbru (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Căruntu, 55 - 0:1, Guștiuc, 63 - 1:1, Neagu, 70 - 2:1
Etapa 5
14.04.2019
Dinamo-Auto (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Dabija, 4 - 0:1, Mocon, 24 - 1:1, Cobeț, 69 - 2:1
14.04.2019
Petrocub (tr) - Codru (tr)
Marcatori: A.Ambros, 2 - 1:0, D.Adam, 51 - 1:1, Zabun, 71 - 1:2
13.04.2019
Milsami (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: O.Andronic, 4 - 0:1, Postică, 10 - 0:2, Crețu, 23 - 0:3, Iurașco, 31 - 0:4, Neagu, 47 - 0:5, Neagu, 55 - 0:6, Guștiuc, 62 - 0:7, Ghicavîi, 75 - 0:8, Mudrea, 86 (autogol) - 0:9
13.04.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Covcenco, 5 - 0:1, Conohov, 41 - 0:2, Ghecev, 58 - 0:3, Ghecev, 76 - 0:4, Grecul, 78 - 0:5
Etapa 6
22.04.2019
Speranţa (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Sclifos, 5 - 1:0, Titievschi, 22 - 2:0, Titievschi, 58 - 3:0
22.04.2019
Zimbru (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Neagu, 7 - 1:0, Ghinaitis, 37 - 1:1, R.Scoarță, 58 - 2:1, Neagu, 74 - 3:1
21.04.2019
Sheriff (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Covcenco, 20 - 1:0, Dijinari, 22 - 2:0, I.Ciumacenco, 26 - 3:0, E.Berco, 36 - 4:0
21.04.2019
Dinamo-Auto (tr) - Milsami (tr)
Marcator: N.Ciumacenko, 81 (pen) - 1:0
Etapa 7
27.04.2019
Codru (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Postică, 12 - 0:1, Garșinschi, 78 - 1:1, D.Adam, 84 (pen) - 2:1
27.04.2019
Petrocub (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Covcenco, 5 (pen) - 0:1, Chiperi, 14 - 0:2, I.Ciumacenco, 20 - 0:3, Boico, 32 - 0:4, Prozorovschii, 41 - 1:4, Gliga, 53 - 1:5, I.Ciumacenco, 86 - 1:6
26.04.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: V.Crețul, 16 (autogol) - 1:0, M.Calincov, 21 - 2:0, D.Reniță, 60 - 3:0, V.Martin, 67 - 4:0, M.Calincov, 87 - 5:0
26.04.2019
Milsami (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Gavrilița, 20 - 0:1, V.Oprea, 27 - 0:2
Etapa 8
22.05.2019
Petrocub (tr) - Zimbru (tr)
04.05.2019
Speranţa (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Yusuf, 32 - 1:0, E.Berco, 44 - 1:1, I.Ciumacenco, 73 - 1:2, Covcenco, 93 - 1:3
04.05.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Milsami (tr)
Marcator: Sambrițchi, 82 - 1:0
03.05.2019
Codru (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Sorocean, 9 - 0:1, Zglavoci, 36 - 1:1, Stoianov, 79 - 2:1, I.Mamaliga, 93 - 3:1
Etapa 9
13.05.2019
Milsami (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Zagaevschii, 3 - 1:0, Nazar, 25 - 1:1, Nazar, 44 - 1:2, Zglavoci, 51 - 1:3, Sergheev, 76 - 1:4, A.Drab, 84 - 1:5
13.05.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: D.Reniță, 12 - 1:0, Titievschi, 58 - 1:1, Nogueira, 62 - 1:2
13.05.2019
Zimbru (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Neagu, 6 - 1:0, Ghecev, 27 - 1:1, Gliga, 61 - 1:2, S.Cojocari, 90 - 2:2
12.05.2019
Dinamo-Auto (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Cobeț, 27 - 1:0, Cobeț, 39 - 2:0, Cobeț, 47 - 3:0, Bulat, 87 - 3:1
Etapa 10
20.05.2019
Speranţa (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Postică, 11 - 0:1, V.Oprea, 16 - 1:1, Donțu, 20 - 1:2, Pîslă, 24 - 1:3, Nogueira, 55 - 2:3, Yusuf, 65 - 3:3, R.Scoarță, 80 - 3:4, Pîslă, 82 - 3:5, I.Dragan, 88 (pen) - 4:5, Ambassa, 92 - 5:5
20.05.2019
Petrocub (tr) - Milsami (tr)
Marcator: Coșcodan, 8 - 1:0
19.05.2019
Sheriff (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Chiperi, 27 - 1:0, Cesnocov, 44 - 2:0, Gradinar, 61 - 3:0, S.Bobrov, 78 - 3:1, Gradinar, 89 - 4:1
19.05.2019
Codru (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Izăreanu, 37 - 0:1, Izăreanu, 64 - 0:2, V.Martin, 70 - 0:3
Etapa 11
27.05.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Izăreanu, 18 - 1:0, Calac, 41 (pen) - 2:0, Șevciuc, 53 - 3:0, Calac, 65 - 4:0, Sambrițchi, 76 - 5:0
27.05.2019
Milsami (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Gliga, 20 - 0:1, Covcenco, 35 - 0:2, Ojehovschi, 66 - 0:3, Picus, 77 - 0:4
26.05.2019
Codru (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Ferney, 27 (pen) - 0:1, Yusuf, 31 - 0:2, Yusuf, 40 - 0:3, C.Sandu, 44 - 0:4, Zabun, 53 - 1:4, Ferney, 56 - 1:5, A.Drab, 68 - 2:5, Ferney, 71 - 2:6, Titievschi, 86 - 2:7, Ambassa, 88 - 2:8, Zabun, 92 - 3:8
26.05.2019
Dinamo-Auto (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Ghicavîi, 4 - 0:1, Brînzaniuc, 6 - 0:2, Brînzaniuc, 11 - 0:3, Barabaș, 17 - 0:4, Chișca, 45 - 0:5
Etapa 12
09.06.2019
Zimbru (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: A.Cojocari, 39 - 1:0, O.Martin, 45 - 1:1, O.Andronic, 52 - 2:1, O.Andronic, 81 - 3:1
31.05.2019
Speranţa (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Cobeț, 17 - 0:1, Cobeț, 20 - 0:2, Sorocean, 22 - 0:3, Ambassa, 31 - 1:3, Nihaev, 55 - 1:4, C.Sandu, 78 (pen) - 2:4
31.05.2019
Codru (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Bînzaru, 4 - 0:1, Nazar, 41 - 1:1, Nazar, 49 - 2:1, Nazar, 65 - 3:1, Coșcodan, 75 - 3:2
30.05.2019
Sheriff (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Gliga, 15 - 1:0, Covcenco, 31 (pen) - 2:0, I.Ciumacenco, 65 - 3:0, I.Ciumacenco, 68 (pen) - 4:0
Etapa 13
17.06.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: M.Calincov, 28 - 1:0, Carastoian, 38 - 2:0, Dubniuc, 76 - 2:1, A.Graur, 83 - 2:2, O.Andronic, 90 (pen) - 2:3
17.06.2019
Milsami (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Cazacu, 26 - 1:0, Mudrea, 36 - 2:0, O.Martin, 37 - 3:0, Cibotaru, 42 - 4:0, Frecățel, 71 - 5:0, O.Martin, 73 - 6:0, Kraev, 88 - 6:1, Gorbacov, 89 - 6:2
16.06.2019
Petrocub (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: I.Dragan, 47 - 0:1, Titievschi, 59 - 0:2
16.06.2019
Codru (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Ojehovschi, 14 - 0:1, Covcenco, 21 (pen) - 0:2, Picus, 69 - 0:3, Untura, 81 - 0:4
Etapa 14
23.06.2019
Dinamo-Auto (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: N.Ciumacenko, 21 - 1:0, Gorbacov, 78 - 2:0, Gorbacov, 84 - 3:0
23.06.2019
Zimbru (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Barabaș, 12 - 1:0, Barabaș, 19 - 2:0, Donțu, 34 - 3:0, Barabaș, 45 - 4:0, Donțu, 57 - 5:0, D.Adam, 84 - 5:1
22.06.2019
Speranţa (tr) - Milsami (tr)
Marcator: Yusuf, 45 - 1:0
22.06.2019
Sheriff (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Ghecev, 18 - 1:0, I.Ciumacenco, 48 - 2:0, I.Ciumacenco, 52 - 3:0, Maracuța, 88 - 4:0, I.Ciumacenco, 91 - 5:0
Etapa 15
01.07.2019
Zimbru (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Postică, 21 - 1:0, Murovanîi, 30 - 2:0, Iapără, 34 - 3:0, Brînzaniuc, 41 - 4:0, R.Scoarță, 81 - 5:0, Bînzaru, 86 - 5:1
01.07.2019
Milsami (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Izăreanu, 14 - 0:1, Carastoian, 57 - 0:2, Calac, 68 - 0:3, D.Reniță, 76 - 0:4, Carastoian, 82 - 0:5, Sambrițchi, 87 - 0:6
30.06.2019
Sheriff (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Covcenco, 40 - 1:0, Gliga, 57 - 2:0, C.Sandu, 68 (pen) - 2:1
30.06.2019
Dinamo-Auto (tr) - Codru (tr)
Marcatori: D.Adam, 12 - 0:1, D.Adam, 26 - 0:2, Nazar, 31 - 0:3, Semenchenko, 52 - 0:4, Janu, 66 - 0:5, A.Drab, 74 - 0:6, D.Adam, 82 - 0:7
Etapa 16
05.08.2019
Sheriff (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: E.Berco, 21 (pen) - 1:0, M.Șoimu, 45 (pen) - 1:1
05.08.2019
Speranţa (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Ferney, 49 - 1:0, Mirzoev, 84 - 2:0
04.08.2019
Codru (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: I.Oprea, 42 - 1:0, R.Jalbă, 45 - 2:0, M.Nichita, 75 - 3:0, R.Jalbă, 90 - 4:0
04.08.2019
Petrocub (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: A.Rusu, 62 (pen) - 1:0, Novruzov, 67 - 1:1, Cebaniuc, 84 - 2:1
Etapa 17
12.08.2019
Dinamo-Auto (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: I.Ciumacenco, 6 - 0:1, Gliga, 22 - 0:2, I.Ciumacenco, 41 - 0:3, Pleșco, 64 - 0:4, Gliga, 68 - 0:5, Cesnocov, 74 - 0:6
12.08.2019
Zimbru (tr) - Speranţa (tr)
Marcator: I.Dragan, 24 (pen) - 0:1
11.08.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Sergheev, 53 - 0:1, M.Calincov, 75 - 1:1, A.Drab, 92 - 1:2
11.08.2019
Milsami (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: A.Rusu, 30 (pen) - 0:1, Ia.Țurcan, 33 - 0:2, Munteanu, 35 - 0:3, Ia.Țurcan, 49 - 0:4, Bînzaru, 52 - 0:5, Bînzaru, 64 - 0:6, Oglî, 75 - 0:7, Cebaniuc, 81 - 0:8, O.Martin, 90 - 1:8
Etapa 18
19.08.2019
Sheriff (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: Covcenco, 9 - 1:0, Gliga, 24 - 2:0, Covcenco, 68 - 3:0, Corneencov, 75 - 4:0, Untura, 88 - 5:0
19.08.2019
Petrocub (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Munteanu, 14 - 1:0, M.Calincov, 20 - 1:1, D.Mandrîcenco, 56 - 1:2, M.Calincov, 58 - 1:3, M.Calincov, 61 - 1:4, Stucalschi, 80 - 1:5
18.08.2019
Zimbru (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Postică, 16 - 1:0, Postică, 19 (pen) - 2:0, Bogaciuc, 26 (pen) - 3:0, Neagu, 38 - 4:0, Murovanîi, 52 - 5:0, Barabaș, 74 - 6:0, Barabaș, 88 - 7:0
18.08.2019
Speranţa (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Trofan, 51 - 1:0, Nogueira, 79 - 2:0
Etapa 19
26.08.2019
Dinamo-Auto (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Nogueira, 60 - 0:1, Chișca, 65 - 0:2, Solodovnicov, 68 - 1:2, Sclifos, 73 - 1:3, Fula, 87 - 1:4, Iurcu, 89 - 1:5
26.08.2019
Codru (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: A.Rusu, 18 - 0:1, Stoianov, 22 - 1:1, Buhanenco, 54 - 2:1, R.Jalbă, 74 - 3:1, Dragomerețchii, 81 - 4:1, Buhanenco, 84 - 5:1, A.Rusu, 85 - 5:2, Buhanenco, 90 - 6:2
25.08.2019
Milsami (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Barabaș, 21 - 0:1, Barabaș, 24 - 0:2, Ciopa, 29 - 0:3, Postică, 39 - 0:4, Postică, 45 - 0:5, Ciopa, 67 - 0:6, I.Grosu, 80 - 0:7
24.08.2019
Sheriff (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: Gliga, 11 - 1:0, Gaiu, 78 - 2:0, Covcenco, 87 - 3:0, Gaiu, 90 - 4:0
Etapa 20
02.09.2019
Sheriff (tr) - Codru (tr)
Marcatori: D.Adam, 16 - 0:1, Ojehovschi, 28 - 1:1, Gliga, 30 - 2:1, Ojehovschi, 53 - 3:1, Untura, 75 - 4:1, Covali, 86 - 5:1
02.09.2019
Speranţa (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: A.Vlas, 2 - 0:1, Cebaniuc, 22 - 0:2, Trofan, 44 - 1:2, Gavrilița, 50 - 2:2, Munteanu, 54 (pen) - 2:3, Iurcu, 61 - 3:3, Iurcu, 67 (pen) - 4:3, Iurcu, 88 - 5:3
02.09.2019
Zimbru (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
01.09.2019
Dinamo-Auto (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: Solodovnicov, 21 - 1:0, Packo, 45 - 2:0, Rebenja, 62 - 3:0, Rebenja, 63 - 4:0, Burca, 75 - 5:0, Solodovnicov, 83 - 6:0, Nazar, 87 - 6:1
Etapa 21
16.09.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Solodovnicov, 11 - 0:1, Solodovnicov, 32 - 0:2, Solodovnicov, 37 - 0:3, M.Calincov, 52 - 1:3, Bacalov, 76 - 1:4
16.09.2019
Milsami (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Chișca, 32 - 0:1, Nogueira, 55 - 0:2, Gavrilița, 81 - 0:3, Dabija, 86 - 0:4
15.09.2019
Codru (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Postică, 7 - 0:1, Postică, 19 - 0:2, Barabaș, 37 - 0:3, Iurașco, 47 - 0:4, Murovanîi, 59 - 0:5, A.Drab, 88 - 1:5
15.09.2019
Petrocub (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Pleșco, 8 - 0:1, Gliga, 31 - 0:2, A.Rusu, 56 - 1:2
Etapa 22
22.09.2019
Speranţa (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: I.Ciumacenco, 6 - 0:1, Picus, 27 - 0:2, I.Ciumacenco, 37 - 0:3, Ignatov, 71 - 0:4
22.09.2019
Codru (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Buhanenco, 10 - 1:0, Stoianov, 13 - 2:0, Nihaev, 15 - 2:1, Solodovnicov, 27 - 2:2, Nihaev, 32 - 2:3, Buhanenco, 34 - 3:3, Coșcodan, 70 - 4:3, Solodovnicov, 77 - 4:4, Solodovnicov, 86 - 4:5
21.09.2019
Petrocub (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Guștiuc, 6 - 0:1, Traore, 21 - 0:2, Barabaș, 35 - 0:3, Iapără, 42 - 0:4, Barabaș, 46 - 0:5, Barabaș, 56 - 0:6, Ghicavîi, 66 - 0:7, Ghicavîi, 70 - 0:8, A.Graur, 73 - 0:9, Araki, 76 - 0:10, S.Cojocari, 83 - 0:11, Munteanu, 89 (pen) - 1:11
21.09.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: Șevciuc, 40 - 1:0, M.Calincov, 89 - 2:0, Nazar, 92 - 2:1
Etapa 23
29.10.2019
Zimbru (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: M.Șoimu, 33 - 1:0, M.Șoimu, 45 (pen) - 2:0, Postică, 84 - 3:0
30.09.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Pahomea, 42 - 0:1, M.Calincov, 55 - 1:1, Mosquera, 81 (autogol) - 2:1
30.09.2019
Milsami (tr) - Codru (tr)
Marcator: D.Rogac, 75 - 0:1
29.09.2019
Dinamo-Auto (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: Gulceac, 25 - 0:1, Cebaniuc, 30 - 0:2, Cebaniuc, 38 - 0:3, A.Rusu, 44 - 0:4, Gulceac, 61 - 0:5, I.Damașcan, 75 - 0:6, Solodovnicov, 78 - 1:6, Gulceac, 80 - 1:7, V.Oprea, 81 - 1:8, Oglî, 87 - 1:9
Etapa 24
07.10.2019
Sheriff (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Bliznichenko, 7 - 1:0, Covali, 27 - 2:0, Ghecev, 32 - 3:0, Ghecev, 47 - 4:0, Cobeț, 59 - 4:1, Palic, 61 - 5:1, Gorbacov, 84 - 5:2
07.10.2019
Petrocub (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: V.Oprea, 22 - 1:0, Tîșcul, 26 - 2:0, Iftodii, 47 - 3:0, A.Rusu, 53 - 4:0, Bînzaru, 66 - 5:0, Ad.Rusu, 83 - 5:1, Bînzaru, 86 - 6:1
07.10.2019
Speranţa (tr) - Zimbru (tr)
Marcator: Nogueira, 58 - 1:0
07.10.2019
Codru (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: M.Calincov, 18 (pen) - 0:1, R.Jalbă, 45 - 1:1, M.Calincov, 60 - 1:2, A.Drab, 68 - 2:2
Etapa 25
21.10.2019
Codru (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: R.Jalbă, 10 - 1:0, Mosquera, 70 - 1:1, Ambassa, 77 - 1:2, Podirca, 79 - 1:3
21.10.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: A.Rusu, 1 - 0:1, A.Rusu, 64 - 0:2, Bînzaru, 84 - 0:3
20.10.2019
Dinamo-Auto (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Nagornîi, 12 - 0:1, Nagornîi, 16 - 0:2, Iurașco, 21 - 0:3, A.Graur, 42 - 0:4, Iurașco, 49 - 0:5, Postică, 55 - 0:6, Barabaș, 57 - 0:7, Furtuna, 60 - 0:8, Postică, 63 - 0:9, Postică, 67 - 0:10, Barabaș, 87 - 0:11
18.10.2019
Milsami (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: I.Ciumacenco, 13 - 0:1, Gradinar, 28 - 0:2, Palic, 32 - 0:3, I.Ciumacenco, 35 - 0:4, I.Ciumacenco, 37 - 0:5, Palic, 42 - 0:6, E.Berco, 59 - 0:7, Gliga, 71 - 0:8, Gliga, 75 - 0:9
Etapa 26
27.10.2019
Zimbru (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: Furtuna, 40 - 1:0, Brînzaniuc, 60 - 2:0, Beșeti, 62 - 3:0, Murovanîi, 82 - 4:0
27.10.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: I.Ciumacenco, 11 - 0:1, E.Berco, 36 - 0:2, Procopișen, 43 - 0:3, Palic, 54 - 0:4, I.Ciumacenco, 56 - 0:5, Bivol, 58 (autogol) - 0:6, Gradinar, 64 - 0:7
26.10.2019
Speranţa (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Solodovnicov, 17 - 0:1, Ambassa, 68 - 1:1, Bacalov, 71 (autogol) - 2:1
26.10.2019
Petrocub (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Cebaniuc, 4 - 1:0, Buhanenco, 27 (pen) - 1:1, A.Drab, 87 - 1:2, R.Jalbă, 90 - 1:3
Etapa 27
03.11.2019
Petrocub (tr) - Speranţa (tr)
Marcatori: Ambassa, 8 - 0:1, Iurcu, 45 (pen) - 0:2, Ambassa, 67 - 0:3, C.Sandu, 81 - 0:4, Mirzoev, 83 (pen) - 0:5
03.11.2019
Codru (tr) - Sheriff (tr)
Marcatori: Covcenco, 22 - 0:1, Garșinschi, 38 (autogol) - 0:2, I.Ciumacenco, 88 - 0:3
03.11.2019
Sf.Gheorghe (tr) - Zimbru (tr)
Marcatori: Ciocoi, 23 - 1:0, Murovanîi, 41 - 1:1, Sambrițchi, 51 - 2:1, Beșeti, 53 - 2:2
03.11.2019
Milsami (tr) - Dinamo-Auto (tr)
Marcatori: Cobeț, 13 - 0:1, Solodovnicov, 56 - 0:2, Cobeț, 62 - 0:3, Fricațel, 64 (autogol) - 0:4, Cobeț, 85 - 0:5
Etapa 28
10.11.2019
Speranţa (tr) - Milsami (tr)
Marcatori: Gavrilița, 19 - 1:0, Gavrilița, 37 - 2:0, V.Ciobanu, 44 - 3:0, Mirzoev, 51 - 4:0
10.11.2019
Dinamo-Auto (tr) - Sf.Gheorghe (tr)
Marcatori: D.Reniță, 4 - 0:1, M.Calincov, 35 (pen) - 0:2, Cobeț, 44 - 1:2, M.Calincov, 62 - 1:3, M.Calincov, 72 - 1:4
10.11.2019
Zimbru (tr) - Codru (tr)
Marcatori: Ghicavîi, 3 - 1:0, Dragomerețchii, 13 (autogol) - 2:0, A.Drab, 44 - 2:1, Ghicavîi, 50 - 3:1
10.11.2019
Sheriff (tr) - Petrocub (tr)
Marcatori: I.Danilov, 6 - 1:0, Gradinar, 9 - 2:0, I.Danilov, 42 - 3:0, A.Vlas, 53 - 3:1
DIVIZIA NAȚIONALĂ 2021/22
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Milsami
4
3
1
0
6-2
10
2.
FC Bălți
4
2
1
1
6-3
7
3.
Zimbru
3
2
0
1
7-2
6
4.
Petrocub
3
2
0
1
7-2
6
5.
Dinamo-Auto
4
1
1
2
4-9
4
6.
Sf.Gheorghe
4
0
3
1
4-9
3
7.
Sheriff
2
1
0
1
3-2
3
8.
FC Florești
4
0
0
4
1-9
-6
FC Florești a început sezonul cu -6 puncte conform deciziei FMF din 1.06.2021 din cauza manipulării rezultatelor
Golgheteri
M.Platica (Petrocub)
3
Fedorov (Dinamo-Auto)
2
Bogaciuc (Petrocub)
2
Gînsari (Milsami)
2
S.Istrati (Milsami)
2
Sidorenco (Zimbru)
2
Alaribe (FC Bălți)
2
Furtuna (FC Bălți)
2
Asistenți după 01.08.2021
Molochko (Bălți)
3
M.Platica (Petrocub)
2
M.Mihaliov (Dinamo-Auto)
2
Svinarenco (Sf.Gheorghe)
2
Yahaya (Zimbru)
2