66
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

24.09.2024 Verdictul lui Marius Avram la fazele controversate din FCSB - Petrolul

24.09.2024 Csikszereda, lider autoritar în Liga 2 » Clasamentul actualizat + Rezultatele etapei

24.09.2024 Subiectul care l-a făcut pe Daniel Bîrligea să se emoționeze până la lacrimi: „Asta mi-am dorit mereu. Încă nu s-a îndeplinit”

24.09.2024 Dispare un stadion istoric al României! Vineri, 27 septembrie, se joacă ultimul meci

24.09.2024 Unul dintre protagoniștii ultimului titlu al lui Dinamo este căsătorit cu o româncă, are o afacere în Dubai și îi este veșnic recunoscător lui Mircea Rednic: „Fotbalul mi-a schimbat viața”

24.09.2024 Un fotbalist important al Rapidului s-a operat de hernie de disc » Fotografie de pe patul de spital

24.09.2024 Mircea Rednic s-a simțit rău după meciul cu Poli Iași și a fost operat astăzi la spitalul din Arad » Care este starea antrenorului

24.09.2024 Ionuț Lupescu și-a anunțat noul loc de muncă: „Programul e intens, va fi destul de mult de muncă!”

24.09.2024 Viorel Moldovan a dezvăluit care este jucătorul lui preferat de la Rapid: „Nu vă ascund, este feblețea mea!”

24.09.2024 A greșit decisiv la meciul cu Petrolul, dar Gigi Becali i-a mărit salariul: „Să fie mai atent de acum!”

24.09.2024 Mircea Rednic i-a dat replica lui Meszar, după intervenția de la GSP Live: „De aia e U Cluj pe primul loc”

24.09.2024 Atenție, FCSB! De aici vine pericolul în primul meci din Europa League: Janis Ikaunieks marchează la foc automat

24.09.2024 UEFA schimbă stadionul pentru finala Ligii Campionilor din 2027

24.09.2024 Toni Kroos, reacție dură la adresa UEFA: „Le-a luat trei luni să realizeze. Pot spune că sunt campion european acum?”

24.09.2024 Excepțional! Fundașul convocat de Mircea Lucescu la națională a marcat al 3-lea gol în 10 zile

24.09.2024 Neil Lennon a acceptat provocarea inedită a suporterilor lui Celtic: „Va fi cu adevărat special pentru mine”

24.09.2024 S-a despărțit de parteneră și vrea să plece din Premier League » Mourinho îl vrea la Fenerbahce

24.09.2024 Gest superb! Adversara din Cupă a donat peste 10.000 de euro pentru a repara gazonul clubului cu probleme

24.09.2024 FCSB a anunțat când va pune în vânzare biletele strict pentru meciul cu FC RFS » Prețurile tichetelor

24.09.2024 Arbitru de top la FCSB - RFS

24.09.2024 Atenție, FCSB! » UEFA a schimbat criteriile: cum se face departajarea în caz de egalitate în Europa League

24.09.2024 Scene ireale la derby-ul Serbiei! Antrenorul lui Partizan a fost rănit de ultrași, după umilința cu Steaua Roșie » A venit la conferință bandajat, a plâns și și-a dat demisia: „Cui m-am vândut eu?!”

29.09, 15:00 Dacia Buiucani - Sheriff
Nicolaescu înscrie pentru Heerenveen, Reabciuk pasează decisiv în Rusia, Craciun este elimiat în Polonia: evoluția internaționalilor moldoveni
24 septembrie 2024, marti

Nicolaescu înscrie pentru Heerenveen, Reabciuk pasează decisiv în Rusia, Craciun este elimiat în Polonia: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

17.09 - 23.09

ALBANIA

Elbasani - Egnatia 0:0. Dros (E) a jucat tot meciul.

ARMENIA

Pyunik - BKMA 4:1. Cociuc (P) a lipsit din raportul de joc.

AZERBAIDJAN

Turan-Tovuz - Araz Naxcivan 1:2. Marandici (T) și-a făcut apariția în teren în minutul 68. Avram (A) a fost integralist.

BELARUS

Shakhter Soligorsk - Neman 0:1. Costrov (N) a lipsit din raportul de joc.

Isloch - BATE 1:2. Bulmaga (I) a fost integralist.

Torpedo BelAZ - FC Minsk 2:2. Cobeț (T) a rămas rezervă.

CIPRU

Karmiotissa - Omonia 29 mai 1:1. Carp (O29) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 76.

AEK Larnaka - Ethnikos 2:2. Milinceanu (E) a rămas rezervă.

CROAȚIA

Varazdin - Istra 1961 1:0. Iovu (I) a rămas rezervă.

Slaven Belupo - Dinamo Zagreb 4:1. Caimacov (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 60.

GRECIA

Atromitos - Lamia 4:2. Koșelev (A) a rămas rezervă.

Kallithea - AEK Atena 0:0. Motoc (K) a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben în prima jumătate de joc.

D2. AEL Larisa - Kavala 2:1. Stînă (A) a început meciul pe banca de rezerve.

ISRAEL

Maccabi Petah Tikva - Hapoel Haifa 0:0. Damașcan (M) a jucat tot meciul și a încasat un cartonaș galben.

KAZAHSTAN

Turan - Kyzyl-Jar 1:0. Litveacov (K) a jucat tot meciul.

LITUANIA

Dainava - Suduva 1:2. A fost jucată doar prima repriză. În pauză a avut loc un incident, după care s-a luat decizia ca meciul să nu fie jucat. D.Mandrîcenco (D) a rămas rezervă. Solodovnicov (S) a jucat prima repriză.

Hegelmann - Panevezys 2:2. Tîmbur (P) a fost integralist.

POLONIA

Puszcza Niepolomice - Cracovia 1:2. Craciun (P) a fost eliminat în minutul 78 de joc din cauza cumului de cartonașe galbene. Revenco (P) și-a făcut apariția în teren în minutul 56.

ROMÂNIA

Universitatea Cluj - U Craiova 1:1. Rață (U Cluj).

FC Botoșani - FC Buzău 3:3. D.Railean (Buz) a lipsit din raportul de joc.

Oțelul - Dinamo București 1:1. Cojocaru (O) a rămas rezervă. Bogaciuc (O) nu evoluează din cauza unei accidentări. Neagu (D) nu a fost inclus în raportul de joc.

Unirea Slobozia - Rapid București 1:2. Rusu (U) a fost integralist.

Hermannstadt - CFR Cluj 0:0. Postolachi (C) a rămas rezervă.

RUSIA

Spartak - Krylya Sovetov 4:1. Cupa Rusiei, faza grupelor. Reabciuk (S) a fost integralist, a dat o pasă de gol în minutul 2 și a fost schimbat la pauză.

Spartak - Dinamo Moscova 2:2. Reabciuk (S) a fost integralist.

Akron - Fakel 2:0. Cupa Rusiei, faza grupelor. Moțpan (F) a jucat tot meciul.

Zenit - Fakel 3:1. Moțpan (F) a lipsit din raportul de joc.

D2. Yenisei - SKA Habarovsk 2:2. Iosipoi (S) a rămas rezervă.

TURCIA

D2. Amedspor - Boluspor 1:1. Posmac (B) a lipsit din raportul de joc din cauza unei accidentări.

ȚĂRILE DE JOS

Twente - Heerenveen 2:0. Nicolaescu (H) a jucat tot meciul.

Heerenveen - Groningen 2:1. Nicolaescu (H) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 83, iar în minutul 69 a marcat un gol.

UCRAINA

Chernomorets Odessa - Karpaty 0:1. Baboglo (K) a fost integralist.

LIGA 2 (ROMÂNIA)

1599 Șelimbăr - Voluntari 0:0. Cotogoi (Ș) și Butucel (Ș) au rămas rezerve. Armaș (V) a jucat tot meciul cu banderola de căpitan.

Reșița - Csikszereda 2:3. Dolghi (R) a fost integralist.

Slatina - Reșița 4:0. Dolghi (R) a fost integralist.

Focșani - U Craiova 1948 1:1. Jalbă (F) a fost integralist. Ciopa (F) a rămas rezervă.

Corvinul Hunedoara - 1599 Șelimbăr 1:0. Cărăruș (C) a fost integralist. Cotogoi (Ș) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 61, Butucel (Ș) a rămas rezervă.

Corvinul Hunedoara - Campulung 3:0. Cărăruș (Cor) a fost integralist.

Chindia - Ceahlaul 0:1. Danu (Ch) a fost integralist.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.