Noutăți
Arhiva noutăților
Joma-sport.md - Concursul Pronosticurilor
Lideri ai
1. бывалый
412
1. victoria Liderul 12 etape Liderul 15 etape
412
3. Slava Liderul 23 etape Liderul 33 etape
407
4. pasnik Liderul 19 etape Liderul 26 etape
405
4. viv Liderul 5 etape Liderul 8 etape
405
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

22.06.2021 FC Botoșani face 4 transferuri! Anunț de ultimă oră: „Sunt jucători extraordinari”

22.06.2021 Ce se întâmplă cu vedeta lui Dinamo » Agentul jucătorului anunță: „Nu cred că-și va primi banii! Cred că va deveni liber”

22.06.2021 Impresarul care nu l-a vrut pe preferatul lui Gigi Becali dezvăluie: „Mi s-a părut superficial! Era cam în fente”

22.06.2021 Marius Șumudică dezvăluie cum a fost convins să semneze cu CFR Cluj + Ce spune despre grupele Champions League

22.06.2021 Marius Șumudică, prudent înainte de primul tur preliminar din Ligă: „O echipă incomodă, nu va fi ușor!”

22.06.2021 Probleme cu legea pentru noul transfer la UTA! Condamnat în Olanda pentru că a întreținut relații sexuale cu o minoră

22.06.2021 Interviu cu cel mai vechi jucător din lotul lui Rapid: numește cele mai frumoase momente în „alb-vișiniu” + cum a redresat Mihai Iosif echipa

22.06.2021 Marius Șumudică continuă să creadă în Mirel Rădoi: „Îl simțeam ca pe un ghiocel d-ăla care se deschide”

22.06.2021 Realitatea dureroasă: România nu avea ce căuta la EURO

22.06.2021 FCSB, într-o situație în care nu s-a mai aflat de multă vreme: lot aproape complet, un singur post deficitar!

21.06.2021 Crăciunescu și Ilie Dumitrescu, dialog aprins în direct la TV: „Hai, mă, lasă-mă în pace!” / „Am vorbit cu Hagi!”

22.06.2021 Interes tot mai mare pentru Ionuț Radu! O echipă tare din La Liga și una din Serie A îl vor pe portarul lui Inter

22.06.2021 Ucraina a avut galerie de lux la meciul cu Austria de pe Arena Națională! Iubitele fotbaliștilor au făcut show în tribună

22.06.2021 Erling Haaland a bătut palma cu Real Madrid! Lipsește acordul cu Borussia

22.06.2021 Germania nu vrea la București » De ce s-au speriat nemții

22.06.2021 Mozart din Parken! Damsgaard exultă: „E o nebunie totală. N-am visat niciodată să fiu într-o așa echipă!”

22.06.2021 UEFA a decis: Allianz Arena nu va fi iluminat în culorile curcubeului la Germania-Ungaria!

22.06.2021 Turiști vs. fotbaliști: românii care au fost la EURO 2019 se distrează în vacanțe » Jucătorii care nu au impresionat atunci strălucesc acum la EURO 2020

22.06.2021 Interes din Serie A pentru Radu Drăgușin! Ce cluburi îl vor + ce plan are Juventus cu el

22.06.2021 Imaginile de senzație nesurprinse de camerele TV în Finlanda-Belgia: reclamă la o criptomonedă din partea unei fane care „a invadat” terenul

22.06.2021 Fotbalistul din grupa B de la EURO care l-a vrăjit pe Victor Pițurcă: „O să devină vedetă!”

22.06.2021 Argentina, victorie la limită în grupele Copa America + Remiză în derby-ul serii

Euro-2020
22.06, 22:00 Cehia - Anglia
22.06, 22:00 Croatia - Scoția
Supercupa Moldovei
26.06, 20:00 Sf.Gheorghe - Sheriff
Divizia Națională 2020/21
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff
36
32
3
1
116-7
99
2.
Petrocub
36
25
8
3
82-18
83
3.
Milsami
36
22
7
7
71-37
73
4.
Sf.Gheorghe
36
21
4
11
65-43
67
5.
Dacia Buiucani
36
13
9
14
44-45
48
6.
Dinamo-Auto
36
12
12
12
53-58
48
7.
FC Florești
36
9
5
22
37-85
32
8.
Zimbru
36
6
7
23
39-63
25
9.
Speranța N
36
5
8
23
29-87
23
10.
Codru
36
2
3
31
26-119
9
Speranța s-a retras din campionatul după 2 neprezentări.
Golgheteri
Castaneda (Sheriff)
28 (7)
V.Ambros (Petrocub)
16 (4)
A.Antoniuc (Milsami)
15 (5)
Volkov (Sf.Gheorghe)
12
M.Mihaliov (Dinamo-Auto)
12 (4)
S.Platica (Petrocub)
11 (1)
Cobeț (FC Florești)
11 (2)
Kolovos (Sheriff)
10
Puntus (Milsami)
10
Cricimar (Dacia Buiucani)
10
Ar.Patraș (Zimbru)
10 (3)
Asistenți după etapa 36
A.Antoniuc (Milsami)
21
Castaneda (Sheriff)
12
Bondarenco (Sf.Gheorghe\FC Florești)
11
Cristiano (Sheriff)
11
Mihaliov (Dinamo-Auto)
11
V.Ambros (Petrocub)
9
S.Platica (Petrocub)
9
Kolovos (Sheriff)
9
Etapa 1
05.07.2020
Zimbru - Dacia Buiucani
Marcator: Cricimar, 66 - 0:1
04.07.2020
Sf.Gheorghe - Codru
Marcatori: D.Mandrîcenco, 22 - 1:0, Stînă, 25 - 2:0, Stînă, 55 - 3:0, E.Slivca, 63 - 4:0, Ibrian, 68 - 4:1, Suvorov, 95 (pen) - 5:1
04.07.2020
Milsami - Petrocub
03.07.2020
Sheriff - Speranța N
Marcatori: Boban, 29 - 1:0, Bliznichenko, 90 - 2:0
03.07.2020
Dinamo-Auto - FC Florești
Marcatori: Nagiiev, 39 - 1:0, M.Mihaliov, 45 - 2:0, Pyrohov, 74 - 3:0, Bugaiov, 79 - 3:1
Etapa 2
09.07.2020
Dacia Buiucani - Milsami
09.07.2020
Speranța N - Zimbru
Marcatori: Ciopa, 16 - 0:1, A.Yakovlev, 58 - 1:1, Cemîrtan, 70 - 1:2, A.Bursuc, 77 - 2:2
08.07.2020
Petrocub - Dinamo-Auto
Marcatori: Racu, 14 - 1:0, M.Mihaliov, 41 (pen) - 1:1, V.Ambros, 45 (pen) - 2:1, I.Damașcan, 90 - 3:1
08.07.2020
Sf.Gheorghe - Sheriff
Marcator: Sinisterra, 73 - 0:1
07.07.2020
FC Florești - Codru
Marcator: Stefu, 67 - 1:0
Etapa 3
13.07.2020
Milsami - Speranța N
Marcatori: I.Dragan, 38 - 1:0, Nazar, 40 - 2:0, I.Dragan, 43 - 3:0
12.07.2020
Zimbru - Sf.Gheorghe
Marcatori: Neagu, 5 - 1:0, Stînă, 19 - 1:1, Volkov, 87 - 1:2, Suvorov, 91 - 1:3
12.07.2020
Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
Marcator: Solodovnicov, 68 - 1:0
11.07.2020
Sheriff - Codru
Marcatori: Castaneda, 11 - 1:0, Sinisterra, 19 - 2:0, Bliznichenko, 33 - 3:0, Mudimu, 40 - 4:0, Castaneda, 45 - 5:0, Wilson, 47 - 6:0
11.07.2020
FC Florești - Petrocub
Marcatori: S.Platica, 27 - 0:1, S.Platica, 43 - 0:2, V.Ambros, 58 - 0:3, I.Damașcan, 71 - 0:4
Etapa 4
19.07.2020
Sf.Gheorghe - Milsami
Marcatori: Volkov, 23 - 1:0, Nazar, 35 - 1:1, Suvorov, 45 (pen) - 2:1, Suvorov, 77 (pen) - 3:1
18.07.2020
Dacia Buiucani - FC Florești
Marcatori: Cotogoi, 58 - 1:0, Demian, 91 - 2:0
18.07.2020
Speranța N - Dinamo-Auto
Marcatori: A.Yakovlev, 36 (pen) - 1:0, Dijinari, 41 - 1:1, M.Mihaliov, 85 - 1:2
17.07.2020
Petrocub - Codru
Marcatori: V.Ambros, 8 (pen) - 1:0, V.Ambros, 15 - 2:0, Onica, 38 - 3:0, S.Platica, 45 - 4:0, V.Ambros, 82 - 5:0, S.Platica, 88 - 6:0, Ş.Efros, 91 - 7:0
17.07.2020
Sheriff - Zimbru
Marcatori: Castaneda, 53 - 1:0, Abang, 87 - 2:0
Etapa 5
23.07.2020
Dinamo-Auto - Sf.Gheorghe
Marcator: Iurcu, 17 - 0:1
23.07.2020
Milsami - Sheriff
Marcator: Castaneda, 43 (pen) - 0:1
22.07.2020
FC Florești - Speranța N
Marcatori: Trofan, 38 - 0:1, Maneacov, 75 - 1:1
22.07.2020
Petrocub - Dacia Buiucani
Marcatori: D.Taras, 29 - 1:0, S.Platica, 86 - 2:0
21.07.2020
Zimbru - Codru
Marcatori: Dhamo, 37 - 0:1, Cemîrtan, 47 (pen) - 1:1, Kurata, 49 (autogol) - 2:1, Burghiu, 60 - 3:1
Etapa 6
27.07.2020
Zimbru - Milsami
Marcator: Nazar, 17 - 0:1
27.07.2020
Sf.Gheorghe - FC Florești
Marcatori: Mochuliak, 27 - 1:0, Volkov, 30 - 2:0
26.07.2020
Sheriff - Dinamo-Auto
Marcatori: Wilson, 23 - 1:0, Castaneda, 44 - 2:0, Abang, 60 - 3:0, N'Diaye, 75 - 4:0, Abang, 78 - 5:0, Abang, 85 - 6:0
25.07.2020
Dacia Buiucani - Codru
Marcatori: Nemerenco, 33 - 1:0, Cotogoi, 45+2 - 2:0, Cricimar, 53 - 3:0, Demian, 87 - 4:0
25.07.2020
Speranța N - Petrocub
Marcatori: D.Taras, 31 - 0:1, Nasonov, 34 - 1:1, V.Ambros, 44 - 1:2, Bejan, 80 - 1:3, Ia.Țurcan, 90+3 - 1:4
Etapa 7
02.08.2020
Dinamo-Auto - Zimbru
Marcatori: Kondratiuk, 22 - 1:0, Yahaya, 49 - 1:1
01.08.2020
FC Florești - Sheriff
Marcator: Abang, 62 - 0:1
01.08.2020
Petrocub - Sf.Gheorghe
Marcator: V.Ambros, 36 - 1:0
31.07.2020
Dacia Buiucani - Speranța N
Marcatori: Iermachenko, 48 - 0:1, Pîslă, 52 - 0:2, C.Sandu, 87 - 0:3
31.07.2020
Milsami - Codru
Marcatori: O.Martin, 8 - 1:0, Lacusta, 70 - 1:1, Dedov, 80 - 2:1, Dedov, 90+4 - 3:1
Etapa 8
06.08.2020
Sf.Gheorghe - Dacia Buiucani
Marcatori: D.Mandrîcenco, 12 - 1:0, Volkov, 32 - 2:0, Revenco, 81 (pen) - 2:1
06.08.2020
Zimbru - FC Florești
Marcatori: Semirov, 51 - 0:1, S.Bobrov, 84 - 0:2
05.08.2020
Milsami - Dinamo-Auto
Marcator: Nazar, 69 - 1:0
05.08.2020
Sheriff - Petrocub
Marcatori: Boban, 27 - 1:0, Boban, 42 - 2:0, D.Taras, 52 - 2:1, Castaneda, 60 - 3:1, Petro, 64 - 4:1
04.08.2020
Codru - Speranța N
Marcator: Iermachenko, 23 - 0:1
Etapa 9
13.09.2020
FC Florești - Milsami
Marcatori: Vitus, 14 - 0:1, I.Dragan, 30 - 0:2, A.Antoniuc, 62 - 0:3, Iurașco, 90+1 - 0:4
12.09.2020
Dacia Buiucani - Sheriff
Marcatori: Castaneda, 1 - 0:1, Wilson, 70 - 0:2, Veloso, 90 - 0:3
12.09.2020
Petrocub - Zimbru
Marcatori: S.Platica, 56 (pen) - 1:0, Gulceac, 84 (pen) - 2:0
11.09.2020
Dinamo-Auto - Codru
Marcatori: Fedorov, 5 - 1:0, Paireli, 7 - 2:0, Paireli, 12 - 3:0, Kondratiuk, 38 - 4:0, Kondratiuk, 45 - 5:0, Fedorov, 81 - 6:0, Leuca, 90+2 - 7:0
10.09.2020
Speranța N - Sf.Gheorghe
Marcatori: Plămădeală, 30 - 0:1, Volkov, 43 - 0:2
Etapa 10
20.09.2020
Sf.Gheorghe - Codru
Marcatori: V.Cojocari, 25 - 0:1, D.Mandrîcenco, 63 - 1:1, M.Railean, 89 (autogol) - 1:2, E.Slivca, 90+1 - 2:2
19.09.2020
Dacia Buiucani - Zimbru
Marcatori: Iosipoi, 23 - 1:0, Cemîrtan, 41 - 1:1, Cricimar, 90+1 - 2:1
19.09.2020
Petrocub - Milsami
Marcatori: Guțul, 39 (autogol) - 0:1, S.Platica, 57 - 1:1, V.Jardan, 59 - 1:2
18.09.2020
FC Florești - Dinamo-Auto
Marcatori: M.Mihaliov, 10 (pen) - 0:1, Paireli, 54 - 0:2, M.Mihaliov, 81 - 0:3, M.Mihaliov, 83 - 0:4, Bulat, 90+3 - 0:5
18.09.2020
Speranța N - Sheriff
Marcatori: Castaneda, 33 - 0:1, Trofan, 77 - 1:1, Gadze, 89 - 1:2
Etapa 11
20.02.2021
Sheriff - Sf.Gheorghe
Marcatori: Kolovos, 17 - 1:0, Kolovos, 51 - 2:0, Castaneda, 60 (pen) - 3:0, A.Traore, 75 - 4:0, Solodovnicov, 81 - 4:1
24.09.2020
Codru - FC Florești
Marcatori: Maneacov, 69 - 0:1, Ciuntu, 89 - 1:1
23.09.2020
Zimbru - Speranța N
Marcatori: Pavlenko, 40 - 0:1, A.Rusu, 55 - 0:2
22.09.2020
Dinamo-Auto - Petrocub
Marcatori: Ia.Țurcan, 2 - 0:1, Paireli, 70 - 1:1
22.09.2020
Milsami - Dacia Buiucani
Marcatori: I.Dragan, 69 (pen) - 1:0, Nazar, 90+1 - 2:0
Etapa 12
28.09.2020
Petrocub - FC Florești
Marcatori: V.Ambros, 38 - 1:0, V.Ambros, 62 - 2:0, Onana, 73 - 3:0, Onica, 90+2 - 4:0
28.09.2020
Sheriff - Codru
Marcatori: Wilson, 31 - 1:0, Gadze, 32 - 2:0, Veloso, 74 (pen) - 3:0, Castaneda, 82 - 4:0, Kolovos, 84 - 5:0, Castaneda, 88 - 6:0
27.09.2020
Sf.Gheorghe - Zimbru
Marcatori: Ghecev, 23 (pen) - 1:0, Stînă, 48 - 2:0
26.09.2020
Speranța N - Milsami
Marcator: Dedov, 82 - 0:1
26.09.2020
Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
Marcatori: Cotogoi, 37 - 1:0, Căruntu, 40 - 2:0, Cricimar, 50 - 3:0, Bivol, 90 - 4:0
Etapa 13
04.10.2020
Dinamo-Auto - Speranța N
Marcatori: Pîslă, 6 - 0:1, Paireli, 26 - 1:1, Kozban, 47 (pen) - 1:2, M.Mihaliov, 58 (pen) - 2:2, Fedorov, 62 - 3:2, A.Bursuc, 78 - 3:3
03.10.2020
FC Florești - Dacia Buiucani
Marcator: Maneacov, 42 (pen) - 1:0
03.10.2020
Sheriff - Zimbru
Marcatori: Julien, 28 - 1:0, Castaneda, 50 - 2:0, Gadze, 51 - 3:0, Wilson, 87 - 4:0
02.10.2020
Codru - Petrocub
Marcatori: Ia.Țurcan, 35 - 0:1, Zaplitnîi, 44 (autogol) - 0:2, I.Jardan, 54 - 0:3, I.Jardan, 63 - 0:4, Pestriakov, 76 - 1:4
02.10.2020
Milsami - Sf.Gheorghe
Marcatori: Volkov, 38 - 0:1, A.Antoniuc, 90 - 1:1
Etapa 14
18.10.2020
Dacia Buiucani - Petrocub
17.10.2020
Sheriff - Milsami
Marcator: Gadze, 49 - 1:0
17.10.2020
Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto
Marcatori: Samiev, 15 - 0:1, Smirnov, 19 - 1:1
16.10.2020
Codru - Zimbru
Marcatori: Ar.Patraș, 77 - 0:1, Neagu, 89 - 0:2
16.10.2020
Speranța N - FC Florești
Etapa 15
21.10.2020
Codru - Dacia Buiucani
Marcator: Namolovan, 52 - 0:1
21.10.2020
Petrocub - Speranța N
Marcatori: I.Jardan, 31 - 1:0, Gulceac, 35 - 2:0
20.10.2020
FC Florești - Sf.Gheorghe
Marcatori: D.Mandrîcenco, 29 - 0:1, D.Mandrîcenco, 44 - 0:2, Cheptine, 63 - 1:2, E.Slivca, 78 (pen) - 1:3, Stînă, 88 - 1:4
20.10.2020
Dinamo-Auto - Sheriff
Marcatori: Dahlström, 53 - 0:1, Fedorov, 73 - 1:1, Bliznichenko, 89 - 1:2
20.10.2020
Milsami - Zimbru
Marcatori: Puntus, 44 - 1:0, Puntus, 50 - 2:0
Etapa 16
25.10.2020
Zimbru - Dinamo-Auto
25.10.2020
Sf.Gheorghe - Petrocub
Marcatori: I.Jardan, 8 - 0:1, Onana, 27 - 0:2, Onica, 92 - 0:3, Sidy, 94 (autogol) - 0:4
25.10.2020
Speranța N - Dacia Buiucani
24.10.2020
Codru - Milsami
Marcatori: Lacusta, 37 - 1:0, A.Antoniuc, 45+4 - 1:1, Puntus, 51 - 1:2, Nazar, 87 - 1:3, Gaye, 90+3 - 1:4
24.10.2020
Sheriff - FC Florești
Marcatori: Castaneda, 31 - 1:0, Kolovos, 54 - 2:0, Bliznichenko, 66 - 3:0, Bliznichenko, 70 - 4:0, Bliznichenko, 76 - 5:0
Etapa 17
02.11.2020
FC Florești - Zimbru
Marcator: Maneacov, 44 (pen) - 1:0
01.11.2020
Dacia Buiucani - Sf.Gheorghe
Marcatori: Volkov, 13 - 0:1, A.Aliyu, 19 - 0:2, Smirnov, 34 - 0:3, Ghecev, 61 - 0:4
01.11.2020
Petrocub - Sheriff
Marcator: Bejan, 62 - 1:0
31.10.2020
Speranța N - Codru
Marcatori: Trofan, 31 - 1:0, Trofan, 45 - 2:0, Gh.Andronic, 48 - 3:0
31.10.2020
Dinamo-Auto - Milsami
Marcatori: A.Antoniuc, 5 - 0:1, C.Bogdan, 57 (autogol) - 1:1
Etapa 18
08.11.2020
Codru - Dinamo-Auto
Marcatori: Paireli, 21 - 0:1, Pyrohov, 41 - 0:2, Paireli, 59 - 0:3, Vdovichenko, 67 - 1:3, Fedorov, 76 - 1:4
07.11.2020
Sheriff - Dacia Buiucani
06.11.2020
Milsami - FC Florești
Marcatori: A.Antoniuc, 30 (pen) - 1:0, C.Bogdan, 45+1 - 2:0, Nazar, 90+2 - 3:0
06.11.2020
Zimbru - Petrocub
Marcator: I.Jardan, 11 - 0:1
06.11.2020
Sf.Gheorghe - Speranța N
Marcator: E.Slivca, 62 - 1:0
Etapa 19
22.11.2020
Milsami - Petrocub
Marcatori: Melachio, 45 - 0:1, Onica, 58 - 0:2, Nazar, 76 - 1:2, Gulceac, 90 - 1:3
21.11.2020
Codru - Sf.Gheorghe
21.11.2020
Sheriff - Speranța N
Marcatori: Posmac, 5 - 1:0, Wilson, 80 (pen) - 2:0, Wilson, 88 - 3:0
20.11.2020
Zimbru - Dacia Buiucani
Marcatori: Pereira, 25 - 1:0, Cricimar, 29 - 1:1, Cricimar, 41 - 1:2, Cravcescu, 77 - 1:3
20.11.2020
Dinamo-Auto - FC Florești
Marcatori: Chiperi, 20 - 1:0, Bondarenco, 35 - 1:1, Litveacov, 87 - 2:1
Etapa 20
26.11.2020
Petrocub - Dinamo-Auto
Marcatori: Samiev, 75 - 0:1, I.Jardan, 77 - 1:1
26.11.2020
Dacia Buiucani - Milsami
25.11.2020
Speranța N - Zimbru
Marcatori: A.Rusu, 25 - 1:0, Ar.Patraș, 63 (pen) - 1:1, Pîslă, 69 - 2:1, Postică, 87 - 2:2
25.11.2020
Sf.Gheorghe - Sheriff
Marcatori: Castaneda, 52 - 0:1, Bliznichenko, 66 - 0:2
24.11.2020
Codru - FC Florești
Marcatori: Covcenco, 6 - 0:1, Dhamo, 42 - 1:1, Aziavin, 45+1 - 2:1
Etapa 21
20.02.2021
Milsami - Speranța N
Marcatori: A.Antoniuc, 34 (pen) - 1:0, Bolohan, 39 (pen) - 2:0, Pîslă, 44 - 3:0
29.11.2020
Zimbru - Sf.Gheorghe
Marcatori: Mochuliak, 19 - 0:1, Brînzaniuc, 36 - 1:1, Furtuna, 45 (autogol) - 1:2, Okezie, 52 - 2:2, Ojog, 86 - 2:3
29.11.2020
Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
Marcatori: A.Belousov, 65 - 1:0, Căruntu, 72 - 1:1
29.11.2020
FC Florești - Petrocub
Marcator: V.Ambros, 6 - 0:1
28.11.2020
Codru - Sheriff
Marcatori: M.Calincov, 16 - 1:0, Bliznichenko, 23 (pen) - 1:1, Lukic, 90+3 - 1:2
Etapa 22
25.02.2021
Sf.Gheorghe - Milsami
Marcatori: Puntus, 39 - 0:1, Puntus, 53 - 0:2, V.Jardan, 89 - 0:3, D.Taras, 92 - 1:3
24.02.2021
Speranța N - Dinamo-Auto
Marcatori: Litveacov, 51 - 0:1, Cemîrtan, 74 - 0:2, D.Rogac, 82 - 0:3, M.Mihaliov, 89 - 0:4
24.02.2021
Zimbru - Sheriff
Marcatori: Bizjak, 14 - 0:1, Kapic, 51 - 0:2, Kolovos, 58 - 0:3, Castaneda, 92 (pen) - 0:4
23.02.2021
Codru - Petrocub
Marcatori: V.Ambros, 8 - 0:1, A.Cojocari, 11 - 0:2, Bejan, 14 - 0:3, V.Ambros, 35 (pen) - 0:4, S.Platica, 43 - 0:5, S.Platica, 45 - 0:6, Gulceac, 59 - 0:7, Garganciuc, 73 - 1:7, V.Ambros, 82 - 1:8, M.Platica, 90+1 - 1:9
23.02.2021
Dacia Buiucani - FC Florești
Marcatori: Cricimar, 39 - 1:0, Ghinaitis, 45+1 - 1:1, Cobeț, 46 - 1:2, Revenco, 96 - 2:2
Etapa 23
01.03.2021
Milsami - Sheriff
Marcator: Castaneda, 81 - 0:1
01.03.2021
Dinamo-Auto - Sf.Gheorghe
Marcatori: Volkov, 27 - 0:1, Stînă, 56 - 0:2
28.02.2021
Zimbru - Codru
Marcatori: О.Crețul, 3 - 0:1, Ar.Patraș, 9 - 1:1, Ar.Patraș, 32 (pen) - 2:1
28.02.2021
FC Florești - Speranța N
Marcatori: Ghinaitis, 7 - 1:0, Guștiuc, 12 - 1:1, Kozban, 38 - 1:2, Cobeț, 44 - 2:2, Cobeț, 46 - 3:2, Voronchenko, 72 - 3:3, A.Rusu, 88 - 3:4, Rebenja, 90 - 4:4
27.02.2021
Petrocub - Dacia Buiucani
Marcatori: V.Ambros, 12 (pen) - 1:0, Ia.Țurcan, 34 - 2:0, Racu, 50 - 3:0, Cricimar, 53 - 3:1, Ia.Țurcan, 55 - 4:1
Etapa 24
08.03.2021
Sf.Gheorghe - FC Florești
Marcatori: Solodovnicov, 28 - 1:0, Carastoian, 52 - 2:0, Covcenco, 65 - 2:1, Coșcodan, 67 - 2:2, Ojog, 69 - 3:2
07.03.2021
Speranța N - Petrocub
Marcatori: S.Platica, 6 - 0:1, Ia.Țurcan, 62 - 0:2, Iermachenko, 66 - 1:2, Gulceac, 78 - 1:3
07.03.2021
Zimbru - Milsami
Marcatori: A.Antoniuc, 26 (pen) - 0:1, M.Antoniuc, 48 (autogol) - 1:1, I.Dragan, 72 (pen) - 1:2
06.03.2021
Sheriff - Dinamo-Auto
Marcatori: Bizjak, 16 - 1:0, Cristiano, 37 - 2:0, Kolovos, 41 - 3:0, Castaneda, 48 - 4:0, S.Thill, 58 - 5:0, Gadze, 63 - 6:0, A.Traore, 64 - 7:0
06.03.2021
Dacia Buiucani - Codru
Marcatori: Demian, 2 - 1:0, Demian, 41 - 2:0, О.Crețul, 46 - 2:1, Bivol, 50 - 3:1, Revenco, 73 - 4:1, Cotogoi, 93 - 5:1
Etapa 25
14.03.2021
Dacia Buiucani - Speranța N
Marcatori: Cricimar, 2 - 1:0, Căruntu, 58 - 2:0, Kozban, 73 - 2:1, Furtuna, 85 - 3:1, Cotogoi, 90 - 4:1
13.03.2021
Petrocub - Sf.Gheorghe
Marcatori: M.Platica, 31 - 1:0, Ia.Țurcan, 69 - 2:0
13.03.2021
Sheriff - FC Florești
Marcatori: A.Traore, 32 - 1:0, S.Thill, 45 - 2:0, Dago, 48 - 3:0, Castaneda, 74 (pen) - 4:0, A.Traore, 83 - 5:0, Banda, 88 - 6:0
12.03.2021
Milsami - Codru
Marcatori: M.Manole, 7 - 0:1, Dedov, 15 - 1:1, M.Manole, 16 - 1:2, I.Lambarschi, 17 - 2:2, Dedov, 25 - 3:2, I.Dragan, 31 - 4:2, Dedov, 75 - 5:2, A.Antoniuc, 85 - 6:2, A.Antoniuc, 88 - 7:2
12.03.2021
Dinamo-Auto - Zimbru
Marcatori: Samiev, 3 - 1:0, Samiev, 57 - 2:0, Samiev, 72 - 3:0
Etapa 26
27.04.2021
Zimbru - FC Florești
Marcatori: Yahaya, 10 - 1:0, Ciopa, 53 - 2:0, Dani, 86 - 3:0
26.04.2021
Codru - Speranța N
Marcatori: M.Manole, 32 - 1:0, Iermachenko, 66 - 1:1, Trofan, 76 - 1:2
19.03.2021
Sf.Gheorghe - Dacia Buiucani
Marcatori: Volkov, 57 - 1:0, Svinarenco, 61 - 2:0
19.03.2021
Sheriff - Petrocub
19.03.2021
Milsami - Dinamo-Auto
Marcatori: Zasavițchi, 5 - 1:0, A.Antoniuc, 7 - 2:0, Samiev, 8 - 2:1, M.Mihaliov, 56 - 2:2
Etapa 27
12.04.2021
FC Florești - Milsami
Marcatori: Bondarenco, 1 - 1:0, V.Jardan, 7 - 1:1, Puntus, 32 - 1:2, Dedov, 33 - 1:3, M.Antoniuc, 61 - 1:4, M.Antoniuc, 89 - 1:5, S.Bobrov, 90 - 2:5
12.04.2021
Petrocub - Zimbru
Marcatori: M.Platica, 62 - 1:0, I.Jardan, 76 - 2:0, Potîrniche, 90+3 - 3:0
11.04.2021
Dinamo-Auto - Codru
Marcator: Pușcaș, 78 - 1:0
11.04.2021
Dacia Buiucani - Sheriff
Marcatori: Bîtlan, 39 (autogol) - 0:1, Castaneda, 59 - 0:2, Dago, 76 - 0:3, A.Traore, 78 - 0:4
11.04.2021
Speranța N - Sf.Gheorghe
Marcatori: Suvorov, 28 - 0:1, Stînă, 60 - 0:2, A.Aliyu, 72 - 0:3
Etapa 28
16.04.2021
Speranța N - Sheriff
Marcatori: Bizjak, 13 - 0:1, Castaneda, 17 (pen) - 0:2, Kolovos, 29 - 0:3, A.Traore, 33 - 0:4, Dulanto, 45 - 0:5, Dago, 55 - 0:6, Bizjak, 60 - 0:7, Bizjak, 65 - 0:8, Dago, 80 - 0:9, Banda, 87 - 0:10
16.04.2021
Dacia Buiucani - Zimbru
Marcatori: Bivol, 69 - 1:0, Neagu, 90 - 1:1
16.04.2021
Petrocub - Milsami
Marcatori: A.Antoniuc, 72 - 0:1, M.Platica, 76 - 1:1
15.04.2021
Codru - Sf.Gheorghe
Marcatori: Fondikou, 10 - 1:0, Suvorov, 67 - 1:1, Ojog, 86 - 1:2
15.04.2021
FC Florești - Dinamo-Auto
Marcatori: Rebenja, 30 - 1:0, M.Mihaliov, 42 (pen) - 1:1, Cobeț, 53 - 2:1, Ghinaitis, 67 - 3:1, Cobeț, 90+1 - 4:1
Etapa 29
24.04.2021
Milsami - Dacia Buiucani
Marcatori: A.Antoniuc, 24 (pen) - 1:0, A.Antoniuc, 34 (pen) - 2:0, M.Antoniuc, 59 - 3:0
24.04.2021
Sheriff - Sf.Gheorghe
Marcatori: A.Traore, 20 - 1:0, Kapic, 90 - 2:0
23.04.2021
FC Florești - Codru
Marcatori: Cobeț, 23 - 1:0, Cobeț, 34 - 2:0, Mytsyk, 80 - 2:1
23.04.2021
Dinamo-Auto - Petrocub
23.04.2021
Zimbru - Speranța N
Marcatori: Dani, 38 - 1:0, Yahaya, 45 - 2:0, Yahaya, 58 - 3:0, Ar.Patraș, 65 - 4:0, Stefu, 77 - 5:0, Okezie, 84 - 6:0
Etapa 30
30.04.2021
Sf.Gheorghe - Zimbru
Marcatori: Plămădeală, 10 - 1:0, Dani, 23 - 1:1, T.Lungu, 35 - 2:1, Ghecev, 36 - 3:1, Stefu, 62 - 3:2, Solodovnicov, 79 - 4:2, Ar.Patraș, 90 - 4:3
30.04.2021
Speranța N - Milsami
Marcatori: Puntus, 44 - 0:1, Puntus, 55 - 0:2, Vitus, 65 - 0:3, V.Jardan, 87 - 0:4
30.04.2021
Petrocub - FC Florești
Marcatori: Ia.Țurcan, 57 - 1:0, Ia.Țurcan, 62 - 2:0, S.Platica, 84 - 3:0, Onica, 86 - 4:0
29.04.2021
Codru - Sheriff
Marcatori: Banda, 19 - 0:1, Banda, 24 - 0:2, Banda, 43 - 0:3, Dago, 53 - 0:4, Castaneda, 59 - 0:5, Kolovos, 77 - 0:6
29.04.2021
Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
Marcatori: Demian, 34 - 1:0, Namolovan, 67 - 2:0, Samiev, 90+1 - 2:1
Etapa 31
08.05.2021
Zimbru - Sheriff
Marcator: Kapic, 68 - 0:1
08.05.2021
Milsami - Sf.Gheorghe
Marcatori: Ghecev, 45 - 0:1, V.Jardan, 62 - 1:1, C.Bogdan, 90 - 2:1
07.05.2021
Dinamo-Auto - Speranța N
07.05.2021
FC Florești - Dacia Buiucani
Marcatori: Rebenja, 39 - 1:0, Cobeț, 82 - 2:0
07.05.2021
Petrocub - Codru
Marcator: A.Cojocari, 54 (pen) - 1:0
Etapa 32
12.05.2021
Codru - Zimbru
Marcatori: Burghiu, 23 - 0:1, Ar.Patraș, 26 - 0:2, Ar.Patraș, 48 (pen) - 0:3, D.Muntean, 85 - 0:4, Pestriakov, 86 - 1:4, Dani, 88 - 1:5
12.05.2021
Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto
Marcatori: Stînă, 44 (pen) - 1:0, Solodovnicov, 61 - 2:0, M.Mihaliov, 66 - 2:1, Ghecev, 90 (pen) - 3:1
12.05.2021
Sheriff - Milsami
Marcatori: Kolovos, 6 - 1:0, Castaneda, 18 - 2:0, Bizjak, 20 - 3:0, A.Traore, 41 - 4:0, Castaneda, 67 - 5:0, V.Jardan, 80 (autogol) - 6:0
11.05.2021
Dacia Buiucani - Petrocub
Marcatori: V.Ambros, 3 - 0:1, V.Ambros, 71 - 0:2, Căruntu, 90 - 1:2
11.05.2021
Speranța N - FC Florești
Marcatori: A.Yakovlev, 20 - 1:0, Bondarenco, 72 - 1:1, Cobeț, 77 - 1:2, Cobeț, 79 (pen) - 1:3
Etapa 33
16.05.2021
FC Florești - Sf.Gheorghe
Marcatori: Volkov, 21 - 0:1, Ghecev, 45 - 0:2, Volkov, 53 - 0:3, Volkov, 61 - 0:4
16.05.2021
Petrocub - Speranța N
15.05.2021
Dinamo-Auto - Sheriff
Marcatori: Dulanto, 23 - 0:1, Castaneda, 28 (pen) - 0:2, A.Traore, 49 - 0:3, Castaneda, 51 (pen) - 0:4, S.Thill, 72 - 0:5, S.Thill, 80 - 0:6, Castaneda, 90 - 0:7
15.05.2021
Milsami - Zimbru
Marcatori: Puntus, 17 - 1:0, A.Antoniuc, 20 - 2:0, Ar.Patraș, 22 - 2:1
15.05.2021
Codru - Dacia Buiucani
Marcatori: Cricimar, 11 - 0:1, Căruntu, 50 - 0:2, Cotogoi, 56 - 0:3, Nemerenco, 85 - 0:4
Etapa 34
19.05.2021
FC Florești - Sheriff
Marcatori: Kolovos, 73 - 0:1, Castaneda, 75 - 0:2, Castaneda, 89 - 0:3
19.05.2021
Sf.Gheorghe - Petrocub
Marcatori: M.Platica, 56 - 0:1, Gulceac, 68 - 0:2, Gulceac, 72 - 0:3
19.05.2021
Speranța N - Dacia Buiucani
18.05.2021
Zimbru - Dinamo-Auto
Marcatori: Litveacov, 24 - 0:1, Ciopa, 54 - 1:1
18.05.2021
Codru - Milsami
Marcatori: I.Dragan, 33 - 0:1, Pîslă, 34 - 0:2, C.Bogdan, 49 - 0:3, Malțev, 51 - 1:3, Pîslă, 61 - 1:4, Pestriakov, 68 - 2:4
Etapa 35
23.05.2021
Dacia Buiucani - Sf.Gheorghe
Marcator: Demian, 55 - 1:0
23.05.2021
FC Florești - Zimbru
Marcatori: Zeleniuc, 23 - 1:0, Semirov, 50 - 2:0, Cobeț, 65 (pen) - 3:0, Ar.Patraș, 77 - 3:1
22.05.2021
Dinamo-Auto - Milsami
Marcatori: D.Rogac, 30 - 1:0, D.Rogac, 40 - 2:0
22.05.2021
Petrocub - Sheriff
Marcator: Bizjak, 74 - 0:1
22.05.2021
Speranța N - Codru
Etapa 36
26.05.2021
Codru - Dinamo-Auto
Marcatori: M.Mihaliov, 9 - 0:1, Litveacov, 84 - 0:2
26.05.2021
Milsami - FC Florești
Marcatori: Puntus, 19 - 1:0, Vitus, 33 - 2:0, A.Antoniuc, 45 - 3:0, Covcenco, 50 - 3:1, Semirov, 73 (pen) - 3:2
26.05.2021
Zimbru - Petrocub
26.05.2021
Sheriff - Dacia Buiucani
Marcatori: Bizjak, 57 - 1:0, Cristiano, 63 (autogol) - 1:1
26.05.2021
Sf.Gheorghe - Speranța N
DIVIZIA NAȚIONALĂ 2020/21
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff
36
32
3
1
116-7
99
2.
Petrocub
36
25
8
3
82-18
83
3.
Milsami
36
22
7
7
71-37
73
4.
Sf.Gheorghe
36
21
4
11
65-43
67
5.
Dacia Buiucani
36
13
9
14
44-45
48
6.
Dinamo-Auto
36
12
12
12
53-58
48
7.
FC Florești
36
9
5
22
37-85
32
8.
Zimbru
36
6
7
23
39-63
25
9.
Speranța N
36
5
8
23
29-87
23
10.
Codru
36
2
3
31
26-119
9
Speranța s-a retras din campionatul după 2 neprezentări.
Golgheteri
Castaneda (Sheriff)
28 (7)
V.Ambros (Petrocub)
16 (4)
A.Antoniuc (Milsami)
15 (5)
Volkov (Sf.Gheorghe)
12
M.Mihaliov (Dinamo-Auto)
12 (4)
S.Platica (Petrocub)
11 (1)
Cobeț (FC Florești)
11 (2)
Kolovos (Sheriff)
10
Puntus (Milsami)
10
Cricimar (Dacia Buiucani)
10
Ar.Patraș (Zimbru)
10 (3)
Asistenți după etapa 36
A.Antoniuc (Milsami)
21
Castaneda (Sheriff)
12
Bondarenco (Sf.Gheorghe\FC Florești)
11
Cristiano (Sheriff)
11
Mihaliov (Dinamo-Auto)
11
V.Ambros (Petrocub)
9
S.Platica (Petrocub)
9
Kolovos (Sheriff)
9