Artur Patraș a marcat cel mai frumos gol al lunii februarie în Divizia Națională (video)Artur Patraș a marcat cel mai frumos gol al lunii februarie în Divizia Națională (video)
Noutăți
Arhiva noutăților
Joma-sport.md - Concursul Pronosticurilor
Lideri ai
1. viv Liderul 5 etape Liderul 8 etape
287
2. Copywriter
279
3. Slava Liderul 23 etape
277
4. uidjir Liderul 2 etape Liderul 18 etape Liderul 21 etape
273
5. бывалый
271
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

05.03.2021 Campioana și-a ajustat politica în relația cu arbitrii » CFR l-a cumințit pe Edi Iordănescu!

05.03.2021 Mirel Rădoi a stabilit lista preliminară a stranierilor convocați pentru meciurile cu Macedonia de Nord, Germania și Armenia

05.03.2021 Kehinde Fatai, Takayuki Seto și medicii clinicii refuză să vorbească în fața comisiei Agenției Naționale Anti-Doping

05.03.2021 Când vor reveni spectatorii pe stadioanele din România? Anunțul MTS: „Dacă avem totul foarte bine organizat, nu vor fi probleme”

05.03.2021 Șumudică, antrenor-investitor la o echipă din România?! » „Inima îmi spune să merg acolo. Aş putea să mă implic şi financiar”

05.03.2021 Candidat surpriză la alegerile FRF! Omul care s-a contrat cu Burleanu anunță: „Nu mai are susținerea de acum trei ani! Fotbalul merge tot mai în jos”

05.03.2021 Iordănescu e peste Petrescu la toate capitolele! Cum a schimbat Edi fața lui CFR Cluj

05.03.2021 A aflat de la televizor că nu va mai juca la FCSB: „Eram conștient de asta, după spusele patronului”

05.03.2021 VIDEO Viitorul pune presiune pe Burleanu și Iorgulescu: „Trebuie să ajungă la un acord”

05.03.2021 Marius Șumudică, chemat la Dinamo! Antrenorul confirmă: „Am o grămadă de mesaje, dar asta voi face”

05.03.2021 Acuzaţii incredibile în fotbalul românesc! Un jucător s-a luat de propriul antrenor: „A făcut echipa strâmb, ca să pierdem!”

05.03.2021 Unicat Athletic Bilbao » Moment inedit în istoria fotbalului

05.03.2021 EXCLUSIV Delegare fabuloasă: un român va fi la șocul Manchester United - AC Milan, din Europa League!

05.03.2021 „Leo Messi e asaltat de oferte” » Ce promisiune face Laporta înainte de alegerile de la Barcelona

05.03.2021 Barcelona pregătește transferul care să-l facă pe Messi să rămână! Pe cine vrea să transfere unul dintre candidații la președinție

05.03.2021 Blocat în trafic trei ore, Ibrahimovic a mers cu motocicleta la Sanremo! Duet cu Mihajlovic pe scenă

05.03.2021 Man, criticat în presa din Italia: „Ușor ca un fum! Mai puține «floricele», mai multe șuturi” » Ce scriu italienii de Mihăilă după Parma - Inter

05.03.2021 Man și Mihăilă, evoluții apreciate în Parma - Inter! Ce note au primit + la ce capitole a fost mai bun Man

05.03.2021 FOTO Liverpool nu se regăsește în Premier League! Bornă rușinoasă atinsă pentru prima dată în istorie după înfrângerea cu Chelsea

04.03.2021 Marius Șumudică: „Cei de la Rize m-au implorat să rămân, s-au rugat de mine!” » Cum s-a încheiat totul: „Soția mi-a făcut o surpriză”

04.03.2021 A lucrat cu Șumudică în Turcia și dezvăluie problema antrenorului: „Mă duceam în camera lui și îi spuneam «Domnule, liniștește-te»”

04.03.2021 La cine a țipat Mircea Lucescu înaintea penalty-urilor care l-au dus în semifinalele Cupei: „Pleacă de aici!”

Divizia Națională, etapa 24
06.03, 12:30 Dacia Buiucani - Codru
06.03, 14:30 Sheriff - Dinamo-Auto
07.03, 12:30 Speranța - Petrocub
07.03, 14:30 Zimbru - Milsami
08.03, 12:30 Sf.Gheorghe - FC Florești
Divizia Națională 2020/21
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff
23
21
1
1
62-6
64
2.
Petrocub
23
17
4
2
60-14
55
3.
Milsami
23
13
5
5
36-15
44
4.
Sf.Gheorghe
23
13
4
6
40-26
43
5.
Dinamo-Auto
23
8
8
7
39-32
32
6.
Dacia Buiucani
23
7
7
9
22-27
28
7.
Speranța N
23
4
7
12
24-41
19
8.
FC Florești
23
4
5
14
17-50
17
9.
Zimbru
23
3
4
16
17-42
13
10.
Codru
23
1
3
19
14-78
6
Golgheteri
Castaneda (Sheriff)
16 (3)
V.Ambros (Petrocub)
14 (4)
S.Platica (Petrocub)
9 (1)
Nazar (Milsami)
8
Volkov (Sf.Gheorghe)
8
Cricimar (Dacia Buiucani)
8
Bliznichenko (Sheriff)
8 (1)
M.Mihaliov (Dinamo-Auto)
8 (3)
Paireli (Dinamo-Auto)
7
Wilson (Sheriff)
7 (1)
I.Jardan (Petrocub)
6
Stînă (Sf.Gheorghe)
6
A.Antoniuc (Milsami)
6 (2)
Asistenți după etapa 23
A.Antoniuc (Milsami)
9
Mihaliov (Dinamo-Auto)
9
Cristiano (Sheriff)
7
S.Platica (Petrocub)
7
Ia.Țurcan (Petrocub)
6
Castaneda (Sheriff)
6
Bondarenco (Sf.Gheorghe\Florești)
5
V.Ambros (Petrocub)
5
Gulceac (Petrocub)
5
Gadze (Sheriff)
5
Stînă (Sf.Gheorghe)
5
Pyrohov (Dinamo-Auto)
5
Etapa 1
05.07.2020
Zimbru - Dacia Buiucani
Marcator: Cricimar, 66 - 0:1
04.07.2020
Sf.Gheorghe - Codru
Marcatori: D.Mandrîcenco, 22 - 1:0, Stînă, 25 - 2:0, Stînă, 55 - 3:0, E.Slivca, 63 - 4:0, Ibrian, 68 - 4:1, Suvorov, 95 (pen) - 5:1
04.07.2020
Milsami - Petrocub
03.07.2020
Sheriff - Speranța N
Marcatori: Boban, 29 - 1:0, Bliznichenko, 90 - 2:0
03.07.2020
Dinamo-Auto - FC Florești
Marcatori: Nagiiev, 39 - 1:0, M.Mihaliov, 45 - 2:0, Pyrohov, 74 - 3:0, Bugaiov, 79 - 3:1
Etapa 2
09.07.2020
Dacia Buiucani - Milsami
09.07.2020
Speranța N - Zimbru
Marcatori: Ciopa, 16 - 0:1, A.Yakovlev, 58 - 1:1, Cemîrtan, 70 - 1:2, A.Bursuc, 77 - 2:2
08.07.2020
Petrocub - Dinamo-Auto
Marcatori: Racu, 14 - 1:0, M.Mihaliov, 41 (pen) - 1:1, V.Ambros, 45 (pen) - 2:1, I.Damașcan, 90 - 3:1
08.07.2020
Sf.Gheorghe - Sheriff
Marcator: Sinisterra, 73 - 0:1
07.07.2020
FC Florești - Codru
Marcator: Stefu, 67 - 1:0
Etapa 3
13.07.2020
Milsami - Speranța N
Marcatori: I.Dragan, 38 - 1:0, Nazar, 40 - 2:0, I.Dragan, 43 - 3:0
12.07.2020
Zimbru - Sf.Gheorghe
Marcatori: Neagu, 5 - 1:0, Stînă, 19 - 1:1, Volkov, 87 - 1:2, Suvorov, 91 - 1:3
12.07.2020
Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
Marcator: Solodovnicov, 68 - 1:0
11.07.2020
Sheriff - Codru
Marcatori: Castaneda, 11 - 1:0, Sinisterra, 19 - 2:0, Bliznichenko, 33 - 3:0, Mudimu, 40 - 4:0, Castaneda, 45 - 5:0, Wilson, 47 - 6:0
11.07.2020
FC Florești - Petrocub
Marcatori: S.Platica, 27 - 0:1, S.Platica, 43 - 0:2, V.Ambros, 58 - 0:3, I.Damașcan, 71 - 0:4
Etapa 4
19.07.2020
Sf.Gheorghe - Milsami
Marcatori: Volkov, 23 - 1:0, Nazar, 35 - 1:1, Suvorov, 45 (pen) - 2:1, Suvorov, 77 (pen) - 3:1
18.07.2020
Dacia Buiucani - FC Florești
Marcatori: Cotogoi, 58 - 1:0, Demian, 91 - 2:0
18.07.2020
Speranța N - Dinamo-Auto
Marcatori: A.Yakovlev, 36 (pen) - 1:0, Dijinari, 41 - 1:1, M.Mihaliov, 85 - 1:2
17.07.2020
Petrocub - Codru
Marcatori: V.Ambros, 8 (pen) - 1:0, V.Ambros, 15 - 2:0, Onica, 38 - 3:0, S.Platica, 45 - 4:0, V.Ambros, 82 - 5:0, S.Platica, 88 - 6:0, Ş.Efros, 91 - 7:0
17.07.2020
Sheriff - Zimbru
Marcatori: Castaneda, 53 - 1:0, Abang, 87 - 2:0
Etapa 5
23.07.2020
Dinamo-Auto - Sf.Gheorghe
Marcator: Iurcu, 17 - 0:1
23.07.2020
Milsami - Sheriff
Marcator: Castaneda, 43 (pen) - 0:1
22.07.2020
FC Florești - Speranța N
Marcatori: Trofan, 38 - 0:1, Maneacov, 75 - 1:1
22.07.2020
Petrocub - Dacia Buiucani
Marcatori: D.Taras, 29 - 1:0, S.Platica, 86 - 2:0
21.07.2020
Zimbru - Codru
Marcatori: Dhamo, 37 - 0:1, Cemîrtan, 47 (pen) - 1:1, Kurata, 49 (autogol) - 2:1, Burghiu, 60 - 3:1
Etapa 6
27.07.2020
Zimbru - Milsami
Marcator: Nazar, 17 - 0:1
27.07.2020
Sf.Gheorghe - FC Florești
Marcatori: Mochuliak, 27 - 1:0, Volkov, 30 - 2:0
26.07.2020
Sheriff - Dinamo-Auto
Marcatori: Wilson, 23 - 1:0, Castaneda, 44 - 2:0, Abang, 60 - 3:0, N'Diaye, 75 - 4:0, Abang, 78 - 5:0, Abang, 85 - 6:0
25.07.2020
Dacia Buiucani - Codru
Marcatori: Nemerenco, 33 - 1:0, Cotogoi, 45+2 - 2:0, Cricimar, 53 - 3:0, Demian, 87 - 4:0
25.07.2020
Speranța N - Petrocub
Marcatori: D.Taras, 31 - 0:1, Nasonov, 34 - 1:1, V.Ambros, 44 - 1:2, Bejan, 80 - 1:3, Ia.Țurcan, 90+3 - 1:4
Etapa 7
02.08.2020
Dinamo-Auto - Zimbru
Marcatori: Kondratiuk, 22 - 1:0, Yahaya, 49 - 1:1
01.08.2020
FC Florești - Sheriff
Marcator: Abang, 62 - 0:1
01.08.2020
Petrocub - Sf.Gheorghe
Marcator: V.Ambros, 36 - 1:0
31.07.2020
Dacia Buiucani - Speranța N
Marcatori: Iermachenko, 48 - 0:1, Pîslă, 52 - 0:2, C.Sandu, 87 - 0:3
31.07.2020
Milsami - Codru
Marcatori: O.Martin, 8 - 1:0, Lacusta, 70 - 1:1, Dedov, 80 - 2:1, Dedov, 90+4 - 3:1
Etapa 8
06.08.2020
Sf.Gheorghe - Dacia Buiucani
Marcatori: D.Mandrîcenco, 12 - 1:0, Volkov, 32 - 2:0, Revenco, 81 (pen) - 2:1
06.08.2020
Zimbru - FC Florești
Marcatori: Semirov, 51 - 0:1, S.Bobrov, 84 - 0:2
05.08.2020
Milsami - Dinamo-Auto
Marcator: Nazar, 69 - 1:0
05.08.2020
Sheriff - Petrocub
Marcatori: Boban, 27 - 1:0, Boban, 42 - 2:0, D.Taras, 52 - 2:1, Castaneda, 60 - 3:1, Petro, 64 - 4:1
04.08.2020
Codru - Speranța N
Marcator: Iermachenko, 23 - 0:1
Etapa 9
13.09.2020
FC Florești - Milsami
Marcatori: Vitus, 14 - 0:1, I.Dragan, 30 - 0:2, A.Antoniuc, 62 - 0:3, Iurașco, 90+1 - 0:4
12.09.2020
Dacia Buiucani - Sheriff
Marcatori: Castaneda, 1 - 0:1, Wilson, 70 - 0:2, Veloso, 90 - 0:3
12.09.2020
Petrocub - Zimbru
Marcatori: S.Platica, 56 (pen) - 1:0, Gulceac, 84 (pen) - 2:0
11.09.2020
Dinamo-Auto - Codru
Marcatori: Fedorov, 5 - 1:0, Paireli, 7 - 2:0, Paireli, 12 - 3:0, Kondratiuk, 38 - 4:0, Kondratiuk, 45 - 5:0, Fedorov, 81 - 6:0, Leuca, 90+2 - 7:0
10.09.2020
Speranța N - Sf.Gheorghe
Marcatori: Plămădeală, 30 - 0:1, Volkov, 43 - 0:2
Etapa 10
20.09.2020
Sf.Gheorghe - Codru
Marcatori: V.Cojocari, 25 - 0:1, D.Mandrîcenco, 63 - 1:1, M.Railean, 89 (autogol) - 1:2, E.Slivca, 90+1 - 2:2
19.09.2020
Dacia Buiucani - Zimbru
Marcatori: Iosipoi, 23 - 1:0, Cemîrtan, 41 - 1:1, Cricimar, 90+1 - 2:1
19.09.2020
Petrocub - Milsami
Marcatori: Guțul, 39 (autogol) - 0:1, S.Platica, 57 - 1:1, V.Jardan, 59 - 1:2
18.09.2020
FC Florești - Dinamo-Auto
Marcatori: M.Mihaliov, 10 (pen) - 0:1, Paireli, 54 - 0:2, M.Mihaliov, 81 - 0:3, M.Mihaliov, 83 - 0:4, Bulat, 90+3 - 0:5
18.09.2020
Speranța N - Sheriff
Marcatori: Castaneda, 33 - 0:1, Trofan, 77 - 1:1, Gadze, 89 - 1:2
Etapa 11
20.02.2021
Sheriff - Sf.Gheorghe
Marcatori: Kolovos, 17 - 1:0, Kolovos, 51 - 2:0, Castaneda, 60 (pen) - 3:0, A.Traore, 75 - 4:0, Solodovnicov, 81 - 4:1
24.09.2020
Codru - FC Florești
Marcatori: Maneacov, 69 - 0:1, Ciuntu, 89 - 1:1
23.09.2020
Zimbru - Speranța N
Marcatori: Pavlenko, 40 - 0:1, A.Rusu, 55 - 0:2
22.09.2020
Dinamo-Auto - Petrocub
Marcatori: Ia.Țurcan, 2 - 0:1, Paireli, 70 - 1:1
22.09.2020
Milsami - Dacia Buiucani
Marcatori: I.Dragan, 69 (pen) - 1:0, Nazar, 90+1 - 2:0
Etapa 12
28.09.2020
Petrocub - FC Florești
Marcatori: V.Ambros, 38 - 1:0, V.Ambros, 62 - 2:0, Onana, 73 - 3:0, Onica, 90+2 - 4:0
28.09.2020
Sheriff - Codru
Marcatori: Wilson, 31 - 1:0, Gadze, 32 - 2:0, Veloso, 74 (pen) - 3:0, Castaneda, 82 - 4:0, Kolovos, 84 - 5:0, Castaneda, 88 - 6:0
27.09.2020
Sf.Gheorghe - Zimbru
Marcatori: Ghecev, 23 (pen) - 1:0, Stînă, 48 - 2:0
26.09.2020
Speranța N - Milsami
Marcator: Dedov, 82 - 0:1
26.09.2020
Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
Marcatori: Cotogoi, 37 - 1:0, Căruntu, 40 - 2:0, Cricimar, 50 - 3:0, Bivol, 90 - 4:0
Etapa 13
04.10.2020
Dinamo-Auto - Speranța N
Marcatori: Pîslă, 6 - 0:1, Paireli, 26 - 1:1, Kozban, 47 (pen) - 1:2, M.Mihaliov, 58 (pen) - 2:2, Fedorov, 62 - 3:2, A.Bursuc, 78 - 3:3
03.10.2020
FC Florești - Dacia Buiucani
Marcator: Maneacov, 42 (pen) - 1:0
03.10.2020
Sheriff - Zimbru
Marcatori: Julien, 28 - 1:0, Castaneda, 50 - 2:0, Gadze, 51 - 3:0, Wilson, 87 - 4:0
02.10.2020
Codru - Petrocub
Marcatori: Ia.Țurcan, 35 - 0:1, Zaplitnîi, 44 (autogol) - 0:2, I.Jardan, 54 - 0:3, I.Jardan, 63 - 0:4, Pestriakov, 76 - 1:4
02.10.2020
Milsami - Sf.Gheorghe
Marcatori: Volkov, 38 - 0:1, A.Antoniuc, 90 - 1:1
Etapa 14
18.10.2020
Dacia Buiucani - Petrocub
17.10.2020
Sheriff - Milsami
Marcator: Gadze, 49 - 1:0
17.10.2020
Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto
Marcatori: Samiev, 15 - 0:1, Smirnov, 19 - 1:1
16.10.2020
Codru - Zimbru
Marcatori: Ar.Patraș, 77 - 0:1, Neagu, 89 - 0:2
16.10.2020
Speranța N - FC Florești
Etapa 15
21.10.2020
Codru - Dacia Buiucani
Marcator: Namolovan, 52 - 0:1
21.10.2020
Petrocub - Speranța N
Marcatori: I.Jardan, 31 - 1:0, Gulceac, 35 - 2:0
20.10.2020
FC Florești - Sf.Gheorghe
Marcatori: D.Mandrîcenco, 29 - 0:1, D.Mandrîcenco, 44 - 0:2, Cheptine, 63 - 1:2, E.Slivca, 78 (pen) - 1:3, Stînă, 88 - 1:4
20.10.2020
Dinamo-Auto - Sheriff
Marcatori: Dahlström, 53 - 0:1, Fedorov, 73 - 1:1, Bliznichenko, 89 - 1:2
20.10.2020
Milsami - Zimbru
Marcatori: Puntus, 44 - 1:0, Puntus, 50 - 2:0
Etapa 16
25.10.2020
Zimbru - Dinamo-Auto
25.10.2020
Sf.Gheorghe - Petrocub
Marcatori: I.Jardan, 8 - 0:1, Onana, 27 - 0:2, Onica, 92 - 0:3, Sidy, 94 (autogol) - 0:4
25.10.2020
Speranța N - Dacia Buiucani
24.10.2020
Codru - Milsami
Marcatori: Lacusta, 37 - 1:0, A.Antoniuc, 45+4 - 1:1, Puntus, 51 - 1:2, Nazar, 87 - 1:3, Gaye, 90+3 - 1:4
24.10.2020
Sheriff - FC Florești
Marcatori: Castaneda, 31 - 1:0, Kolovos, 54 - 2:0, Bliznichenko, 66 - 3:0, Bliznichenko, 70 - 4:0, Bliznichenko, 76 - 5:0
Etapa 17
02.11.2020
FC Florești - Zimbru
Marcator: Maneacov, 44 (pen) - 1:0
01.11.2020
Dacia Buiucani - Sf.Gheorghe
Marcatori: Volkov, 13 - 0:1, A.Aliyu, 19 - 0:2, Smirnov, 34 - 0:3, Ghecev, 61 - 0:4
01.11.2020
Petrocub - Sheriff
Marcator: Bejan, 62 - 1:0
31.10.2020
Speranța N - Codru
Marcatori: Trofan, 31 - 1:0, Trofan, 45 - 2:0, Gh.Andronic, 48 - 3:0
31.10.2020
Dinamo-Auto - Milsami
Marcatori: A.Antoniuc, 5 - 0:1, C.Bogdan, 57 (autogol) - 1:1
Etapa 18
08.11.2020
Codru - Dinamo-Auto
Marcatori: Paireli, 21 - 0:1, Pyrohov, 41 - 0:2, Paireli, 59 - 0:3, Vdovichenko, 67 - 1:3, Fedorov, 76 - 1:4
07.11.2020
Sheriff - Dacia Buiucani
06.11.2020
Milsami - FC Florești
Marcatori: A.Antoniuc, 30 (pen) - 1:0, C.Bogdan, 45+1 - 2:0, Nazar, 90+2 - 3:0
06.11.2020
Zimbru - Petrocub
Marcator: I.Jardan, 11 - 0:1
06.11.2020
Sf.Gheorghe - Speranța N
Marcator: E.Slivca, 62 - 1:0
Etapa 19
22.11.2020
Milsami - Petrocub
Marcatori: Melachio, 45 - 0:1, Onica, 58 - 0:2, Nazar, 76 - 1:2, Gulceac, 90 - 1:3
21.11.2020
Codru - Sf.Gheorghe
21.11.2020
Sheriff - Speranța N
Marcatori: Posmac, 5 - 1:0, Wilson, 80 (pen) - 2:0, Wilson, 88 - 3:0
20.11.2020
Zimbru - Dacia Buiucani
Marcatori: Pereira, 25 - 1:0, Cricimar, 29 - 1:1, Cricimar, 41 - 1:2, Cravcescu, 77 - 1:3
20.11.2020
Dinamo-Auto - FC Florești
Marcatori: Chiperi, 20 - 1:0, Bondarenco, 35 - 1:1, Litveacov, 87 - 2:1
Etapa 20
26.11.2020
Petrocub - Dinamo-Auto
Marcatori: Samiev, 75 - 0:1, I.Jardan, 77 - 1:1
26.11.2020
Dacia Buiucani - Milsami
25.11.2020
Speranța N - Zimbru
Marcatori: A.Rusu, 25 - 1:0, Ar.Patraș, 63 (pen) - 1:1, Pîslă, 69 - 2:1, Postică, 87 - 2:2
25.11.2020
Sf.Gheorghe - Sheriff
Marcatori: Castaneda, 52 - 0:1, Bliznichenko, 66 - 0:2
24.11.2020
Codru - FC Florești
Marcatori: Covcenco, 6 - 0:1, Dhamo, 42 - 1:1, Aziavin, 45+1 - 2:1
Etapa 21
20.02.2021
Milsami - Speranța N
Marcatori: A.Antoniuc, 34 (pen) - 1:0, Bolohan, 39 (pen) - 2:0, Pîslă, 44 - 3:0
29.11.2020
Zimbru - Sf.Gheorghe
Marcatori: Mochuliak, 19 - 0:1, Brînzaniuc, 36 - 1:1, Furtuna, 45 (autogol) - 1:2, Okezie, 52 - 2:2, Ojog, 86 - 2:3
29.11.2020
Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
Marcatori: A.Belousov, 65 - 1:0, Căruntu, 72 - 1:1
29.11.2020
FC Florești - Petrocub
Marcator: V.Ambros, 6 - 0:1
28.11.2020
Codru - Sheriff
Marcatori: M.Calincov, 16 - 1:0, Bliznichenko, 23 (pen) - 1:1, Lukic, 90+3 - 1:2
Etapa 22
25.02.2021
Sf.Gheorghe - Milsami
Marcatori: Puntus, 39 - 0:1, Puntus, 53 - 0:2, V.Jardan, 89 - 0:3, D.Taras, 92 - 1:3
24.02.2021
Speranța N - Dinamo-Auto
Marcatori: Litveacov, 51 - 0:1, Cemîrtan, 74 - 0:2, D.Rogac, 82 - 0:3, M.Mihaliov, 89 - 0:4
24.02.2021
Zimbru - Sheriff
Marcatori: Bizjak, 14 - 0:1, Kapic, 51 - 0:2, Kolovos, 58 - 0:3, Castaneda, 92 (pen) - 0:4
23.02.2021
Codru - Petrocub
Marcatori: V.Ambros, 8 - 0:1, A.Cojocari, 11 - 0:2, Bejan, 14 - 0:3, V.Ambros, 35 (pen) - 0:4, S.Platica, 43 - 0:5, S.Platica, 45 - 0:6, Gulceac, 59 - 0:7, Garganciuc, 73 - 1:7, V.Ambros, 82 - 1:8, M.Platica, 90+1 - 1:9
23.02.2021
Dacia Buiucani - FC Florești
Marcatori: Cricimar, 39 - 1:0, Ghinaitis, 45+1 - 1:1, Cobeț, 46 - 1:2, Revenco, 96 - 2:2
Etapa 23
01.03.2021
Milsami - Sheriff
Marcator: Castaneda, 81 - 0:1
01.03.2021
Dinamo-Auto - Sf.Gheorghe
Marcatori: Volkov, 27 - 0:1, Stînă, 56 - 0:2
28.02.2021
Zimbru - Codru
Marcatori: О.Crețul, 3 - 0:1, Ar.Patraș, 9 - 1:1, Ar.Patraș, 32 (pen) - 2:1
28.02.2021
FC Florești - Speranța N
Marcatori: Ghinaitis, 7 - 1:0, Guștiuc, 12 - 1:1, Kozban, 38 - 1:2, Cobeț, 44 - 2:2, Cobeț, 46 - 3:2, Voronchenko, 72 - 3:3, A.Rusu, 88 - 3:4, Rebenja, 90 - 4:4
27.02.2021
Petrocub - Dacia Buiucani
Marcatori: V.Ambros, 12 (pen) - 1:0, Ia.Țurcan, 34 - 2:0, Racu, 50 - 3:0, Cricimar, 53 - 3:1, Ia.Țurcan, 55 - 4:1
Etapa 24
08.03.2021
Sf.Gheorghe - FC Florești
12:30
07.03.2021
Speranța N - Petrocub
12:30
07.03.2021
Zimbru - Milsami
14:30
06.03.2021
Sheriff - Dinamo-Auto
14:30
06.03.2021
Codru - Dacia Buiucani
12:30
Etapa 25
14.03.2021
Dacia Buiucani - Speranța N
15:00
13.03.2021
Petrocub - Sf.Gheorghe
15:00
13.03.2021
FC Florești - Sheriff
13:00
12.03.2021
Milsami - Codru
13:00
12.03.2021
Dinamo-Auto - Zimbru
15:00
Etapa 26
21.03.2021
Codru - Speranța N
15:00
20.03.2021
Zimbru - FC Florești
13:00
19.03.2021
Sf.Gheorghe - Dacia Buiucani
13:00
19.03.2021
Sheriff - Petrocub
15:00
19.03.2021
Milsami - Dinamo-Auto
13:00
Etapa 27
04.04.2021
FC Florești - Milsami
00:00
04.04.2021
Petrocub - Zimbru
00:00
03.04.2021
Dacia Buiucani - Sheriff
00:00
03.04.2021
Speranța N - Sf.Gheorghe
00:00
02.04.2021
Dinamo-Auto - Codru
00:00
Etapa 28
08.04.2021
Dacia Buiucani - Zimbru
00:00
07.04.2021
Petrocub - Milsami
00:00
07.04.2021
FC Florești - Dinamo-Auto
00:00
06.04.2021
Codru - Sf.Gheorghe
00:00
06.04.2021
Speranța N - Sheriff
00:00
Etapa 29
12.04.2021
Zimbru - Speranța N
00:00
11.04.2021
Dinamo-Auto - Petrocub
00:00
11.04.2021
Milsami - Dacia Buiucani
00:00
10.04.2021
FC Florești - Codru
00:00
10.04.2021
Sheriff - Sf.Gheorghe
00:00
Etapa 30
17.04.2021
Sf.Gheorghe - Zimbru
00:00
17.04.2021
Speranța N - Milsami
00:00
16.04.2021
Codru - Sheriff
00:00
16.04.2021
Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
00:00
16.04.2021
Petrocub - FC Florești
00:00
Etapa 31
25.04.2021
Dinamo-Auto - Speranța N
00:00
25.04.2021
Milsami - Sf.Gheorghe
00:00
24.04.2021
Zimbru - Sheriff
00:00
23.04.2021
Petrocub - Codru
00:00
23.04.2021
FC Florești - Dacia Buiucani
00:00
Etapa 32
01.05.2021
Codru - Zimbru
00:00
30.04.2021
Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto
00:00
30.04.2021
Speranța N - FC Florești
00:00
29.04.2021
Sheriff - Milsami
00:00
29.04.2021
Dacia Buiucani - Petrocub
00:00
Etapa 33
08.05.2021
Petrocub - Speranța N
00:00
08.05.2021
FC Florești - Sf.Gheorghe
00:00
07.05.2021
Dinamo-Auto - Sheriff
00:00
07.05.2021
Milsami - Zimbru
00:00
06.05.2021
Dacia Buiucani - Codru
00:00
Etapa 34
13.05.2021
Sf.Gheorghe - Petrocub
00:00
13.05.2021
Sheriff - FC Florești
00:00
12.05.2021
Speranța N - Dacia Buiucani
00:00
11.05.2021
Codru - Milsami
00:00
11.05.2021
Zimbru - Dinamo-Auto
00:00
Etapa 35
17.05.2021
Dacia Buiucani - Sf.Gheorghe
00:00
17.05.2021
Petrocub - Sheriff
00:00
16.05.2021
Speranța N - Codru
00:00
16.05.2021
FC Florești - Zimbru
00:00
15.05.2021
Dinamo-Auto - Milsami
00:00
Etapa 36
22.05.2021
Codru - Dinamo-Auto
00:00
22.05.2021
Milsami - FC Florești
00:00
22.05.2021
Zimbru - Petrocub
00:00
22.05.2021
Sheriff - Dacia Buiucani
00:00
22.05.2021
Sf.Gheorghe - Speranța N
00:00
DIVIZIA NAȚIONALĂ 2020/21
Echipe
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff
23
21
1
1
62-6
64
2.
Petrocub
23
17
4
2
60-14
55
3.
Milsami
23
13
5
5
36-15
44
4.
Sf.Gheorghe
23
13
4
6
40-26
43
5.
Dinamo-Auto
23
8
8
7
39-32
32
6.
Dacia Buiucani
23
7
7
9
22-27
28
7.
Speranța N
23
4
7
12
24-41
19
8.
FC Florești
23
4
5
14
17-50
17
9.
Zimbru
23
3
4
16
17-42
13
10.
Codru
23
1
3
19
14-78
6
Golgheteri
Castaneda (Sheriff)
16 (3)
V.Ambros (Petrocub)
14 (4)
S.Platica (Petrocub)
9 (1)
Nazar (Milsami)
8
Volkov (Sf.Gheorghe)
8
Cricimar (Dacia Buiucani)
8
Bliznichenko (Sheriff)
8 (1)
M.Mihaliov (Dinamo-Auto)
8 (3)
Paireli (Dinamo-Auto)
7
Wilson (Sheriff)
7 (1)
I.Jardan (Petrocub)
6
Stînă (Sf.Gheorghe)
6
A.Antoniuc (Milsami)
6 (2)
Asistenți după etapa 23
A.Antoniuc (Milsami)
9
Mihaliov (Dinamo-Auto)
9
Cristiano (Sheriff)
7
S.Platica (Petrocub)
7
Ia.Țurcan (Petrocub)
6
Castaneda (Sheriff)
6
Bondarenco (Sf.Gheorghe\Florești)
5
V.Ambros (Petrocub)
5
Gulceac (Petrocub)
5
Gadze (Sheriff)
5
Stînă (Sf.Gheorghe)
5
Pyrohov (Dinamo-Auto)
5